Skocz do zawartości

Xtant 603x a zakłócenia CB radia


morphi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

tak jak w temacie, czy spotkał się ktoś z problemem mocnych zakłóceń CB radia które generował wzmacniacz? W moim przypadku jest to Xtant 603x, zakłócenia idą po antenie, nie po instalacji elektrycznej. Po odkręceniu anteny wszystkie szumy ustają, również robiłem test przełożyłem Radio Cb z anteną do drugiego auta a w moim odpaliłem granie i szum pojawił się w drugim aucie w radiu CB. Próbowałem różnych kombinacji, innego radia CB innej anteny i wszystko na nic.

 

Chciał bym się upewnić czy nie jest coś nie tak z moim wzmacniaczem, a dokładniej z jego przetwornicą, która to na 99% generuje zakłócenia magnetyczne które zbiera antena.

 

Pozdrawiam i zachęcam do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio to stary poczciwy President Johny II ASC, jedno z lepszych radyjek .... próbowałem inne to samo, inne anteny również ten sam efekt.

 

Po włączeniu radia jest maxymalny szym i zakłócenia... zasięg CbRadia spada maxymalnie.

 

 

ps. ma Ktoś Xtanta 603x i CB radio? Albo jakiś posiadacz xtanta 603x, mógł by zrobić test nawet na pożyczonym radiu CB czy zakłócenia będą w Cbiku? Stawiam piwo. Może być, że w moim xtancie jest coś nie tak i wtedy chętnie bym się nim zajął... a tak to nie mam punktu odniesienia, czy taka jego natura, czy to konkretnie z moim coś nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z twoim wzmacniaczem jest wszystko ok.

 

Wypróbuj inne miejsce dla anteny- możliwie daleko od wzmacniacza.

 

W skrajnych przypadkach (gdy antena jest zbyt blisko wzm) słychać głos z cb w systemie audio- mimo braku fizycznego połączenia. Normalne zjawisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domyślam sie że anteny jakie sprawdzałeś na instalacji to magnesówki (jak byś mógł to napisz co to za antenay). Na próbę podłącz przewód od ekranu kabla antenowego do masy samochodu żeby było pewne połączenie masy tylko nie przy radiu a przy antenie i zobacz co będzie sie działo. Magnesówki są bardzo podatne za jakie kolwiek zakłucenia. Jaki SWR anteny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z twoim wzmacniaczem jest wszystko ok.

 

Wypróbuj inne miejsce dla anteny- możliwie daleko od wzmacniacza.

 

W skrajnych przypadkach (gdy antena jest zbyt blisko wzm) słychać głos z cb w systemie audio- mimo braku fizycznego połączenia. Normalne zjawisko.

 

Próbowałem, wszystkich miejsc, to samo... jak wcześniej wspominałem nawet, ze nawet w aucie obok sieje zakłócenia:(, czyli lecą bezprzewodowo.

 

domyślam sie że anteny jakie sprawdzałeś na instalacji to magnesówki (jak byś mógł to napisz co to za antenay). Na próbę podłącz przewód od ekranu kabla antenowego do masy samochodu żeby było pewne połączenie masy tylko nie przy radiu a przy antenie i zobacz co będzie sie działo. Magnesówki są bardzo podatne za jakie kolwiek zakłucenia. Jaki SWR anteny?

 

Tak magnesówki, jedna to Mitland ML-145 a druga, sirio z taka cewka pomarańczową.

Obie są to magnesówki. Na stałe wiercenie dziury w karoserii nie wchodzi w grę niestety.

 

Swr 1.3.

 

 

ps. co myślicie o całkowitym zekranowaniu xtanta, lub zabudowy gdzie znajdują się wzmacniacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Swr 1.3.

 

Na kanale 19 czy w pełnym zakresie od kanału 1-40?

Z drugiej strony patrząc jak na magnesówkę tragedii nie ma.

 

W ramach testu możesz podłączyć tą mase tak jak pisałem wcześniej, oraz postaraj sie o podłaczenie radia bezpośrednio pod aku, pewnie teraz leci z zapalniczki.

 

Takie uroki korzystania z CB i Audio.

Ja u siebie mam onwę MK I i też albo Audio albo CB, niestety w parze nie chce mi to działać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w całym zakresie od 1-40 1.3swr.

 

muszę z tą masą pokombinować właśnie, podłączenie bezpośrdnio pod aku nic nie zmienia, zaś teraz mam podpięte pod rozdzielnie bezpieczników, auto e46 coupe.

 

Po włączeniu dmuchawki w aucie zapala się jedna dioda "szumów" na radiu, zaś po włączeniu wzmacniacza wszystkie diody się świecą, i zasięg ogranicza się do "jak cie widzę to cie Słysze"

 

będę może bawił się dokładne ekranowanie wzmacniacza o ile będzie to wykonalne :P Czytałem, że można wykonać szczelną obudowę z jakiegoś ferromagnetyku np. żelaza, i to by załatwiało sprawę, lecz nie jest to takie łatwe.

Lecz obawiam się, co z wentylacją w takim wypadku z xtanciuszkiem.

 

Pisanie takiego tematu na forum CB mija się z celem, gdyż odpowiedzią na moje pytanie będzie wyrzuć pan wzmacniacz........ haha:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


auto e46

 

Miałem podobny problem w e46 sedan. Rozwiązaniem była wymiana anteny z Midland ML145 na Sirio ML145. Po zmianie, nigdy więcej nie odnotowałem zakłóceń a i zasięg CB się powiększył (mogłem mocniej gaina rozkręcić, co przy midlandzie kończyło się słuchaniem buczeniem CB radia w rytm basu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...