Skocz do zawartości

SONY XPLOD XS-L154P5B 1500Watt/450RMS


qlimaxxxl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1. Głośnik: Sony Xplod XS-L154P5B
2. Parametry głośnika: http://www.sony.pl/support/pl/product/XS-L156P5/specifications
3. Rodzaj słuchanej muzyki: różne rodzaje najwięcej techno i hip hop
4. Grubość materiału z jakiego będzie wykonana skrzynia: płyta wiórowa 20mm
5. Wymiary bagażnika: cały mogę odstąpić specjalnie na suba
6. Bass reflex: 10cm średnica i 10cm długość(możliwość przedłużenia jak potrzeba)
6. Model auta: Opel Tigra A 1996r.

 

 

Witam, jakie wymiary obudowy zrobić pod ten głośnik?? i w którym miejscu dać Bass Reflex, czy da mi coś wytłumianie w obudowie BR , gdy mam zrobioną obudowe z płyt wiórowych 200mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamknięta 40L netto, średnio wytłumiona. Poza tym w necie pewnie są projekty do tego przetwornika.

Ale o to chodzi że ja nie chcę obudowy zamkniętej, słaby bass ,rozumiesz mnie chyba. Wg.producenta to max 50l w zamkniętej a w Bass Reflex ile litrów i jak te litry się zamienia na cm, żebym wiedział jaką wielkość zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten głośnik czytając z parametrów nie nadaję się do b-r ze względu na wysoki QTS.

a Czy głośnik Magnat Xpress 12 i parametrach:

 

Xpress 12

200 w / 400 w

4 ohm

20 – 1500 Hz

93 dB / w / m

 

F_0: 27 Hz

Q_es: 0.66

Q_ms: 6.1

Q_ts: 0.6

V_as: 106 liters

X_max (absolute): 10 mm

R_dc: 3.3 ohm

 

Lepiej zagra w BassReflex niż ten Sony??? Wiem że to osobny temat ale nie chcę już zakładać nowego. a mam w domu takowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Xpress 12 było sporo tematów dotyczących obudowy, poszukaj na forum lub gdzieś w necie. Skoro masz głośnik u siebie to zrób paczkę i zobacz czy podoba Ci się jego brzmienie.

Btw. na temat brzmienia sub'ów serii Xpold też było dużo razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Xpress 12 było sporo tematów dotyczących obudowy, poszukaj na forum lub gdzieś w necie. Skoro masz głośnik u siebie to zrób paczkę i zobacz czy podoba Ci się jego brzmienie.

Btw. na temat brzmienia sub'ów serii Xpold też było dużo razy.

ok, zrobię obudowę do tego głosnika i do tego, i zobaczę który ma ładniejsze brzmienie, ale czy mógłbyś mi podać wymiary na głośnik ten SONY?? Jak juz wspomniałeś nie nadaje się ten głośnik na BR ,ale już jeżeli musi taka być to jakie mniejwięcej wymiary byś sam zrobił?? Dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...