Skocz do zawartości

Alpine 9833R - brak czasówek dla wooferów


rojass
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zwrotka jest ok. przed resetem słyszałem różnice na tweeterach, na wooferach nie, po resecie nie słysze jej już wcale. Sprawa nieco dziwna.. Sam nie wiem od czego zacząć.

 

Wysłano z GT-I9001 z użyciem Tapatalk PL (spolszczone przez gusto z samsunggalaxy.eu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu miałem to radyjko i z tego co pamietam domyślnie po uruchomieniu radja włączona była jakaś funkcja BassFocus czy coś podobnego i gdy była ona aktywna niektóre pozostałe regulacje nie dawały zmian w dzwięku i to właśnie na niskim paśmie. Poszukaj pod tym kątem, najlepeij powyłączaj wszystko i próbój. Może pozycję słuchacza masz źle ustawioną np. dla obydwóch pasażerów z przodu i wtedy też zmiany będą nie słyszalne. Radio to miałem dość dawno więc już nie pamiętam dokładnie, ale cyrki z też z tym miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałem już z bass focus na T.CORR - żadnych zmian. Reset radia też nic nie dał. Wszystko inne działa bezproblemowo, a czasówki działały a teraz płatają filge.. Chwilowo nie mam czasu na dokładne obejrzenie instalacji, ale niebawem to zrobię i napiszę co było problemem jeślil uda mi się go znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reset, zmiana z Bass Focus na T.Corr i na odwrót i ...  powróciły czasówki dla tweeterów, na woofersach dalej brak ( albo rzeczywiście ogłuchłem).

Jutro walczę z instalacją, może dojdę do tego co jest problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już coś :)
zrób tak jak pisał hehepack, sprawdź dokładnie konfigurację na piecyku od wooferków. A na początek sprawdź sobie czy masz dobrą separację kanałów, tzn daj balansem max w lewo i w prawo i bedziesz widział czy jest ok i czy nie jest włączony jakiś tryb mono, ewentualnie czy nie masz pozamienianych kanałów L z P.
Posprawdzaj sobie na początek  to co napisałem a jak nic nie wyjdzie to może masz pomieszane fazy na wooferach ? wycisz suba kręć gałką i nasłuchuj :)

ps. kiedyś zasilałem wooferki w drzwiach 4-kanałówką zmostkowaną na dwa kanały i źle miałem ustawiony pstryczek 4 / 2 kanały na wzmaku i jaja były też niezłe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woofery napędzam 2 kanałami z AS F2-280, filtry na wzmaku wyłączone. Balans L-P sprawdziłem jest ok.

Ostatnia sprawa to podmiana kabli RCA i analogicznie kabli głośników we wzmacniaczu z lewego kanału na prawy i odwrotnie Na chłopski rozum nic to nie powinno zmienić, ale sprawdzę dla świętego spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno, jeżeli masz to puszczone aktywnie to czasówki powinieneś ustawiać dla dla średniaków a nie wooferów, może Ty regulujesz teraz suba ?
TW - wiadomo
MID - wooferki w drzwiach ( tu zmieniaj opóźnienia )
WOOW - tu masz suba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...