Skocz do zawartości

Porada dla nowego


Rekomendowane odpowiedzi

Ok to napisze co mialem i co mam i co planuje miec 

Nissan Micra ( nie smiac sie :P) bylo tak :

Alpine CDA 9812RB  + Alpine PDX 2.150 + Infinity ref 6520cs na przodzie -  gralo Ok myslalem zeby 

upchnac jakis basik ale do malego auta nie bylo sensu na drzwiach byly dynamaty dzwiek bez dziwnych rezonansow itp 

Teraz mam 

Skoda Octavia Combi 2009 ( tez sie nie smiac )

Alpine IVA-W505 + PXA-H100 

Alpine PDX 2.150 zostawiam na glosnik basowy bo mozna go zmostkowac na 1 x 300 RMS

Planuje dokupic 

Dls R6A + Udim Glow 4075 na przod ( 4 kanalowy albo bedzie na mostek albo jest zapas jak bede chcial dodac glosniki na tyl )

Subwofer nie mam bladego pojecia bo wczesniej nie mialem ale wiem jedno nie chce wydawac kasy na kolejny piec skoro mam pdxa 1 x 300  JL to jest to co mi chodzi po glowie.

Jestem nowy na forum ale nie calkiem zielony w temacie chcialem zrobic ladny zestaw dla rockowej / popowej muzyki

dyskoteka w aucie mnie nie interesuje z gory dziekuje za porady od starszych i bardziej doswiadczonych forumowiczow

Marcin 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to ta II czyli woferki grające w siedzenie? 

tak dokladnie 

 

Bardzo ciekawa kompozycja :)

Myślę że jak zasilisz mostkiem R6a i zamiast dokupić suba odpowiednio przygotujesz wrotka. Nie będzie Cię głowa bolała że nie gra coś z bagażnika.

'' przygotujesz wrotka '' znaczy ??  tym razem juz bym chcial zeby bas wzmocnil dzwiek aczkolwiek niekoniecznie zeby dochodzil z bagaznika 

troche bawilem sie w ustawienia czasowe opoznien glosnikow starym radiem teraz mam nadzieje ze zrobi to za mnie procek zapomnialem dodac 

ze mam osprzet z mikrofonem plyta itd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


'' przygotujesz wrotka '' znaczy ??

 

wygłuszenie, czy bardziej usztywnienie blachy drzwi przy wykorzystaniu mat np bitumicznych, oraz zaklejenie nimi otworów technologicznych.

zabezpieczasz też ciągiełka od klamki, żeby nie brzęczały i nie uderzały bezpośrednio o blachę. 

to samo z tapicerką- podklejasz gąbkę, od wew. strony tak żeby boczek nie miał żadnego luzu.

 

mat jest wiele, więc wszystko zależy od budżetu, min musisz liczyć ok 200 zł na parę drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Octavii II jeżeli nie będziesz stawiał 3-way (Octavii nie słuchałem, ale Golf VI jest taki sam), to w przygotowaniu drzwi ja bym bardziej postawił na przeniesienie woofera z tyłu na standardowe miejsce (dół z przodu) inaczej może być problem z wykorzystaniem na 100% potencjału R6A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedzi wrotka napewno przygotuje  dynamat extreme jest juz w drodze mialem drzwi wygluszone w Nissanie wiec wiem ze 

to daje kolosalna roznice. Tego tricku z gabka nie znalem ale chetnie poznam. 

 

Nie mam zadnego doswiadczenia w przerobkach drzwi i raczej chcialbym pozostawic golosniki w fabrycznych miejscach zeby czegos nie 

spartaczyc jak to bedzie ogarniete to wrzuce fotki zeby ktos rzucil okiem i stwierdzil czy robota jest fachowa.  

 

Nikt nie poradzil odnosnie Subwofera ?? Co mam zapiac na ten PDX 2.150 planuje wydac 800 zl obudowa zamknieta tylna lewa ''kieszen'' 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...