Skocz do zawartości

Woltomierz


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Sylwek a taki przekaźnik nie znajduje się juz w tym urządzeniu?? Wydaje mi się ze tak..

 

Nie.

Znajdują się przekażniki załączenia/odcięcia sygnału remote na piecyki, oraz dwóch obwodów wentylatorów.

Dlatego można podpiąć tak jak Sylwek mówi po przekażniku sterowanym po stacyjce, lub bezpośrednio wpiąć się kablem załączającym sterownik do pracy w kabel ACC.

W momencie przekręcenia kluczyka pojawia się zasilanie na sterowniku, w tym momencie monitoruje on w locie parametry napięcia w instalacji i jeśli jest wyższe niż jakiś zaprogramowany próg, jeśli włączymy radio, jego remotka jest podpięta pod sterownik, dzięki temu "wie" on ,że czas budzić dyskotekę do życia i załącza z minimalną zwłoką (dobrze!) piecyki, jeśli napięcie spadnie poniżej z góry założonego poziomu u mnie to 11 V, sterownik robi shut down na remotkę piecyków i kończy się granie ( a my robimy uff, bo odpalimy auto bez kabli albo pchania) i załączy je gdy napięcie w punkcie pomiarowym wróci powyżej wartości 12V (to także jest programowane wedle życzenia klienta).

Osobna kwestia to obwód wentylatorów tam także można sobie ustawić dwa progi temp przy których załącza się pierwszy i drugi obwód wentylatorów, to jest bardzo fajna funkcja, której nie dają gotowce, gdyż piecyk może się zmienić np na A-klasowy i co? A my mieliśmy ustawione np 45 stopni pod AB lub D i co mamy gwarantowanego wyjca wentylatorów, w tym przypadku znaczek na list wysyłka do Roberta i korekta nastawów czy opisu jest już w cenie zakupu.

Kontakt z tym człowiekiem jest bdb, obsługa również, mi skopał się przez moją czy nie moją nie uwagę (czy tez złośliwość rzeczy martwych) mikroprocesor, nie było żadnego problemu z serwisem gwarancyjnym. Nawet Twixa( na osłodę) dostałem bo dałem 5 zł za dużo za wysyłkę do mnie w kopertę. :D

Jednym słowem, zachwalam firmę, ale z czystym sumieniem. W porządku gość!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro zapodam fotkę z mojego woltomierza zakupinoego na znanym serwisie aukcyjnym. Długo na niego czekałem, ale było warto. Jest wstawiony zamiast lampki bagażnika - odpala się tylko przy otwartej klapie bagaja. Pomiar napięcia jest prawidłowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli 4nózkowy gdzie masz A1-A2 cewkę i jakiś styk NO lub NC.

5nóżkowy  A1-A2 cewka i styk przełączny NO/NC +COM.

Na przełącznym zrobisz bez problemu, na tym jedno stykowym, musisz podać co masz NO czy NC.

 

A1 -remote

A2 - -12V

Com -+12V te które ma być mierzone.

NO - wychodzisz na styk od Voltomierza oznaczone jako +12V

-12V bezpośrednio do voltomierza oznaczone jako -12V.

 

Remote zostaw na wzmakach jak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...