Skocz do zawartości

Czy ktos slyszal SEAS h-086?


tenim85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie czy ktos ich sluchal i czy ewentualnie moglby cos napisac o ptofilu grania tych tweterow.W naszej wyszukiwarce znalazlem  tylko informacje ze tweetery z HA tez sa uzywane w CA. Wiem, ze nie jest to jakas wysoka seria(a wiem ze wlasnie wyzsze serie byly uzywane na forum), ale moze zagral by lagodniej od seryjnego twetera z zestawu pb-s6c. To wlasnie jego chcialbym zastapic i pociac wszystko aktywnie. Gra to pod genesis profile four (wiem ze tez budzet ale chyba nie najgorszej jakosci) ,jednostka sterujaca to alpine 9853r , oczywiscie wytlumione furtki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem do czynienia z H087, przez dłuższy czas miałem je w domu w kolumnach. Aktualnie leżą i zbierają kurz, czekając na jakiś projekt.

Ten wspomniany przeze mnie mogę polecić. Tyle, że to kopułka 1,5", więc wyraźnie większa niż ta o której piszesz.

 

H086 chyba zola miał w łapach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest sens wogole w ten sposob modernizowac zestaw przedni(badz co badz budzet), czy jest to jakis przyszlosciowy klocek, do ktorego moglbym kiedys dobrac woofer, czy dac sobie spokoj i odkladac kase na lepszy zestaw odseparowany. Bo to , ze zagra on spokojniej od twetera  z zestawu PB to chyba raczej pewne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argumentem przeciw jest gabaryt.

W przypadku H087 to jest prawie 100mm średnicy i niewiele da się z tego "urwać"

A co w przypadku H-086? bo powiem szczerze, ze myslalem ze da sie go troszke rozebrac.Czy te twetery sa wogole rozbieralne czy to tylko moje domysly? Bo myslalem ze po odkreceniu tych wkretow z przodu "odejdzie" to wielkie kolo...czy odejdzie tylko ta mala siateczka na srodku?o te glosniki mi chodzi,nie sa w najlepszym stanie wizualnym ale technicznie ok - http://www.ebay.co.uk/itm/Pair-SEAS-1-H-086-Dome-Tweeters-in-Good-Working-Order-/150997665863?pt=UK_AudioVideoElectronics_HomeAudioHiFi_HiFiSpeakers&hash=item2328298847

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz zamienić tweetera z tego zestawu to odpuściłbym tego seasa, to po prostu typowo domowy przetwornik. O gabarytach nie będę nawet wspomniał. Możesz spróbować kupić missiona, gabarytami podobny do tego z pb a gra całkiem przyzwoicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki chlopaki za odpowiedzi:) ,po ilosci postow widze ze chyba nie warto zastanawiac sie nad tym przetwornikiem:) . Sprobuje jeszcze powalczyc z tym zestawem PB aktywnie i moze jakis czas zostanie,dopuki sie na cos nie zdecyduje i nie odloze kasy ale docelowo pewnie wpadnie cos bardziej jakosciowego.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...