Skocz do zawartości

Pb L-60Cx czy Helix B62C


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Jako że o tych Pb opinii jakoś nie za wiele to postanowiłem Was podpytać

 

Radio to JVC KD-R431

Wzmacniacz to Blaupunkt GTA 200

Drzwi będą wygłuszone

 

Suba się nie przewiduje. Wzmacniacz na upartego mogę zmienić ale tylko używki do 150-200zł wchodzą w grę.

 

Słucham tylko mp3. Muzyka różna - najczęściej takie radiowe listy przebojów, trochę R'n'B, drochę d'n'b.

 

Lubię miękko, zarówno góra jak i dół. Teoretycznie wiem że Pb mają lepszy dół a Helixy lepszą górę. Z tym że Pb mają wyższy RMS więc nie wiem czy jest sens pakować je pod 50W RMS wzmacniacza. Helixy mają 50W RMS więc tyle co wzmacniacz.

 

Poradzicie ?

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hertz mnie odstrasza twardym, drażniącym sopranem z tweeterów.

 

Zapomniałem dodać że głębokość montażowa powinna być mniejsza niż większa. Helixy przy 61 to tak na styk. Pb tu wyglądają lepiej bo mają 58

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez dystansów się nie obejdzie bo fabrycznie mam 13. Jednak nie mogę dorabiać zabudowy. To się musi zmieścić pod fabryczną kratkę. A firmowo max głębokość 62.

 

Czyli które głośniczki uważacie za lepsze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest trudno destępne wystarczy zagadać tam gdzie trzeba i dostaniesz coś więcej niż tylko dobre wofery, zastaw który gra kilka pólek lepiej od wymienionych przez Ciebie zestawów :) choć budżet troszke wiekszy ale moim zdaniem warto 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto też kupić DLS lub ręcznie robione Gerlich'ie (czy jak to się nazywało) ale ja nie pytam co warto kupić. Cena za Pb to dla mnie górna i absolutnie nieprzekraczalna granica. Jeśli jest coś lepszego od 2 wymienionych przeze mnie do 270zł to takie propozycje chętnie zobaczę.

 

Wracając do wzmacniacza, to tak sobie myślę że jeśli bym go sobie zostawił to może lepiej będą z nim pracować Helixy jako że RMS jest podobny. W przypadku Pb 50RMS wzmacniacza wydaje mi się za słabo. Dobrze kombinuję ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


ręcznie robione Gerlich'ie (czy jak to się nazywało)

 

Görlich, moim zdaniem nie warto ich kupować, ale co kto lubi :P

 

 

 


Cena za Pb to dla mnie górna i absolutnie nieprzekraczalna granica.

 

to bierz je, ale potem wymień wzmak za jakiś czas, bo te Blauy to sieka ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto też kupić DLS lub ręcznie robione Gerlich'ie (czy jak to się nazywało) ale ja nie pytam co warto kupić. Cena za Pb to dla mnie górna i absolutnie nieprzekraczalna granica. Jeśli jest coś lepszego od 2 wymienionych przeze mnie do 270zł to takie propozycje chętnie zobaczę.

 

Wracając do wzmacniacza, to tak sobie myślę że jeśli bym go sobie zostawił to może lepiej będą z nim pracować Helixy jako że RMS jest podobny. W przypadku Pb 50RMS wzmacniacza wydaje mi się za słabo. Dobrze kombinuję ?

Nie pień się i zacznij czytać , masz dość dobrze opisane oba zestawy więc poczytaj i kup te które wydadzą ci się lepsze , ja bym dopłacił do Ama+zwrotka+TW od lklukasz , a jeśli bardzo upierasz się na tych 2 brał bym Power basy i 50W spokojnie im wystarczy , może nie z tego pieca  , ale zdrowe 50W mogą je roznieść .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Wracając do wzmacniacza, to tak sobie myślę że jeśli bym go sobie zostawił to może lepiej będą z nim pracować Helixy jako że RMS jest podobny. W przypadku Pb 50RMS wzmacniacza wydaje mi się za słabo. Dobrze kombinuję ?

 

 

Patrz dalej tylko na RMS, to wyjdziesz ... Może popatrz bardziej np. na skuteczność ? Zresztą, Helix od biedy pod radiem gra ok, więc pod wzmacniaczem może być tylko lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skuteczność Helixów jest o 1dB wyższa. Do tego mają szersze pasmo. Czyli suche dany przemawiają za Helixami. 2 osoby sugeruję jednak Pb. Więc już nie wiem na co patrzeć i jak kombinować :(

 

 

PS - Absolutnie się nie pienię. Przyszedłem po poradę i naukę. Jednak nie mieszajmy do tego stanu portfela który jest jaki jest i się nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze opcja kupić SC6 i zaoszczędzoną stówkę dołożyć do wzmacniacza. Np Crunch z serii Drive jest na allegro za 200 z małym hakiem

 

 

xq92x - nie masz z nimi żadnych problemów z jakością wykonania ?, jak sprawują się tweetery ? Nie są tak ostre jak w Hertz'ach ? Czy bas jest miękki czy raczej taki krótki i twardy ?  Wybacz serię pytań ale skoro już przyznałeś że je masz... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze opcja kupić SC6 i zaoszczędzoną stówkę dołożyć do wzmacniacza. Np Crunch z serii Drive jest na allegro za 200 z małym hakiem

 

 

xq92x - nie masz z nimi żadnych problemów z jakością wykonania ?, jak sprawują się tweetery ? Nie są tak ostre jak w Hertz'ach ? Czy bas jest miękki czy raczej taki krótki i twardy ?  Wybacz serię pytań ale skoro już przyznałeś że je masz... :)

 

Jakość wykonania bez zastrzeżeń.

Tweetery spokojne, nie drażnią.

Brakuje trochę średnicy.

Dół dosyć miękki, w tej cenie warto.

W innym temacie już poruszano kwestie tego modelu.

Obniżka cen na produkty PB w ESSA - warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki 60-Cx kupione.

 

Wiadomość w sprawie Sony wysłana.

 

Zostaje czekać na dystanse mdf na 16stki i zakładamy całość.

 

Dziękuję bardzo za pomoc i rzeczowość

 

PS - Będę miał Blaupunkta GTA200 do sprzedania w takim układzie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...