Skocz do zawartości

Aktywne skrzynie Basowe?


Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś przykład?  :wink2:

Oczywiście:

1 Subwoofer aktywny ALIEN PY-BA300X Max 500W

http://allegro.pl/subwoofer-aktywny-alien-py-ba300x-max-500w-wa-wa-i3121274242.html

 

2

JBL GT5-12 B 1100W +Mocny wzmacniacz CRUNCH +kable

http://allegro.pl/jbl-gt5-12-b-1100w-mocny-wzmacniacz-crunch-kable-i3131463184.html

 

 

...drugi to też nie mercedes, ale i tak niema co porównywać ;)

 

jeszcze tak popatrzałem i znalazłem

3 R1s410 25cm +Crunch GPX500.2

http://allegro.pl/rockford-r1s410-25cm-crunch-gpx500-2-gwpl-wroclaw-i3143168647.html

 

więc jak widać różnica w jakości jest spora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Słyszałem. Nisko, tłusto, "masaż nerek" był.

2. Miałem tego jbl i nic specjalnego, przede wszystkim za duża cena jak za ten przetwornik. W br buczalo i to bardzo, w zamkniętej powiedzmy że było w miarę znośnie.

3. Nie miałem okazji usłyszeć.

 

 

więc jak widać różnica w jakości jest spora

 

Słuchałeś tych trzech zestawów? Czy patrzysz na logo rockforda na głośniku? NIe odbieraj tego jako ataku z mojej strony  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Słyszałem. Nisko, tłusto, "masaż nerek" był.

2. Miałem tego jbl i nic specjalnego, przede wszystkim za duża cena jak za ten przetwornik. W br buczalo i to bardzo, w zamkniętej powiedzmy że było w miarę znośnie.

3. Nie miałem okazji usłyszeć.

 

 

 

Słuchałeś tych trzech zestawów? Czy patrzysz na logo rockforda na głośniku? NIe odbieraj tego jako ataku z mojej strony  :wink:

Ok, wygłupiłem się, tego pierdzinga nie słyszałem, ale zdaje mi się, że prócz tego niskiego zejścia o którym piszesz nic więcej sobą nie prezentuje.  JBL i r1 słyszałem, może nie akurat pod takimi wzmakami jak te na aukcji ale...

R1 był w br na 38hz, może dla tego też brakowało mu troszkę zejścia, w każdym razie ten głośnik już zaczyna grać- w porównaniu do jakiś tanich dziadów co tylko robią męczące buuuuuu (mam nadzieję, że rozumiesz o co mi chodzi), w miarę dynamiczny, niestety przy większej mocy się gubi, ale za tą cenę niema też co oczekiwać ;). Jbl w sumie gorszy, jak piszesz zejścia trochę brakuje, chyba najważniejszą jego zaletą jest to, że nie męczy, ani nie powoduje bóli głowy.

 

Dlatego podałem pierdzinga jako przykład bo jako jeden z pierwszych wyskoczył mi na alegro, po za tym słyszałem inne jego przetworniki, po których brakowało mi słów jak nazwać te dźwięki wydobywające się z nich (w sumie zejścia też nie brakowało, no ale co z tego ;) ).

 

...osobiście i tak bym nie kupił żadnego z ww :rotfl: 

 

 

A najlepiej to jechać, posłuchać i samemu ocenić. Pamiętajmy że różni ludzie- różne wymagania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alien jest dobry żeby po dudnić na mieście - taka prawda.

hmm 38hz to nie jest mało, zejście w takiej skrzyni powinno być chyba że rf nie jest do tego dobry.

O JBL nic nie pisałem o braku zejścia.

 

chyba najważniejszą jego zaletą jest to, że nie męczy, ani nie powoduje bóli głowy.

Ja miałem inne wrażenie przy słuchaniu przez powiedzmy więcej niż godzinę.

 

po za tym słyszałem inne jego przetworniki, po których brakowało mi słów jak nazwać te dźwięki wydobywające się z nich (w sumie zejścia też nie brakowało, no ale co z tego ;) ).

Ehh młodszym się było to kupowało się te cuda. Jeśli chodzi o tę ligę to dobrze ją znam. py300f4  buczą i robią ciśnienie, wiem bo miałem takie dwa w br. Inne wynalazki tej firmy też testowałem - dupy nie urywa jak to się mówi :)

 

 

Do założyciela tematu - znajdź temat Kompletujemy zestaw CA do naszego samochodu. Może znajdziesz coś dla siebie. Ja ze swej strony mogę polecić stx 10" Fajny sub za male pieniądze :)

Ale tak jak pisze ketmo najlepiej samemu posłuchać i ocenić co nam się podoba.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz obczaje ten temat, ale mam jeszcze jedno pytanko co mnie troche nurtuje, (narazie nie mam zamiaru kupowac tylko sie rozeznaje, bo chce sobie na poczatek dokonczyc przod).

Co myslicie o tej skrzyni:

http://tablica.pl/oferta/skrzynia-basowa-earthquake-220w-rms-tuba-subwoofer-CID5-ID2znvn.html#5abf223392;r:7;s:

oraz tym wzmacniaczu(albo tych):

http://tablica.pl/oferta/wzmacniacze-samochodowe-CID5-ID2lEpJ.html#d7adb0a59a;r:7;s:

 

A to jeszcze jedno, jak sie ma jakosciowo ten STX 10" do np tego JBL GTO12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm 38hz to nie jest mało, zejście w takiej skrzyni powinno być chyba że rf nie jest do tego dobry.

Dla mnie 38hz to za wysoko, w sumie standardowe 35hz też. Wszystko tu już jednak zależy od preferowanej nutki i gustu. Zresztą w ogóle nie jestem zwolennikiem br ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R1 był w br na 38hz, może dla tego też brakowało mu troszkę zejścia

nie... to nie dlatego... To dlatego ze to straszny budżet...

 

 

Zresztą w ogóle nie jestem zwolennikiem br ;)

możliwe ,że jeszcze nie miałeś okazji doswiadczyć jak to jest grac kulturalnie i miec ten zapas pod gałka pozwalajacy na wiatr we włosach :)

 

A no i najwazniejsze... Wyjmujesz skrzynie i masz z glowy, gorzej jesli bedziesz musial wypiąć zintegrowanego... A nie wspomne juz o jakosci takich skrzyn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Mam pytanie o aktywnego suba Hifonics TR200A. Obudowa alumiowa, wiec chyba dość sztywna i głucha.

Może ktoś szłyszał jak to gra?

Wyszukiwarka nic nie pokazała,

 

Kończę robić pickupa i nie mam miejsca na większego suba.

Radio Alpine CDA 9886r, przednie głośniki U-dimension proZ Comp 6 (165mm), wzmacniacz Axton Impact C200x2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...