Skocz do zawartości

volvo s60 2004 premium sound rozbudowa


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

 

Powoli zabieram się za rozbudowę/poprawę brzmienia seryjnego nagłośnienia w volvo s60 2004.

Moją przygode z ca w tym samochodzie rozpocząłem od wymiany głośników ze zwykłych papierowych charczacych trupów na głośniki z wersji premium sound.

Premium sound składa się w moim autku z:

 

Radio hu-603 (cd+kaseta)

Głośniki dynaudio o mocy 100 wat rms

wzmacniacz seryjny 4x75 wat.

 

Głośniki są rozmieszczone następująco:

 

-gwizdki w drzwiach przednich

-nisko i średnio tonowe w drzwiach przednich (składają się z dwóch głośników, 16,5 cm woofer i około 7 cm sredniotonowe na wspolnej obudowie

-nisko/srednio tonowe w drzwiach tylnych (chyba też 16, 5)

- niskotonowy + gwizdek w półce tylnej

 

W sumie 12 głośników. Gra to znosnie ale szału nie ma. po pierwsze nie ma klarownosci i przejrzystości sceny. bas jest ale nie schodzi nisko. kick płaski. Po drugie wraz ze zwiekszaniem głośności pojawiają się coraz większe znieksztalcenia i rezonans tapicerki (w poprzednim volvo v40 na stockowych glosnikach+cda-117ri+skrzynia pioneer grało to o wiele lepiej przy glosniejszym sluchaniu) .

 

Plan

 

Radio i głośniki zostają. Radio bo tylko ono dobrze wyglada w desce i działa sterowanie z kierownicy.

Głośniki bo w nie wierze:p

 

Wzmacniacz wymienię na seryjny z s70 (oem alpine v12 4x75 rms bez ustawień ale za to z konektorami volvo prawie plug and play)

 

Procesor alpine h650

 

Kompletne wyciszenie drzwi matami gms 07 xl i gms 01. Wyciszenie podlogi i bagaznika-nie wiem jeszcze czym.

 

W miare apetytu skrzynia w bagazniku zamontowana w boczek

 

zmieniarka mp3

 

Pytania

 

Maty do drzwi już zamówiłem. W weekend będę wyklejał drzwi przednie. Jak lepiej się sprawdzi gms 01, oklejenie blachy drzwi na zewnętrzną warstwę gms 07 czy tapicerki od wewnątrz? Są dwie szkoły, która jest lepsza/akuteczniejsza?

 

Co zastosować do bagaznika i na podłogę?

 

Czy ktoś z Was ogarniał taki samochód? Na co zwrócić uwagę?

 

Reszta pytań w miarę postępu prac.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę żadno z radii Volvo (no może poza starym 902 z PSS) to kiszka :) 

 

W moim ex V40 najwyższa seria nagłośnienia zagrała lepiej na zwykłym JVC z mp3 za 250zł niż na ori HU-655 pomimo tak wychwalanej 3-stopniowej equalizacji :) W S60 z PSS to samo - wymiana samego radia dała znaczącą poprawę, z tym że ja robiłem to "na próbę" gdyż chciałem zachować ori wygląd konsoli a i auto gościło u mnie niecały rok :) Wygłusz sobie drzwi, daj grubsze kable do zasilenia pieca i w zasadzie to wszystko co jest sens tam robić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o bagażnik to bardzo dobrze spisuje sie mata stp sam osobiście posiadam ją w aucie i jest niedroga polecam http:

 

Każdy potrafi sam sobie wyszukać , widzę że co post to reklama pewnej firmy.

 

Proponuję wyluzować z tym tematem.

Edytowane przez dan124
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
Aby nie zakładac tematu nowego, posiadam podobny dylemat. Zakupiłem v70 II z 2002 i jest tam niestety zintegrowane radyjko z serii Hu 8XX, nie gra to zaciekawie lecz chociaz fajnie wygląda i pasuje do wnętrza. Jakies alternatywy dla seryjniaka ? Myslałem o stacji multimedialnej która idealnie wpasowałaby sie w deskę i która posłuzyłaby po prostu jako dobre źródło dla procka zewnętrznego? Jednak co wpasowałoby sie w zielone oświetlenie kokpitu i grafitowy kolor dechy? Chyba że wyprowadzenie swiatelka z ori jednostki ale czy to ma sens w ogóle?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...