Skocz do zawartości

słabe granie i szumy głośników


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

Mam Pioneer 7000UB

kable RCA Stinger oraz AiV, głośnikowe Silicon Acoustic

Piec: Vibe Slick A4

Sub: Vibe Black Air II 12" żółty

Przód: Rainbow SLG

kondek: Crunch 1F

 

Wszystko zrobione porządnie (to już moja 4 instalacja). Wygłuszone, podłączone i wysterowane ok

 

PROBLEMEM są przednie głośniki które grają nijak.

Tzn grają cicho, bez basu i szumią delikatnie (słychać jak przełączę piosenkę i jeszcze nie gra nic).

Furtki wygłuszone konkretnie - byłem nawet w zakładzie CA i pochwalili. Niestety nie potrafili mi pomóc z głośnikami.

 

Podobno Pioneery mają bardzo słabą masę i puszczają osobno kabel z aku. Ale czy to może być wina kiepskiego grania głośników? Auto to Peugeot 206 (wiem że przednie drzwi są nieszczęśliwe w tym aucie). Poprzednie głośniki to Helix DB pod radiem i grały tak samo kiepsko jak Rainbowy pod piecem....

Nie wiem gdzie szukać przyczyny kiepskiego grania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do szumu (syczenia w czasie cichych utworów)się przyzwyczaj ...Pioneer tak ma . Co do ustawień ... skąd jesteś? Może ktos z forum mieszka obok Ciebie i luknie na instalację. Przez internet ciężko coś doradzić.

 

 

PS: jakby masa na RCA była uwalona ,to pewnie inaczej zatytułowałbyś temat ...panowie wyje jak dodaję gazu i słychać obroty płyty w głośnikach > pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie

pozwolicie ze dopisze sie do tematu

 

sprzet

alpina cda-9885

przód helixy 62,1 pod radiem

skrzynka clariona

http://www.clarion.com/pl/pl/products/2008...2390401562.html

piec carpower power 2/250

 

problem jest w tym ze ta skrzynka prawie nie gra tylko buczy . patrzac na membrane to wpada w wibracje i wydaje tandetne dzwieki

 

 

co do podłaczenia .

kable 20mm2 jakies tam q uance

 

do radia pociagnienty podwujny cincz (radio ma wyjscie na subwofer podwujny cincz)

wiec podłaczyłem podwujnym . jednak w instrukcji od wzamcniacza pisze o pojedynczym . jak podłanczam tylko jeden cincz to jest ciszej ale wyrazniej gdy sa podłaczone oba cincze to bas jest nie wyrazny jak mozna to nazwac basem .

 

na wzmacniaczu jest gain od 6v. - 0,2v jest tak na prawie polowie bo puzniej sa starsze przestery

filtr lp ustawiony na okolo 100hz

wzmacniacz zmostkowany

kabel do skrzynki 2,5 mm 2

.

radio ustawiam na 0 czyli nzadnych podbic itd. wszystko wyłączone

 

prosze o rade jak to ustawic .

 

[ Dodano: 2008-12-27, 14:54 ]

powiedzcie czy ta skrzynka zagra normalnie czy to sie poprostu nie nadaje . oczekuje normalnego miekiego basu a nie buczenia

 

[ Dodano: 2008-12-27, 15:13 ]

dodam ze jak daje głosnie to swiatła migaja z dzwiekiem jaki wydaje skrzynka (chyba zdał by sie kondensator)

i wzmak ma mase do budy auta .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dudek102

 

cp zaleca montaż wzmacniacza odizolowany od masy samochodu(czyli żeby radiator nie był do gołej blachy samochodu przywalony) sprawdź to, wepnij tylko 1 chinch obojętnie czy L czy R(2 niech się dynda) no i czy masz ten pstryczek elektryczek w pozycji LP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wzmacniacz nie dotyka blachy jes przykrecony do skrzyni na gumowych dystansach w 100% jest w pozycji LP jutro wyjme radio i odłacze jeden cincz

 

[ Dodano: 2008-12-27, 16:38 ]

a minusowy jest przykrecony do blachy od swiateł . dodam ze dołozyłem pozadna mase do akumulatora i blachy i posprawdzaęłm kable na alternatorze wiec z tym raczej problemu nie bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...