Skocz do zawartości

infinity 120.9w 2 czy 4 ohmy ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ... 

 

Niedawno nabyłem głosnik infinity 120.9w o mocy 350 rms i do niego wzmacniasz JBL GTO 501ez który ma 350 rms przy 4 ohm lub 500rms przy 2 omh  . głosni ma przełącznik z 2 na 4 ohm i teraz moje pytanie czy lepiej jest ustawic głosnik na 4 ohmy i i wzmacniacz i głonik  maja identyczny rms czy ustawic głosnik na 2 ohm i wzmacniacz bedzie miał 500 rms.. dodam ze głosni jest w skszryni zamknietej dokładnie pod ten głosnik czyli 28,5 litra..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jest tam przełacznik, ale ona ma 2 cewki po 2 ohm , wiec albo ma 2 terminale których nie widze na fotkach albo przełacznikiem robisz połaczenie równoległe a w przypadku wyboru 2ohm wybierasz tylko jedna cewke i połaczenie szergowe musisz zrealizować sobie sam spinajac je oczywiscie w 1 ohm :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde panowie dzeki za pomoc ale dalej nie rozumie z tego nic:/   Głosnik posiada jeden terminla i wejscie tylko na 2 kabel , lusowy i minusoy , i na tym terminalu przełącznik 2 lub 4 ohm .. głsnik ma 350 rms , wzmacniacz który mam posiada 350 rms przy 4 ohm i 500 przy 2ohm  i w sumie dalej nie wiem w jakiej pozycji zostwic ten przesuw ??? bo w intrukcij pisze ze przy 2 onh głosnik jest głosniejszy o 3db tylko czy wtegy wzmacniacz jak bedzie dawał 500rm nie zrobi głosnikowi krzywdy ?? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym spiął w 2ohm. Ten JBL według manuala ma 350W w 4ohm przy zniekształceniach 1%. Więc lepszy dźwięk prawdopodobnie uda Ci się uzyskać przy 2ohm (jeżeli chcesz puścić 350W na głośnik), ale nie wyciskając siódmych potów ze wzmacniacza, przy czym będziesz mógł wykorzystać w pełni głośnik.

 

Podsumowując, Głośnik ustaw w 2ohmy, tylko nie przesadź z gainem na wzmacniaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd dioda ma wiedzieć, że jest ok ? Jakaś bzdura... gain ustawia się na słuch.

 

Kolego za nim napisałeś -bzdura to trzeba było troche poszperać w internecie na temat tego wzmacniacza a nie wymadrzać sie bo wlasnie wychodzisz na .................

tu masz link , do filmiku i wszystkie wzmacniacze z serei EZ maja taką didode !!!!     

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Kolego za nim napisałeś -bzdura to trzeba było troche poszperać w internecie na temat tego wzmacniacza a nie wymadrzać sie bo wlasnie wychodzisz na .................

tu masz link , do filmiku i wszystkie wzmacniacze z serei EZ maja taką didode !!!!



http://www.youtube.c...h?v=ATDxsiuFlss

Po pierwsze, zajrzyj do FAQ Nazara - tam znajdziesz odpowiedzi na wszystkie swoje pytania.

Po drugie, z tym wykropkowaniem zbastuj trochę, bo zakładając taki temat i zadając tego typu pytania to ty wychodzisz na kogoś, kim chciałeś mnie nazwać.

Nie interesują mnie chińskie zabawki, stąd moja niewiedza w kwestii tego wzmacniacza. Ja ustawiam Gain na słuch, nie jestem głuchy ani upośledzony żeby sobie z tym nie poradzić i żadna dioda mi w tym celu nie jest potrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, zajrzyj do FAQ Nazara - tam znajdziesz odpowiedzi na wszystkie swoje pytania.

Po drugie, z tym wykropkowaniem zbastuj trochę, bo zakładając taki temat i zadając tego typu pytania to ty wychodzisz na kogoś, kim chciałeś mnie nazwać.

Nie interesują mnie chińskie zabawki, stąd moja niewiedza w kwestii tego wzmacniacza. Ja ustawiam Gain na słuch, nie jestem głuchy ani upośledzony żeby sobie z tym nie poradzić i żadna dioda mi w tym celu nie jest potrzebna.

 

 

Po pierwsze, zajrzyj do FAQ Nazara - tam znajdziesz odpowiedzi na wszystkie swoje pytania.

Po drugie, z tym wykropkowaniem zbastuj trochę, bo zakładając taki temat i zadając tego typu pytania to ty wychodzisz na kogoś, kim chciałeś mnie nazwać.

Nie interesują mnie chińskie zabawki, stąd moja niewiedza w kwestii tego wzmacniacza. Ja ustawiam Gain na słuch, nie jestem głuchy ani upośledzony żeby sobie z tym nie poradzić i żadna dioda mi w tym celu nie jest potrzebna.

nie każdy jest fenomenem jak ty że potrafi ustawić gain tak idealnie :)  A jak nie znasz sie na takich chinskich zabawkach to trzeba było sie nie udzielac.. bo rada kogoś kto nie wie o tym akurat nic moim zdaniem jest bezsensowna ... tyle w temacie - pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...