Skocz do zawartości

Wiecej niższych tonów z zestawu DIORA GDS-1607


Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki zestaw u siebie. Gra on już od kilku tygodni i ogólnie jestem zadowolony z brzmienia tylko brakuje mi trochę wiecej niższych tonów. Wiem że to są woofery i za niższe tony odpowiada subwoofer ale może jednak da sie coś pomodzić z obecną seryjną zwrotką aby zejsć niżej z pasmem. Dodam że drzwi samochodu są wygłuszone, otwory technologiczne pozatykane blachą. Zestaw gra z samego radia SONY CDX-GT450U i po korekcji EQ nadal nie jest zadowalająco. Podejrzewam że wzmacniacz mógł by troche mi pomóc ale najpierw chcial bym dowiedzieć sie czy można coś zdziałać z samą zwrotnica? Wymienić jakiś element? Nie jestem specem dlatego pytam tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że zwrotnica wprowadza podział między woofer, a tweeter. Sam woofer, jeżeli nie tniesz go z poziomu radia, czy wzmacniacza filtrem górnoprzepustowym HPF, to schodzi do samych piekieł :rotfl: Zwrotnica nie ma na to wpływu, co do wzmacniacza, to oczywiście, uczciwe 50 - 60 wat rozrusza należycie ten woofer ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o granie to jestem zadowolony i zaspokojony tylko zastanawiałem sie czy nie można było by wiecej basu bez wzmacniacza z nich wycisnąć. Widać membrana sie leniwi pod samym radiem. Tak wiec trzeba powiekszyć listę zakupów o wzmak. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam ściszony tw na suwaku jak i na radiu jest dość sporo przycięty i jakoś to brzmi. Moze być też opcja że po prostu to radio ma takie granie. Podpinałem inne radio SONY starsze i uderzenie było większe jednak reszta tonów była masakryczna wiec szybko wróciło do pierwotnej postaci i pomyślałem że może tu zapytam o kombinacje przy Zwrotce. Można było by też pokombinować z innymi radiami ale na razie chce cos wycisnąć z tego bo jest nówka. Pewnie z czasem wyleci bo chyba dopada mnie wasza choroba ale póki co kombinuje z tym co mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ogólnie radyjek Sony nie lubię - dla mnie dźwięk płaski, tekturowy i nienaturalny. Dostałem z samochodem Sony GT-300 i grało fatalnie, po włożeniu starego Kenwooda KDC-W6531 było duże wooow. Radio może być również jedną z przyczyn takieja nie innej gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia też ile radio daje prawdziwej mocy.. 

Miałem okazję podpiąć kenia, furtki wytłumione, i na samym radiu nawet to zagrało, jedynie co-to trzeba było ściszyć tweeter.

Grało to pod wzmacniaczem Axton Impact ;-)

 

Swoją drogą- autorowi polecałbym raczej zmianę radia niż rzeźby w zwrotnicy. Sony ogólnie robi sieczkę a nie radioodtwarzacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem porównanie co do gry tego zestawu bez wzmacniacza pod Radiem Sony CDX-GT35u i Kenwood KDC-BT6544U. Powiem wprost Kenwood zjada Soniacza na śniadanie brzmieniem. Pod radiem ten zestaw gra już zadowalająco. Ale pod wzmanciaczem Alpine 3549 gdy odpalam muzykę , mówię sobie w myślach: " tak to ma grać" i pojawia się banan na twarz :D . A i zapomniałem dodać że od kilku miesięcy nie mam subwoofera na pokładzie. Ten zestaw jak dla mnie ogarnia temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Potwierdzam radia sony sa  to dla mnie też "marketówki"  co do Dior mam te głośniki były podpięte pod AS f2-300  .....2 x 150 R.M.S Efekt mega głośno bass też był zadowalający ....... Aha glośniki te potrzebuja troche czasu żeby sie wygrzać dopiero później slychać poprawne brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grało to pod wzmacniaczem Axton Impact ;-).

 

U trabiego grało to pod Axton-em, ale miałem też 2osoby które miały problem z diorą, prywatna rozmowa i wizyta, co zmieniać.

Czeste problemy to zakup najtanszego radia, nie firmowe cuda. Po zmianie dla testu z Keniem, większe problemy znikału co dawały do zrozumienia czym sie zasilało Diorę.

Sony - w wielu modelach tej marki to sieczka w odsłuchu - słowa Dolar-a mają tutaj rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...