Skocz do zawartości

Podłączenie wzmacniacza pod zmieniarkę CD VW


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Parę dni temu zakupiłem sobie golfika IV posiada zmieniarkę CD + własny wzmacniacz nokia i jest podłączony pod radyjko navi fabryczne, moje pytanie brzmi: czy da radę podłączyć zamiast tego oryginalnego wzmacniacza normalny piecyk pod zmieniarkę  ? do którego później podłączyłbym skrzynie basową? pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego  że wzmacniacz jest podłączony pod radio a nie zmieniarke. Poszukaj na google czy dany model radia ma Rca.

Jak nie to albo znajdz elektronika który czy cie wyprowadzi lub szukaj wzmacniacz z Hi-input lub taki konwenter (ale tu już troche słaba jakość sygnału)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Mam radio MFD VW dosyć popularne.

 

Miałem, szału nie ma.

 

 

 


Ok powiedzmy, że ma RCA i da się podłączyć

 

Czy to ta słynna kostka miniISO z RCA ( o takie coś http://allegro.pl/mini-iso-rca-out-ford-mcd-mfd-seat-alana-aura-i3183894669.html)

, z której wg "fabryki" własnie idzie sygnał do DSP Nokia?

 

 

 


a jak tak naprawdę jest z tą jakością dźwięku, zakłóceniami itp?

 

Jakość dźwięku bez szaleństw, dodatkowo sygnał z w/w często  idzie i łapie takei zakłucenia, że tweetery grają "pięknie" w rytm dodawania gazu. Niektórzy stosują legendarny "separator pętli masy" wpinany w kable sygnałowe, ale to tak pięknie obcina i spłaszcza dźwięk, że płakać się chce.

 

W skrócie "nie polecam"!

 

Jak chcesz tylko "tubkę", to kup sobie ją aktywną z wejściem "haj input", sygnał dociągnij sobie z tylnego głośniczka i ciesz się "basopodobnym efektem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 po to jest chyba forum, żeby pytać i odpowiadać, pomagać, a jeśli szkło Ci w tyłek wchodzi to się nie wypowiadaj. Daj innym.

 

Forum z definicji to platforma dla ludzi myślących, o tych samych zainteresowaniach, służąca do wymiany własnych doświadczeń.

 

Pomoc dla przedszkolaków i owszem ale to raczej drugi plan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz poszukać czy ktoś np na zestawie DSP Nokii (popytaj na forum golfa) nie wymieniał np głośników w drzwiach na coś ciut lepszego, do tego mógłbyś wygłuszyć drzwi. Nie zaczynaj od sub`a bo to nie o to w tej zabawie chodzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...