Skocz do zawartości

Honda Civic Coupe - rozbudowa/poprawa instalacji


Rekomendowane odpowiedzi

Sporo czytam, trochę mi się miesza, trochę rzeczy nadal nie wiem...

 

Moje auto to Honda Civic Coupe z 2000r (VI generacja). Seryjnie jeśli chodzi o wyciszenie wnętrza, audio jest koszmarnie. Trochę ten stan rzeczy poprawiłem, ale nie jestem z tego do końca zadowolony. Może na początku opiszę co jest.

-Radio JVC KD-R811

-Zestaw przedni Hertz ESK 165mm

-Przednie drzwi wygłuszone od środka oraz pomiędzy blachą a boczkiem po jednej warstwie mat APP

-kable seryjne, przedłużane - rzeźba do wyrzucenia

-głośniki zamontowane na dystansach z MDF'u

 

Chciałbym trochę ten stan rzeczy poprawić.

 

1. Drażnią mnie rezonanse boczków, maskownic (trochę to było cięte bo jest tam seryjnie mniejszy głośnik, z takim śmiesznym koszykiem) więc na początek zastanawiam się nad wymianą maty wygłuszającej na STP lub GMS - tutaj liczę na jakieś sugestie czego konkretnie w tym miejscu użyć i czy mogę np. zostawić wewnątrz te APP (dość nieźle się wyłożyły i w dużych kawałkach)? Czy dobrym pomysłem będzie dodatkowo uzbroić boczek w cienką gąbkę od środka? Dystans jest obłożony dookoła uszczelką do okien i sam głośnik też na niej leży - skopałem czy ma to jakiś sens? Jak powinien być prawidłowo zamocowany dystans do drzwi? 

 

2. Do tego zestawu chciałbym dorzucić jakiś dwukanałowy wzmacniacz i raczej na tym poprzestać. Głośniki mają 100W w RMS przy 4Ohm więc bezpiecznie będzie dać wzmacniacz np. 2x 75W RMS czy można więcej? Jak to jest z dodatkowymi funkcjami wzmacniaczy, co jest warte zachodu i dołożenia paru groszy?

 

3. Sprawy kablowe. Nie chciałbym przepłacić albo przesadzić z przekrojami. Będę wdzięczny za sugestie co wrzucić w kategorii cena/jakość do powyższej specyfikacji. Nurtuje mnie jeszcze temat zwrotnic - powinny być zamontowane możliwie blisko głośników czy wzmaczniacza?

 

Trochę przydługawo, ale jak widać mam sporo wątpliwości i chciałbym jak najwięcej się dowiedzieć zanim zacznę coś robić bo jak to u wielu - czasu wolnego zawsze za mało. Jeśli czegoś istotnego nie podałem to proszę oczywiście o uwagi, sugestie itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...