Skocz do zawartości

Wymiana CDA9835 na KDC BT6544


pawel1304
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Synek pozbawil mnie panelu od 9835, zrobil z niego puzzle:(

Dzis dostalem propozycje wymiany 9835 bez panelu na Kenia KDC BT6544.

No i mam pewne obawy, Alpine odpowiada mi w 100%, a tego Kenia nie znam, nigdy nie slyszalem. Niby ma czasy itp, BT mi nie potrzebne, fakt, ze wizualnie bardziej mi sie podoba. Co mozecie mi doradzic, zamienic sie czy lepiej szukac panelu do 35? Jest potezna roznica na korzysc Alpine? Ewentualnie nowy panel od innej 35 pasuje plug & play?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem całkiem niedawno ten model BT6544 (ma go teraz Forumowicz Sarever). O Alpinie się nie wypowiadam, bo po prostu nie znam. Co mogę powiedzieć o plusach Kenia - sporo "bajerów", czyli USB, BT, czasówki są, ale akurat w tym modelu są mocno dla mnie niezrozumiałe (nie słyszałem różnicy jak się te cm zmieniało, ale ratowało to Positions, więc dawało się to jakoś zrekompensować :) ), ma 3 x RCA, filtry są (aktywki brak), dźwięk bardzo przyjemny, dół fajny, miękkawy, ale dość dosadny, góra to standardowo łagodna, przyjemna. Klasowo to podejrzewam, że nie jest dobre porównanie, bo ta Alpinka, to wysoki model i trochę dutków kosztowała :) Ogólnie ja lubię Kenwooda, radia ma fajnie brzmiące - wygląd, to już pozostawiam indywidualnie do oceny :) Aktualnie mam również Kenwooda KDC6047U, pełny panel, wygląda na mojej desce ładniej jak 6544 i ma czasówki, które działają jak należy :) Szukał bym panela (możliwe, że podchodzi z 9833, ale pewny nie jestem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc tak moim zdaniem znalezienie panela do 35r nie będzie łatwe i nie pasuje panel od 33r do 35r ponieważ 35r ma BioLite wyświetlacz a 33r ma punktowy. Moim zdanie kenwood wypada słabiej niż 9835r. A co dokładnie z panelem się stało nie działa kompletnie czy wyświetla cokolwiek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kenwood 6544 jest fajny do wysterowania złożonego systemu, ma dodatkowo usb i bt ale jeśli chodzi o jakość dźwięku to szału nie ma, w porównaniu ze starym x679 to gra tak jakoś nieszczegółowo, bez przestrzeni, detaliczności. Myślę że po CDA będzie rozczarowanie pod tym względem. Choć fakt, że ma wyrazisty i miękki dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z panelu nic nie wyda, gowniarz wsadzil miedzy futryne a drzwi i trzaskal drzwiami, wczesniej pilot do telwizora tak zalatwil, panel jest doslownie w kawalkach. Koles co chce sie zamienic ma zaklad cb radio/alarmy itp i prawdopodobnie ma dostep do takiego panelu, ale nie chce mi pomoc.

Wiecie moze czy kazdy panel od 9835 bedzie pasowal? Nie bylo przypadkiem tak, ze panel byl przypisany do konkretnego radia i bedzie trzeba cos "grzebac"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panel będzie działał czy to od 9835 czy 9835r na 100% osobiście testowałem mam oba te radia i mam nawet zapasowy panel do 35r z małą wadą taką samą jak w tym 35r co sprzedaję. Z tego co ja wiem mało prawdopodobne żeby gość miał dostęp do nowych paneli do 35r bo poprostu ich już nie produkują a wiem to bezpośrednio z Alpine UK i mam tu dojście do większości części do radyjek więc pewnie ma jakis zapasowy panel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

O to mi chodzilo ze pewnie ma jakis stary panel lub wie kto ma.
A ten panel jest ci potrzebny? Wada to rozumiem ta nieswiecaca linia na wyswietlaczu?

 

tak tylko taki mankament ale nie jest to tak przeszkadzające niby nie jest mi potrzebny ale taki zapasowy leży w razie czego szczerze to nawet nie wiem ile cenić taki panel jakbym chciał sprzedać wiem tylko ze jest to ciężko dostępny panel :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet nie wiem ile cenic te radio bez panelu i czy nie bede stratny po wymianie na Kenia. Najlepiej zrobie jak podlacze tego Kenwooda, sprawdze i wtedy stwierdze czy moze lepiej bedzie poczekac i poszukac tego panelu, choc jazda bez radia do najprzyjemniejszych nie nalezy;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wyczytałem kiedyś w sieci to te panele już nie sa produkowane, ja kupowałem swoją 7998r dotałem do niej nowiutką spakowana obudowe kupioną w 2004r za kwote 60euro,wiec myśle ze taki cały panel do 35-35r jeżeli znajdziesz to ok 100euro musisz liczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak 100 € za sam panel to wcale nie duzo drozej chodza sprawne radyjka. Jednak chyba sie zamienie, tak jak kolega wyzej doradzal, z czasem sprzedam tego Kenia i kupie sprawna 35. Dzis zrobilem odsluch tego Kenwooda i niestety slychac, ze to nie ta sama liga, Alpine ma charakter, Kenio przy nim wypada jak "chinczyk" :) to samo tyczy sie wykonania. Jednak chyba lepsze to niz jazda bez radia, moze tez kwestia pobawienia sie ustawieniami i jakos to zagra. Dzieki wszystkim za pomoc:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...