Skocz do zawartości

stx 12" w tylną półkę??


Dawid94
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 


Bo to bzdura... Kolano to swist przy zlym przekroju tunelu.
pobaw sie rurami PCV a przestaniesz pisac takie glupoty!

idz do sklepu i zobacz jak te kolanka sa zbudowane. jakby byly inaczej zbudowane to by bylo ciszej

ale w praktyce jest tak:

1 - tunel prosty = cisza

2 - ten sam tunel z kolankiem PCV = swisty!

 

w przypadku szczelinowych to zawsze dobieramy szczeline wieksza niz wymagane minimum. w dodatku jak sami robimy szczeline to krawedzie wyprofilujemy. w kolanku PCV ciezko wyprofilowac ten ostry kant :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No popatrcie Kolumb nam sie znalazl... Z powodzeniem stosuje kolana i nie ma nigdy problemu pod warunkiem odpowiedniego doboru srednicy. Poza tym juz nie raz Ci o tym pisalem ale Twoja racja zawsze musi byc "najmojsza"... Nie bede tego ciagnal bo troche juz sie skrzyn zrobilo i swoje wiem stad tez moja reakcja na Twoje BLEDNE ale jakze stanowcze twierdzenie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie :wink:

 

mi akurat chodziło żebyś ot to żebyś użył normalnego wyokrąglonego kolanka ale zamiast składać je na szybkozłączach odciął je zostawiając samo kolanko i możesz je zgrzać razem, skleić do czoła lub podgrzewając rurę nad gazem lub opalarką nasunąć jedna na drugą a w miejscu nasunięcia tam gdzie powstanie rowek (od środka) wyrównać np. silikonem :D

 

ale dobrze kombinujesz :D tyle że lepiej w portach jest jak załamania są wyokrąglone niż na ostro stąd propozycja z łagodnym kolankiem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


kolanko możesz złożyć na gorąco a rysa która ci w środku zostanie na połączeniu zagładzić np. silikonem lub jakąś masą, szpachlą. i świstów nie budziet
akurat swisty nie sa od uskoku na laczeniu a od ostrego "kantu" na kolanku

 

 

 


Zielony- sylikon
przeczytaj wyzej jak sie poprawnie to nazywa 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


uskok też swoje robi
przy prostym tunelu tego nie zauwazylem

 

 

 


Ile kombinacji ze zwykłą rurką BR
jaja dopiero sie robia jak 10cm sie nie miesci w obudowe a 7cm to za malo...

w takich i innych nietypowych przypadkach robi sie b-r szczelinowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba właśnie będzie trzeba robić wystającą na zewnątrz : / Kolanko robi świsty a to tylko 45* powygładzane przy wszystkich krawędziach silikonem.

Ale co do samego stxa jestem pozytywnie zaskoczony. Znajomego podwoziłem pod dom i jak otworzył drzwi, odpaliły się alarmy w paru samochodach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twoim przypadku nawet az tak straaasznie  duzo nie bedzie wystawac, jak ma miec 35cm a tyle ma glebokosc skrzynki, pamietaj tylko, ze od scianki  do wewnetrznego konca portu musisz zrobic odleglosc minimum rowna srednicy portu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...