Skocz do zawartości

CAR audio do Passata b5 FL kombi.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem szczęśliwym posiadaczem Passata b5 fl 03 rok kombi. Planuje założyć jakieś car audio, coś lepszego niż mam teraz. Słucham wszystkiego, głownie jakiegos szybkiego techna.

W obecnej chwili posiadam oryginalne radio Gamma 3, (wyjscie na 4 głosniki). W przednich drzwiach mam głosniki Alpine 2 drożne (tweetery fabryczne), niewiem dokładnie jaki model ale dają rade jak pod oryginalnym radiem i są przede wszystkim napewno lepsze niż oryginały(jakoś dźwieku naprawde jest słyszalna). w tylnich drzwiach są głosniki zamontowane fabrycznie. W bagażniku obecnie jest jakis głosnik 120rms, w wyliczanej skrzyni ze wzmacniaczem peiying py-b2h76r. I teraz kilka moich pytań ponieważ dużo czytałem co do skrzyń głosników na przód itp itd. 

 

Zaczynając od radia to tak, nie ukrywam że nie chciałbym go zmieniać. Czy jest różnica jak do oryginalnego radia podepne wzmacniacz do głośników (4 kanalowki jakiejs na przód + tył) i 2gi do skrzyni ? czy jakoś dźwieku bedzie słyszalna pod oryginalnym radiem, a jakimś zmienianym jeśli podpięcie wzmacniaczy wchodzi w gre ? 

 

Głosniki przód oczywiście wchodzi w gre podpiecie wzmacniacza. wszyscy chwalą sobie Power Bass es6c, ale jakoś nie moge ich znaleść na aledrogo tablicy itp. Czy polecacie coś dobrego jeszcze w podobnym przedziale cenowym ? 

 

Głośniki tył. Planuje przednie głośniki co mam teraz te Alpine, wsadzić do tyłu i dokupić moze jakieś zwrotnice + tweetery ? 

 

Wzmacniacz do przodu + tyłu. Jaką 4 kanałówke polecacie w miare rozsądnych pieniądzach, w gre wchodzi coś używanego bo nie zależy mi na nowym sprzęcie. ( a budżet też mam ograniczony, bo niestety jestem jeszcze studentem)

 

Bagażnik

wzmiacniacz posiadam peiying  py-b2h76r kupiłem go od kumpla, niewiem skad go mieli pewnie znaleźli, ale był nowy zapakowany, nie włączany. Tak wiec jest pewny i zastanawiam sie czy warto go sprzedać czy zostawić i do niego dokupić jakąś skrzynke. 

Głosnik. Miałem juz JBL 1204br, p1222 i z obu byłem zadowolony. I teraz sie zastanawiam czy nie kupić sobie takiego p1222/p1224 (jednego albo dwóch) bo wydaje mi sie spokojnie starczy. Moge mieć od znajomego taki za 300zł wiec wydaje mi sie że cena dobra też jak za taki głosnik. CZy oczywisćie polecacie cos fajnego co będzie grało może i nawet lepiej ? no i wiadomo zalezy mi na dobrym i glosnym basie. 

 

Wygłuszenie. Tak wiec zabieram sie też do tego bede wygłuszał, lecz mam takie pytanie bo nigdzie nie moge znalesc odpowiedzi. Głośnik jest zamontowany na okrągłym dystansie, czy środek tego dystansu też mam wykleić szczelnie ? 

wystarczy wygłuszenie samych drzwi i tylniej klapy ? czy takie miejsca jak podłoga, słupki, boczki bagażnika też wykleić ?

 

No i ostatnia sprawa Kondensator. Potrzebny mi będzie jeśli mam kable ok 25mm (grubości kciuka) ?  i czy jak bede podłączał 2gi wzmacniacz będę musiał puszczać 2gi kabel czy mogłbym kupić rozdzielacz i ten kabel rozdzielić na 2 i podpiąć oba wzmacniacze ? 

 

 

to chyba narazie tyle moich pytań także czekam na odp ;) 

Pozdrawiam Likus 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Zaczynając od radia to tak, nie ukrywam że nie chciałbym go zmieniać. Czy jest różnica jak do oryginalnego radia podepne wzmacniacz do głośników (4 kanalowki jakiejs na przód + tył) i 2gi do skrzyni ? czy jakoś dźwieku bedzie słyszalna pod oryginalnym radiem, a jakimś zmienianym jeśli podpięcie wzmacniaczy wchodzi w gre ?

 

Samo podpięcie wzmacniacza spowoduje lepsze wysterowanie głośników, tak więc poprawi to dźwięk. Jeśli w górnym gnieździe ISO masz 10 pinów to jest możliwość zakupienia kostki, i masz gotowe Line Out 4 kanały. Dokupić do zestawu zmieniarkę i można śmigać.

Co do jakości dźwięku, jeśli zakupisz radio z wyższej półki to na pewno różnica będzie, ale jeśli chodzą Tobie po głowie marketówki to bym sobie odpuścił.

 

 

 


Głosniki przód oczywiście wchodzi w gre podpiecie wzmacniacza. wszyscy chwalą sobie Power Bass es6c, ale jakoś nie moge ich znaleść na aledrogo tablicy itp. Czy polecacie coś dobrego jeszcze w podobnym przedziale cenowym ?

 

Dobrą i tanią alternatywą na początek są S-6C jak również (oddzielny wątek na tym forum)  DIORY - trzeba trochę pogrzebać.

 

 

 


Głośniki tył. Planuje przednie głośniki co mam teraz te Alpine, wsadzić do tyłu i dokupić moze jakieś zwrotnice + tweetery ?

 

Z tym pytaniem to każdy z forumowiczów powie kategoryczne NIE dla głośników z tyłu. Ale ten temat również nie jednokrotnie poruszany na forum.

 

 

 


Wzmacniacz do przodu + tyłu. Jaką 4 kanałówke polecacie w miare rozsądnych pieniądzach, w gre wchodzi coś używanego bo nie zależy mi na nowym sprzęcie. ( a budżet też mam ograniczony, bo niestety jestem jeszcze studentem)

 

daj sobie spokój z tyłem i 4 kanałówkę zaaplikuj na przód i suba.

 

Co do bagażnika to za wiele nie powiem bo tych przetworników nie słyszałem.

 

 

 


Wygłuszenie. Tak wiec zabieram sie też do tego bede wygłuszał, lecz mam takie pytanie bo nigdzie nie moge znalesc odpowiedzi. Głośnik jest zamontowany na okrągłym dystansie, czy środek tego dystansu też mam wykleić szczelnie ?

wystarczy wygłuszenie samych drzwi i tylniej klapy ? czy takie miejsca jak podłoga, słupki, boczki bagażnika też wykleić ?

 

Im więcej wygłuszysz i dokładniej tym lepiej. Ale na początek zabrać się dobrze za drzwi. Domyślam się, że dystanse masz plastikowe, jeśli chcesz zrobić dobrze drzwi to dorwać gdzieś z MDF-u lub własnoręczna rzeźba tych dystansów tylko wchodzi w grę.

 

 

 


No i ostatnia sprawa Kondensator. Potrzebny mi będzie jeśli mam kable ok 25mm (grubości kciuka) ? i czy jak bede podłączał 2gi wzmacniacz będę musiał puszczać 2gi kabel czy mogłbym kupić rozdzielacz i ten kabel rozdzielić na 2 i podpiąć oba wzmacniacze ?

 

Kondensator też dajemy w niepamięć, a gotówkę przeznaczamy na elementy niezbędne (głośniki, wygłuszenie, wzmacniacz).

A propo przewodu to gdzieś taki dorwał ja mam 50mm2 i średnica żyły miedzianej jest w okolicy 10mm.

 

Aha i dwa takie same tematy są zbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...