Skocz do zawartości

Problem z radiem (nie uruchamia się)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewien problem a mianowicie kupiłem jakieś 2 m-ce temu radyjko LG LAC 5800R, no i jak sie okazało nie zapisywały mi się stacji radiowych, aktualnych piosenek które leciały z pendrive, itd... Chciałem zamienić kabelki na stały prąd ale niestety w moim VW Golfie III z 96 były innego koloru kabelki niż te co zawsze radzą zamienić, tak więc kupiłem sobie przejściówkę iso, z kabelkami czerwonym i żółtym rozłączonym (tak aby można było je dowolnie na przemian ze sobą podłączyć). Kostka przyszła, zadowolony poszedłem do auta podłączyłem i wszystko hulało tak jak powinno (zapisywało się), chciałem więc włożyć radio z powrotem w szynę, tylko ze kostka mi blokowała i nie mogłem włożyć radia do końca, poprawiłem ją trochę i spróbowałem na siłe, nie weszła, ale za to przy próbie uruchomienia radio juz sie nie chciało uruchomić...

 

Sprawa jest o tyle dziwna, że na oryginalnej kostce też nie działa, ale przy włożeniu kostki(oryginalnej lub przejściówki) radio zaczyna bzyczeć tak jak to robiło zawsze = w radiu jest jakiś prąd... I teraz najdziwniejsze a dokładnie to cosik takiego, że jeśli włożę kluczyk do stacyjki tak około 1cm to radio się włączy, ale gdy włożę klucz troszkę dalej to juz nie... (wyłącza się, tak jakby traci prąd)

 

Wątpię czy ktoś mógłby mi pomóc, bo wydaje mi się, że to troszkę specyficzny przypadek, a więc myślę że pociągnę nowe kable z akumulatora ale totalnie nie wiem jak się do tego zabrać, tzn. gdzie je podłączyć pod ten akumulator, tak żeby było oryginalnie... Nie mam innego pomysłu na naprawę tego co spieprzyłem za przeproszeniem wiec myślę właśnie o pociągnięciu nowych kabli tylko, że nie wiem jak się do tego zabrać...

 

Jeśli ktoś przynajmniej tutaj może mi doradzić, to będę bardzo wdzięczny :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale co mam po prostu 2 kable sobie podpiąć pod + i - do aku i do radia je podłaczyć?

Nie będzie zadnego zwarcia (czy będzie to bezpieczne) ?

Będzie mi się wyłączało po wyciągnieciu kluczyka tak jak to było do tego pory i czy będzie miało pamięc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żółty z czerwonym zamienisz miejscami i powinno być dobrze

Czytałeś ze zrozumieniem w czym tkwi mój problem? ;)

 

dan124, dzięki za link do jakieś strony ale nie wiele mi ona pomoże, bo ja jestem zielony ..

 

P.S. Podeslecie linka do kabli jakie miałbym kupić do nowego podłączenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czytałem ale wpierw sprawdzić musisz radio podpinaiąc je do zasilania żółty z czerwonym do + a czarny do -

 

Radio nawet jak jest podłączone po staremu(tak jak działało) to nie chodzi...

(Chyba, że włoże 1 cm kluczyka w stacyjke to się włączy, ale nic pozatym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


a potrafisz korzystać z miernika?

Potrafie.. ale skoro na tym 1cm kluczyka jest prąd to niewiem... Kiedy mam sprawdzic i w jakich kablach?

 

 


To sprawdz je pod akumulatorem czy ci w ogole działa

działać działa bo pisze już 3 raz, że jak włoże ten 1 cm kluczyka to normalnie mi sie radio uruchomi i nawet muzyka gra, wiec to nie wina radia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy bez kluczyków masz jakieś zasilanie +12V przy kostce ISO? Bo może masz jakąś "dziką" instalację, i masz zasilanie tylko jak masz kluczyk w stacyjce. Wyjmij kluczyki i sprawdz czy masz gdzie kolwiek, czy na zółtym kablu czy na czerwonym- +12V ( zasilanie kostki ISO, radia możesz nie podpinać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha! no to juz mi zaczyna pasowac, skoro muszą być 2 plusy, żeby sie załączylo to całkiem możliwe ze przy tym wkładaniu na chama jeden się ułamał, naderwał,itp..

 

Wieć i tak musze wymienić kable :/

(Wiec jakie mam kupić :P? Dowiem się wkońcu? :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...