Skocz do zawartości

Woofery dego master jak macie przycięte dla porównania


djmadden
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ciekaw jestem czy macie jakieś konkretne cięcie wooferów gdzie mają złoty środek ja wachluje  miedzy 1,25 Khz -6 a 1,6 -12 a 1,6 -6 i raz mi pasuje tak raz nie

Góra również mastera ale z górą nie ma problemu.

Najprzyjemniej brzmi 1,25 - 6 ale czuję że dużo ucieka średnicy zarazem 1,6 - 6 to zamieszanie tworzy w średnicy nieład

 

P.S już jest temat w dobrym miejscu :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok bo myślałem że tniesz tak samo jak WF :)

Sprawdz wyżej woofer 2 rzędem, może okolice 2 kilo próbuj też 1 rząd na tw w okolicach 3.2-4 khz , ostatnio rozmawiałem z lklukaszem i mierzył ten głośnik , podobno całkiem nisko schodzi .

Tweeter dłuższy czas maiłem 3.15 - 6 i 4Khz -6     to niższe cięcie daje po uszach niemiłosiernie i dodaje nieprzyjemnej szorstkości. 4Khz przyzwoicie ale za dużo ucieka szczegółów 3.15 -12 najlepiej .

Gdy woofery mam na 1.6 - 6 to robi się tak smutno z wokalem głównie kobiecym nie ma tej delikatności w głosie tylko krzyczenie natomiast 1,25 zmienia to na pozytywnie a zarazem obcina inne instrumenty i całe otoczenie  wokal poprawia ale ucina np wiolonczelę, tłumi fortepian

 

spróbuję 2khz -12 i 4khz -12 lub -6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest najlepsze rozwiązanie ale teraz nie mam kiedy. sprawdzałem 2khz -12  i  4khz -6 nie jest najgorzej ale traci szlachetność duża średnica jak z estradówki.

Może niech każdy się wypowie to zobaczymy które CIęcie się najcześciej powtórzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odsłuchach najnardziej mi leży woofer cięty 1/6 a tweet 3.2 lub 3.6 też pierwszym rzędem.

A jak woofer na dole tniesz?

Od dołu 50Hz - 12 w tej chwili bez suba. Woofery grają już kilka lat kupiłem je używane były odpowiednio wygrzane.

obecnie pozostało ustawienie 1,6khz - 6 i 4khz  - 6 zobaczymy na dłużej jak wyjdzie w praktyce.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz kiedyś pytałaś o to i ci pisalem jak najlepiej.

Testowałem tak  oczywiście i jakoś w mojej aplikacji nie do konca się sprawdziło początkowo wydawać się mogło ok  ale w późniejszym czasie brakowało takiej lekkości na wokalach był ciemno zbyt ciemno. Napewno dochodzą tu gainy ja mam -2db  na tweeterze czasami -1db w stosunku do wooferów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie. To co dla jednego będzie najlepsze dla drugiego bedzie kupą. Wynika to niestety z całej reszty elementów układanki, sposobu montażu a przede wszystkim preferencji użytkownika.

 

Dlatego w tej dziedzinie "sztuki" powinno się raczej unikać stwierdzenia na odległość jak jest najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Juz kiedyś pytałaś o to i ci pisalem jak najlepiej.

To napisz i tutaj :)

 

 


Napewno dochodzą tu gainy ja mam -2db na tweeterze czasami -1db w stosunku do wooferów

A te niedomagania czy braki jakich doświadczasz, to po całej skali głośności się ciągną czy tylko w ramach jakiś widełek na skali? Takie tłumienie raczej nie będzie miało wpływu, za to rozjechane gainy mogą. No i jeszcze:

 

 


Tweeter dłuższy czas maiłem 3.15 - 6 i 4Khz -6 to niższe cięcie daje po uszach niemiłosiernie i dodaje nieprzyjemnej szorstkości.

To mi jakoś zupełnie do tych tweetków nie pasuje.

 

 

 


Od dołu 50Hz - 12 w tej chwili bez suba.

Czyli powinny całkiem dobrze pompować ale masz je zapięte na dwa kanały A4 a już Dego SP potrafi z tego wzmaka wszystkie soki wycisnąć, Master woofer zwykle chce więcej. Nawet jeśli nie słuchasz jakoś wybitnie głośno to zapnij na próbę A2 lub coś jakościowo/mocowo podobnego i posłuchaj - może w tym leży problem.

 

 

 


moze wina lezy po stronie A4 ?

Słuchałem go kilkukrotnie i mi nie przypadł nigdy do gustu, wydaje mi sie ze sporo od siebie wprowadza

 Mi tam granie A4 całkiem podchodzi. Ja by nie upatrywał w jego graniu  powodu, już prędzej gdyby to była seria P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...