Skocz do zawartości

Jaki litraż do HSK 165


Kuzyn353
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Może wyda się dziwne, że chcę upchnąć te głośniki do obudowy ale bardzo nie chcę robić otworów w tapicerce w ...Trampku kombi. Zresztą tam są bardzo płytkie drzwi a mi zależy na fabrycznym wyglądzie. Umieszczanie głośników za oparciem tylnej kanapy nie jest najlepszym pomysłem, wiem. Może ma ktoś lepszy pomysł? Chcę je w obudowę ponieważ nie ma z tyłu sztywnej półki. Chyba, że taką dorobię, ale o szczelności półki można pomażyć. Więc lepszą jakość dwięku być może uzyskam poprzez zamontowanie w zamkniętej obudowie.

Ile litrów?

Jeśli pytanie jest absurdalnie głupie, proszę wywalić do kosza.... :mur:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może wyda się dziwne, że chcę upchnąć te głośniki do obudowy ale bardzo nie chcę robić otworów w tapicerce w ...Trampku kombi. Zresztą tam są bardzo płytkie drzwi a mi zależy na fabrycznym wyglądzie. Umieszczanie głośników za oparciem tylnej kanapy nie jest najlepszym pomysłem, wiem. Może ma ktoś lepszy pomysł? Chcę je w obudowę ponieważ nie ma z tyłu sztywnej półki. Chyba, że taką dorobię, ale o szczelności półki można pomażyć. Więc lepszą jakość dwięku być może uzyskam poprzez zamontowanie w zamkniętej obudowie.

Ile litrów?

Jeśli pytanie jest absurdalnie głupie, proszę wywalić do kosza.... :mur:

Dawno nie jeżdziłem trampkiem :) ale ile tam masz miejsca w nogach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, w dwusuwie prawą to sobie można rozprostować i oprzeć o prawe nadkole ;) Miejsca jest średnio ale nie trzeba się gimnastykować nawet dla osoby normalnych rozmiarów. Audio będę teraz montował do trabanta polo, tu nie da się rozprostować nogi ze względu na lewarek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważę i to. Poprostu rzeczone 165tki mam i wymyśliłem wykorzystać.

Na półce pod deską może się zmieszczą niewielkie kolumienki. Kwestia wyglądu kolumienek na półeczce nad nogami i mocy mniejszych głośników. Muszę pomierzyć ile tam jest miejsca. A nad podwójnymi dziesiątkami warto się zastanawiać w porównaniu do 1x13?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Głośniczki już w drzwiach, sub w bagażniku. Na drzwi przyszła sklejka, którą trochę trzeba było podoginać. Fajnie gra, choć wymaga dopieszczenia. Nie jestem specjalistą od ocen, ale scena wyszła świetnie.
Parę istotnych pytań żeby polepszyć:
1. Radyjko Clarion ARX9170r
- brakuje mi podbicia środka pasma. W radio mam możliwość korekty jedynie "bass" i "treble". Czy do tego radia da się dokupić, dołączyć, korektor dźwięku? Czy to załatwi podbicie środka pasma?

- chciałbym wyłączyć przód od przenoszenia częstotliwości poniżej ok 40-60Hz. W tej chwili gdy rozkręcę volume na max, przy ostrym pierdyknięciu basem, cewki głośników w drzwiach się odbijają.

- zmieniarka do tegoż radia i nagrywana płyta. Nie wszystkie nagrywane chce czytać. Oraz jak pogłośnię nagrywaną, to przy wysokich dźwiękach i dużym natężeniu dźwięków, zaczyna przerywać. Jak jest ciszej chodzi płynniej, choć też przycina. Z oryginałem nie było problemu. Choć narazie tylko kilka płyt przetestowałem.

- czy jest jakaś instrukcja w języku polskim do tego radia?

2. Jaką antenę wewnętrzną kupić? Nie zamierzam wiercić trampka. Jest sens kupować blaupunkta z allegro za ponad 100zł? Wolałbym oszczędzić jeśli nie będzie różnicy. Na marce mi nie zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


1. Radyjko Clarion ARX9170r
- brakuje mi podbicia środka pasma. W radio mam możliwość korekty jedynie "bass" i "treble". Czy do tego radia da się dokupić, dołączyć, korektor dźwięku? Czy to załatwi podbicie środka pasma?
- chciałbym wyłączyć przód od przenoszenia częstotliwości poniżej ok 40-60Hz. W tej chwili gdy rozkręcę volume na max, przy ostrym pierdyknięciu basem, cewki głośników w drzwiach się odbijają.
Musisz kupić EQH5100, DPH7100/7300 lub DPH9100/9300 

Juz podstawowy (EQH510) ma korektor 7 pasmowy, HPF 50/80/120 oraz LPF50/80/120. DPH ma już DSP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jedna sprawa byłaby rozwiązana. Tylko nie będę dokupował szpeji do radia jak się okaże, że żeby wszsystko ogarnąć, będę musiał zmienić na inne. Z tym czytaniem nagrywanych CD to normalne? Włożyłem dzisiaj kolejne 3 sztuki i każda wyświetla Error. Nagrywam jako audio CD.

 

Są jakieś godne polecenia, wypasione radyjka na kasety + CD ?

 

Dodano:

 

Te 3 płytki, hehe co mi error wyświetlały, no tom je odwrotnie włożył ;) Ale po poprawce i tak przerywa czasami.

Miał kto taki sprzęt? Chodziły nagrywane płytki normalnie? Zapodałem płytę CD czyszczącą, nic nie dało.

 

Co to jest, jak to działa, ten procesor dźwięku? Czy to rozszerza menu radia o pozycje korekty dźwięku? Czy będę mógł dzięki temu procesorowi, odciąć 60Hz z wooferów w drzwiach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Co to jest, jak to działa, ten procesor dźwięku? Czy to rozszerza menu radia o pozycje korekty dźwięku? Czy będę mógł dzięki temu procesorowi, odciąć 60Hz z wooferów w drzwiach?
Tak, rozszerza menu i sterujesz tym z poziomu radia. Ale Cięcia HPF są sztywne na 50/80/120 Hz, 12dB/okt z tego co pamiętam.  

 

A w zmieniarcze masz dobrze ustawione sprężyny w zmieniarce? Horizontal/Vertical? 

 

Za EQH5100 zapłacisz max 100zł i masz wszysto co potrzebujesz, wraz ze sterowaniem suba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia co regulować w zmieniarce. Nie rozbierałem tego.


Zastanawiam się jeszcze, czy nie polować na cały inny zestawik Clariona, radio, procesor, zmieniarka. Pasi mi ten model.

Jest kilka podobnych. Czym różnią się modele 9170, 9270, 9470? Czym większa liczba, tym wyższy model z większą ilością możliwości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia co regulować w zmieniarce. Nie rozbierałem tego.

Na naklejce od spodu zmieniarki masz napisane co się reguluje.

pod spodem masz jeden przesuwak oraz z boku, jeżeli masz zmieniarkę poziomo to ustaw na Horizontal.

http://i98.photobucket.com/albums/l278/smgreen2043/Clarion/Head%20units/IMAG0487_zps0d71bdbb.jpg

 

http://img15.hostingpics.net/pics/746466changeurclarionoptiqueounon2.jpg

Tu suwaki z boku w górnych zmieniarkach, nie sugeruj się strzałkami. 

 

 

Co do ARX9170 a 9270 to z zewnątrz różnią się kolorem podświetlania, wewnętrzne to nie wiem czy występują jakieś różnice, a ARX9470 to nowszy model, ale czy lepszy to nie wiem. 

 

W tych radiach możliwość możesz tylko zwiększyć za pomocą zewnętrznego procka, jeżeli profil dźwięku Clariona Ci odpowiada to szukaj od razu 9100/9300. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...