Skocz do zawartości

Podłączenie wzmacniacza "bezpośrednio" do radia


grom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie ,takie pytanie czy jest opcja żeby podłączyć fabryczne radio ,które wysyła linowy sygnał ale po wyjsciach głośnikowych??

 

Generalnie radio obecnie podpiete jest pod precesor alpine 650 i dalej wzmacniacz, jednocześnie komputerem jest ustawione pod system aktywny. Dzwięk jak dla mnie ujdzie ,ale jest problem ,echo w fabrycznym bluetooth. Podobno temat nie do ogarniecia bo te procesory tak mają.

 

Sprawdzałem programem alpina i miernikiem ,sygnał z radia jest praktycznie taki jak z wyjść RCA ,w radiach w nie wyposazone. Wiec pomyslelem ,że w sumie można by to jakos bezposrednio podłączyć pod wzmak, Pytanie jak,oczywiscie bez konwerterów i wejsc hi imput we wzmacniaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli PXE-H650 to kaszana ? 

 

Radio nie ma wyjść RCA ?

 

Wyjście głośnikowe to nie to samo co RCA

PXE h650 szału nie robi ,ale nie jest żle. Generalnie zostawilbym go ,ale to echo w bluetooth go dyskwalifikuje.

 

Radio nie ma RCA. Jak w aucie jest fabryczny wzmacniacz, to jest podpiety przez wyjscia glosnikowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Co znaczy "sygnał z radia jest praktycznie taki  sam..." - z radia czyli z wyjścia na głośniki? Jeśli jest to wyjście na głośniki to nie ma sensu podłączac go w ten sposób do wzmacniacza bez konwertera H/L. Znowu z konwerterem dzwiek jest do bani. Najlepsze wyjscie to oddac radio do elektronika, niech wyprowadzi Ci sygnal RCA sprzed koncowki mocy. Tania usluga i zazwyczaj daje dobre efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy to, że radia w audi i lepszych vw obsługują różne systemy od standardowego pasywnego poprzez aktywne do b&o poprzez wyjścia głośnikowe. Różnica polega na odpowiednim kodowaniu radia gdzie przy ustawieniu na b&o sygnał jest jak z rca tyle że nie ma go jak podłączyć pod wzmak. Trzeba użyć konwertera, w moim przypadku konwerter jest maksymalnie rozkrecony - nie wiem czy słusznie (pomyślałem że ściszanie będzie powodować ingerencję w sygnał). Jak na najlepiej ustawić ten konwerter???

 

Co do wyciągania rca, to boję się utraty bluetooth czy odtwarzania z kart sd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmmm... Czemu nie ma go jak podlaczyc pod wzmak - nie rozumiem. Skoro wyjscie da sie zdefiniowac zeby dzialalo jako niskonapieciowe (saygnalowe a nie na glosniki) to podpinasz tam sygnalowki do wzmaka i juz. W takim wypadku nie potrzebujesz konwertera hi/low chyba ze piszesz o jakims specjalnym konwerterze, ktory sobie audi wymyslilo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmmm... Czemu nie ma go jak podlaczyc pod wzmak - nie rozumiem. Skoro wyjscie da sie zdefiniowac zeby dzialalo jako niskonapieciowe (saygnalowe a nie na glosniki) to podpinasz tam sygnalowki do wzmaka i juz. W takim wypadku nie potrzebujesz konwertera hi/low chyba ze piszesz o jakims specjalnym konwerterze, ktory sobie audi wymyslilo.

No wlasnie nie wiem jak podłaczyc to radio pod wzmacniacz, bo jednak sygnał idzie po wyjsciach głosnikowych, choć niskonapieciowych. Moze ktos ma jakis pomysł ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...