Skocz do zawartości

Wzmaki z krainy klonowego liścia, czyli BLADE ktoś zna? słyszał?


truck
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś miał do czynienia lub posiada info odnośnie tych piecyków?

W sieci o nich info jak na lekarstwo, odnalazłem trochę podstawowych info za oceanem, ale nie wiele, a po Naszej dwa testy w Niemieckim Car-hi-fi gdzie zostały zaliczone do klasy referencyjnej.

Jeśli ktoś coś wie, lub miał kiedyś w ręku, to chętnie dowiem się coś więcej.

Stałem się posiadaczem takiego 4 kanałowego piecyka z serii Granade czyli wiodącej w ofercie tego producenta. Wiem ,że trochę od tyłka, że najpierw kupiłem a teraz pytam, odsłuchać sobie odsłucham w swoim czasie, bardziej chodzi mi o lepsze poznanie tego producenta a kupiłem... z ciekawości. Inaczej cały czas można się kręcić po starych sprawdzonych pozycjach typu Gienki, DLS, czy ZAPCO.

Zapraszam do dyskusji jeśli ktoś coś wie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wiem ,że trochę od tyłka, że najpierw kupiłem a teraz pytam, odsłuchać sobie odsłucham w swoim czasie, bardziej chodzi mi o lepsze poznanie tego producenta a kupiłem... z ciekawości

To tak jakbyś zapytał "jak się prowadzi Lambogini" ? :hyhy:

Aż wpadłem  i foty luknąłem

http://www.maxdat.eu/_car%20amplifiers2/_car%20amplifiers2_b.html#F

Zacnie jest, czuć..."rzemieślnictwo" :wink: .

Jakby Ci się marnował, chętnie potestuję i ja :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G 1254

 

Wiem ,że w serii SE było jakieś takie śmieszne rozwiązanie "antykradzieżowe" z gniazdem mini-jack, w które coś się wtykało aby piec się włączył.

Ten co mam na szczęście tego nie ma.

 

tutaj dwa linki do linii SE jakie znalazłem:

 

6cio kanałówka, która z tego co się dowiedziałem i wyczytałem ma ciekawą architekturę 6ciu monoblocków w jednej obudowie

 

http://www.ebay.de/itm/400338349309?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1438.l2649

 

I dwukanałówka:

 

http://www.ebay.de/itm/400405394723?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1438.l2649

 

Jak widać ceny za oceanem nadal się trzymają mocno, a przy starym sprzęcie bynajmniej odnoszę takie wrażenie nie dzieje się to bez powodu?

Z ciekawostek to na jakimś Niemieckim forum ktoś wrzucił link do testów SE i dostało notę "Spitzenklasse" , niestety nie można powiększyć tekstu przedruku na tyle aby wyczytać szczegóły :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To tak jakbyś zapytał "jak się prowadzi Lambogini" ? :hyhy:

Aż wpadłem i foty luknąłem

http://www.maxdat.eu...fiers2_b.html#F

Zacnie jest, czuć..."rzemieślnictwo" :wink: .

 

Rozczaruję Cię Sylwek ale mam jakiegoś "zwyklejszego" a nie tego z linku, których było wyprodukowane 15 lat temu aż 25 szt na cały świat... :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Er hat ne Hifo Olympus Serie 8 (die ja keine schlechte Stufe ist) und die Blade hat WESENTLICH dynamischer und besser auflösend gespielt. So nen großen Unterschied hätte ich nicht erwartet!"

 

W wolnym tłumaczeniu gość z Niemieckiego forum odsłuchiwał z bratem w jego aucie Blade a wcześniej był Hifon 8gen jak zauważył Hifon sroce nie wypadł spod ogona i to dobry piec,ale Blade zagrał z jeszcze większą dynamiką i rozdzielczością.

 

Posłuchamy zobaczymy co tam klonowcy wydłubali. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Truck robi się z Ciebie qustosz nad kustoszami :rotfl: .

Jak masz okazję (a widzę, że wiele ciekawych grajków zaczynasz przewalać) poszukaj coś na tweterki :wink:

http://milbert.com/mobile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Z jakiś ciekawostek jakie wydłubałem to ich rozwiązanie architektury pieca pod nazwą BASH, dawało to efekt brzmienia należnego wzmacniaczom klasy AB, zaś efektywnością i zużyciem prądu jak D.

 

A także pojęcie "Optically Switched Class A" Optycznie przełączana A klasa" co to jest nie dowiedziałem się , zresztą każdy na ich forach zachodził w głowę co pod tym pojęciem rozumieli konstruktorzy.

 

Z pewnością zaś widać dość ciekawe podejście do konstrukcji tej firmy i szkoda ,że padła, zanim na dobre się rozkręciła... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz okazję (a widzę, że wiele ciekawych grajków zaczynasz przewalać) poszukaj coś na tweterki :wink:

 

Na TW mam do odsłuchu także coś fajnego (oby :hyhy: ) z włoskiej manufaktury ESB DT 400 z serii Sinsemillia, ZAPCO stosowało je w swoim referencyjnym zestawie głośników. :wink:

Ładne wizualnie 25 mm jedwabne kopułki w obudowie z litego czyściutkiego alu zapakowane w drewnianą skrzyneczkę a'la Brax.

 

Do podpatrzenia jak to wygląda mniej więcej tu:

 

http://www.ebay4.ru/consumer_electronics/320706211484.html

 

 

Truck ma chyba ciocie w Hameryce ze tak szaleje :rotfl:

 

Nie właśnie w europie wszystkie piece zza oceanu z racji ,że mniej znane cenią się mniej niż w swojej ojczyźnie,  Blade kupiłem w Berlinie. :szok:  :)

 

 

Z piecem czy z "kustoszowością" :rotfl: ?

 

uderz w stół to największy "chomik" wuja Dan się odezwie... :rotfl:

 

No nic to jeszcze poczekam na Raadka, skoro coś tam kiedyś w ręku z Blade miał to może skrobnie co nie co...

Ja zaś w tyg odsłucham te moje wynalazki i wspomnę co nie co o wrażeniach z odsłuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do niczego... :) z ciekawości kupuję, i jak wiesz Rafał staram się poruszać w kwotach xxx cyfrowych , więc posłucham poznam i jeśli okaże się lepsze niż ODR, czy F1 lub MS to zostawię, jeśli zagra fajnie, ale jednak nie powali mnie na kolana aby wyciągać to co mam to odsprzedam. Dlatego nie kupuję nic drogiego aby w razie W, ceny były zupełnie przystępne.

Worka bez dna nie mam, więc jak coś sprzedaję, to szukam czegoś nowego a nie koniecznie sztampowego.

Sam zresztą kupiłeś z ciekawości te swoje Phass a nikt u Nas ich nie ma więc pewnie zakup w ciemno lekko?

Innego sposobu nie ma aby poznawać nowe brzmienia, konstrukcje poza tym co się cały czas przewija... Ile można klepać o Alpine czy Clarionie?

Mnie bawi wytaszczyć taki wynalazek typu Blade, chwalony gdzieś tam za oceanem a u Nas nie znany lub znany mało i samemu się przekonać co jest wart.

Świat nie kończy się na Genesisie, Zapco, DLS, czy Braxie. Zresztą Ty jako posiadacz równie dziewiczej marki to wiesz... :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku powiedziane ze w ciemno, to mało

Kupiłem je oczami, bo bardzo mi się podobały i nie żałuje :)

Jedynie tylko żałuje tego ze nie kupiłem 4 sztuk jak były, mówi się trudno

 

A co Blade to nie wiem czy pamiętasz ale był tez kiedyś na sprzedaż czarny 6-mono czy 4-mono, juz teraz nie pamietam dokładnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

6cio kanałówka, która z tego co się dowiedziałem i wyczytałem ma ciekawą architekturę 6ciu monoblocków w jednej obudowie

 

Ciekawe kto ci to powiedział :)

 

Co do blade. To występuje tam jeden problem. Bardzo często piece te ulegały uszkodzeniem. Jest/sa tam radiatory na środku wzmacniacza i ustawiony do nich pod katem wentylator. Wentylator wiadomo po co jest ale w takiej pozycji jak fabrycznie ustawiony nie spełnia swojego zadania. Powietrze przez niego dmuchane nie wychodzi na zewnątrz pieca tylko przepływa jeszcze raz przez radiatory. Powodowało to jego przegrzanie i uszkodzenie wzmacniacza. Potrafił tez uszkodzić głośniki.

Po jego kupnie musisz zadbać o jego dobre chlodzenie lub zamontować go ta aby nie było z tym problemu.

A co do wzmaka to bedzie Pan zadowolony :wink:

 

Świat nie kończy się na Genesisie, Zapco, DLS, czy Braxie.

Co prawda to prawda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...