Skocz do zawartości

Subwoofer home made - poprawa brzmienia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Od dłuższego czasu myślę nad poprawą brzmienia subwoofera, swego czasu miałem zamontowany w aucie zestaw gms 960 + tweetery gms w słupkach, całość była zamontowana w dokładnie wygłuszonych drzwiach i chodziła pod samym radiem. Zestaw był budżetowy, miał swoje wady (z racji właśnie ceny) ale miał też jedną zaletę której nie mogę osiągnąć w tej chwili - otóż jak na taką budżetówkę miał bardzo ładny bass, nie było to typowe dudnienie ale coś takiego jakby echo w gitarze, coś w rodzaju odbicia, nie potrafię tego opisać ale dzięki temu nawet piosenki z niskim basem miały zupełnie nową jakość brzmienia, jest tu dużo ludzi więc może ktoś wie o co mi chodzi? Obecnie jest: helix 62.1 + sony xm3040+ gms w obudowie closed 21L, oczywiście furtki wygłuszone. Gra to przyzwoicie ale nie podoba mi się barwa tego basu, jest mocny i wyraźny ale brakuje tej jakby modulacji, wydaje mi się że jest za bardzo dudniący i nie ma tej barwy. Jak szło by to poprawić? Czy rurka Bass-Reflex poprawiła by nieco jakość tego basu? Zestaw na chwilę obecną gra tak: http://www.youtube.com/watch?v=BY9t-m5XGEY Może ktoś fachowo zrozumie i określi czego brakuje w tych niskich tonach. 

Proszę o porady. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie... Swietnie gra... Prosze Cie, co chcesz oceniać po filmie z YT? Traktuj nas poważnie a my Ciebie także bedziemy tak traktować...

 

Sprobuj na poczatek zamienić plus i minus w subie... Bass reflex przyniesie wiecej miesa, wiecej buczenia ale raczej nie "echo gitary", po prostu scisz suba albo włacz dsp i hall :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt, wygłupiłem się troche z tym filmikiem który myślę nie powienien znaleźć się wogóle na yt :)

 

Proste korektory posiadam jedynie w radiu, ale bez nich jest lipa - dźwięk jest znacznie mniej barwny. Co da zmiana + i - ? Bo jeśli chodzi o to, to na 100% jest poprawna polaryzacja, myślisz że coś mogłoby to zmienić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...