Skocz do zawartości

Dodge Caliber - małe sql.


tbrek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 246
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Może to dziwnie zabrzmi, ale średnio mi się podoba.

 

Mam go tydzień, i tyle co się mogłem z nim zaznajomić względem P70xII którego mam 2 lata, powiem tak.

 

Czasy są mniej dokładne jak w poprzedniku, ciężko dostroić tak skupienia jak P70.

Wpisując te same parametry słychać że ten proc ma inną filtrację, musiałem przestroić cały system, głównie poziomy, ale też i przesunąć odrobinę cięcia, nadal nie znalazłem satysfakcjonującego mnie ustawienia.Bardziej wyeksponowaną górę, i twardszy kick, co niekoniecznie mi się podoba, gdyż wolę bardziej miękkie granie wooferów. Ale jeszcze go poprzestawiam, może trafię w to coś.

 

Na plus trzeba przyznać że ma dość rozbudowaną korekcję, łącznie z doborem dobroci Q

 

masz tez przełącznik pomiędzy Linear phase characteristics i Minimum delay phase characteristics , i to daje dość dużą i słyszalną różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już Tomku to miała starownika 700ka, więc żadne tam "dość rozbudowane"...

 

Nie wiem jak "bebechami" ale pod względem obsługi helix jest bardziej rozbudowanym urządzeniem

masz tez przełącznik pomiędzy Linear phase characteristics i Minimum delay phase characteristics , i to daje dość dużą i słyszalną różnicę.

 

Mozesz napisać co zmieniasz i jakie roznice sluszysz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już Tomku to miała starownika 700ka, więc żadne tam "dość rozbudowane"... :wink:

 

Jak zauważyłeś, nie porównuje P90 do 700/701 czy 900/990 które też miałem i znam, tylko do P70, mówimy tu o porównaniu pionków.

 

F1 900 uważane za najlepszy proc wszechczasów, nie ma opóźnienia na działanie charakterystyki  fazy , czy jak to tam zwał, a pionek ma :hyhy:

 

 

 

Mozesz napisać co zmieniasz i jakie roznice sluszysz?

 

Ciężko to określić, gdyż zmiana jest przeogromna, od podniesienia całości sceny w górę, poprzez jakby wzmocnienie, no cholera wie, jest taka ogromna róznica pomiędzy tymi dwoma nastawami, że chyba by trzeba pomiar zrobić, aby sie dowiedzieć co i jak się zmienia i na co ma wpływ, ja za głupi jestem aby to definitywnie i jednoznacznie okreslić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, nie wiem czego się spodziewać, dlatego zadałem takie pytanie.

Mam chrapkę jak wiesz na tego proca w następnym aucie, ale chciałbym wcześniej wiedzieć czego się spodziewać i czy pchać się w niego czy jednak szukać innej opcji..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montagiren na gluta + trytka na kablu , ale zamocowane są , oraz po pierwszym odpaleniu :)

 

post-3212-0-76425000-1394732328_thumb.jpgpost-3212-0-36247600-1394732333_thumb.jpg

 

Pierwsze wrażenie, delikatnie grający tweeterek, taki subtelny, pierwotnie cięty 6.3/12, po zmianie na 5.0/12 pokazał więcej ostrości, za to najlepiej poczuł się gdy zjechałem średniaka do 1.6kHz, a on sobie zaczął grać od 4kHz, widać że stwozony do 2 dróg.

 

I profilem jednak bardziej mu do Scan Speak Iluminator, niż do Vify.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podłączyłem i chyba to nie nastąpi w tym aucie, przynajmniej nie na razie.

 

Plan jest taki , aby wpiąć do niego PP82DSP zrobić aktywne 3 drogi + sub, szczególnie że pierwsze próby już poszły i jest lepiej niż dobrze, kwestia tylko poszukania odpowiedniego 2 cewkowego / 2 ohmowego lekkiego suba .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chwila wolnego pomiędzy kolejnymi posiłkami :) i czas na mały teścik

 

Radio wyłączone, jak i włączone na poziomie FM / BT optyk jest wyłączony

 

DSC08738_800x532.JPG

 

a gdy wskoczy płyta CD , po 1sek pojawia się światełko :) była obawa że gdy przejdzie w tryb FM i ogólnie analog, światło będzie nadawać 0bit track, ale jednk nie :)

 

DSC08739_800x532.JPG

 

zdjęcia procka w kufrze nie robiłem, gdyż określenie na pająka byłoby najbardziej trafne :)

 

wstępne ustawienie - konfiguracja, i działa... przełącza się pomiędzy analogiem a digitalem, głośnością jakoś tam steruje, czas na odsłuchy

 

dsp2.jpg

 

konfiguracja detekcji sygnałów

 

dsp1.jpg

 

teraz czas na odsłuch, niestety przepisanie nastaw z ODR'a można sobie wsadzić w ....... trzeba całość stroić od początku....

 

więcej na temat grania napiszę jak ogarnę strojenie, a ze opcji w choinkę, potrwa to kilka dni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...