Skocz do zawartości

Fiat stilo. Jaki silnik?


PanJarek2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Postanowilem ze czas zmienic auto na hatchbacka. Chcialbym cos o sporej mocy i za nieduza kase. Wypadlo na fiata stilo ktorego z dobrym przebiegiem, dobra moca silnika i dosc mlodym wieku mozna kupic za kilkanascie tysiecy.

Chcialem sie was zapytac jaki silnik bylby lepszy. Chodzi o moc ale rowniez ekonomie, niezawodnosc, bezawaryjnosc i koszt utrzymania. Rocznie robie okolo 25k kilometrow. Najbardziej interesuja mnie trzy silniki. Diesel 1,9jtd 140 koni, 1,9jtd 150 koni i benzyna 2,4 170koni do ktorego chyba trzeba by bylo zalozyc gaz.

Prosze was o rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1,9jtd 150 koni

Ten sam co 1.9 CDTI 150KM w Oplu. Bardzo fajny silnik. Nie jest strasznie awaryjny. Kumpel w Astrze H wymienił raptem kawałki przewodów do wtrysków(elektrycznych) i czyścił  EGR. Poza tym to przez 65tys. w zasadzie nic nie robił. Na sam koniec wymienił jeszcze wahacze z przodu.

 

Podstawa to kupić zadbany egzemplarz, żeby nie musieć robić wtrysków i turbo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu trzeciego diesla (w tym jednego Fiata) i problemow jakos nei mam i nie mialem. Jak fiat to tylko w Dieslu (szybki, oszczedny). Benzyny 1.2 16V sa moze oszczedne ale nie jada, inne trzeba wysoko krecic a spalanie idzie mocno w gore... . Podstawa kupic zadbany egzemplarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem punto II 1.2 16v i może jak na taki silniczek ładnie śmigał (np gofer III 1.6 nie miał szans), ale właśnie spalanie nie było jego mocną stroną. Wystarczyło trochę więcej gazu, lub trzech pasażerów i już wskazówka beny szybko opadała. :) Teraz  rodzice mają bravo II i grande punto z silnikami diesla i nie ma żadnych problemów.

Stilo podobno ma bardzo wadliwą elektryke (kumpel ma i owszem są ciągle jakies problemy), ale nie wiem czy tyczy się też to diesla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam włoskie 1.4 8v w gazie i jeździ bez zarzutu...oczywiście jak na 1.4 8v....

 

Też oglądałem ostatnio Stilo - ciekawa propozycja uwzględniając cenę...ale coś mi się widzi że nie pomagamy Koledze z wyborem silnika :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechalem punto 2 1.2 16V i jak dla mnie niezbyt zwawy ten motor. W porownaniu do astry F  1.6 16V (100KM) to z dolu punto nie jedzie (jak dla mnie). Astra ma wiecej km ale jest tez ciezsza. Ok jak zakrecimy ta mala benzynke do 4-5k RPM to zaczyna jechac, ale jak jechalismy w 4 to juz nawet to nie pomoglo. Nikt nie musi sie ze mna zgadzac ale dla mnie to mul taki troche, ale to pewnie przez to ze wiekszosc czasu jezdze Dieslami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turbodziura super gigant ;)

 

szczerze to nie zauważyłem różnicy między innymi dieslami. Sam jeżdżę Vectrą 1,9cdti żona ma Megane II 1,9dci i różnicy za bardzo nie czuć.

Sądzę że coś ci się pomyliło.

Ze swojej strony mogę polecić diesla 1,9 jeżdżę już nim 3 rok i jak dotąd tylko jeden wtrysk + koło dwu masowe były wymieniane reszta bez zarzutu a autko ma już 5 latek i 280 tyś km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem jakiś czas w pracy Vectrą 1.9 150km. Spalanie bardzo przyzwoite wychodziło, ale ta turbodziura to była turbodziura super gigant ;)

W astrze H od kumpla denerwowała mnie, nie tyle turbodziura która nie była strasznie odczuwalna, ale opóźnienie z reakcją na gaz. Wciskałeś gaz w podłogę, a dopiero po chwili auto reagowało. Co innego na trybie sport, wtedy na każde muśnięcie pedału silnik reagował perfekcyjnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo miał mały zbiornik;)

A jezdząc samemu miał juz większy.. Po prostu chodziło mi o to, ze była róznica - sam, a w 5 osób. :) Jeśli chodzi o jazdę tak samo porównuje do innych aut podobnej pojemności. No ale to tylko moje odczucia. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeździłem jakiś czas w pracy Vectrą 1.9 150km. Spalanie bardzo przyzwoite wychodziło, ale ta turbodziura to była turbodziura super gigant ;)

Jezdzielm kilkoma samochodami z tym silnikiem i turbodziora nie trwa dluzej niz przecietna reakcja na pedal hamulca, nie wiem gdzie ty tu widzisz roznice, moze jest roznica w porownaniu do wyczynowego silnika. Super gigant to chyba twoja opozniona reakcja kolego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Super gigant to chyba twoja opozniona reakcja kolego.

 

Takie jest moje zdanie czy ci się to podoba czy nie. Fajnie, że jeździłeś kilkoma samochodami z tym silnikiem. Jednak je ten silnik porównywałem do silnika np 2.0 VW a nie do innych aut z 1.9 Olpa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie znacie Panowie podstawowych zasad działania silnika wyposażonego w turbosprężarkę... Bez obciążenia sprężarka nie dmucha żadnego ciśnienia i stąd wrażenie tego co Wy nazywacie turbodziurą (choć to stwierdzenie tak naprawdę tyczy się bardziej zmiany biegów i spadku mocy zaraz po przełączeniu na wyższy bieg, ale jest to zamiennie stosowane ze stwierdzeniem LAG, czyli opóźnienie).

 

A do tematu Stilo. Jak najbardziej mogę polecić, ale tylko i wyłącznie JTD. Słabsze 140 KM jest trochę trwalsze, ale znowu 150KM ma ciut więcej mocy, trochę bardziej odczuwalnej z dołu, a ponadto lepszą kulturę pracy. Nie bierz benzyny pod żadnym pozorem. A już w ogóle 1.2 16v... Problemy z elektryką SĄ, ale głównie w benzynach. Z resztą nie tylko z elektryką. W ciągu dwóch lat wymienililiśmy w stilo 1.2 16v:

 

-komputer 1500 złotych 

-komplet cewek- 400 złotych

-komplet świec- 100 złotych

-skrzynia biegów- 1200 złotych

-końcówki drążków i wahacz lewy- 600 złotych

-sprężyny przód- 400 złotych

-kompletny wydech- 500 złotych

-sonda lambda, termostat, czujnik ciśnienia w ssącym- 600 złotych

-żarówka sztuk miliard

i inne... 

 

Po prostu poracha. Auto ma 70 tysięcy przebiegu i non stop jakieś jaja. Co wsiada dziewczyna do samochodu, to się modli, żeby się check nie zapalił. Dodam, że egzemplarz jest z salonu, od samego początku jeden właściciel. Auto nie katowane, tryb mieszany. Pomijam fakt spalania rzędu 10-11 litrów po mieście, przy mega eko drivingu da radę zejść do 8. Trasa? Mój rekord za kołem to 6.9 litra w lecie bez klimy (bo nie ma), cały czas do 80 kmh, tempo ECO. Przy czym moim 130 konnym Punto GT z Turbo przy jezdzie do 120 kmh, z wyprzedzaniem kilka razy na pełnym piecu zszedłem do 6.5 litra... A po mieście pali podobnie.

 

 

Jeżeli Stilo, to tylko JTD, tak samo jak wszystkie Alfy- albo JTD, albo V6, o reszcie silników zapomnij, że istnieją, bo się nie nacieszysz autem.

 

 

 

Ps. żeby ktoś nie powwiedział, że walę farmazony. Przerobiłem: Seicento 900, 1100, Cinquecento Sporting 1.1, Punto 1.1 55 KM, 1.2 75 KM, 1.4 Turbo x 2, Stilo 1.2 16v. Tymi autami zrobiłem od kilkuset kilometrów do kilkunastu tysięcy kilometrów. Jeszcze mogę dorzucić 130 konne Ducato 2011 rocznik, którym leciałem raz Wrocław-Międzyzdroje-Wrocław i bardzo miło wspominam to auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A już w ogóle 1.2 16v... Problemy z elektryką SĄ, ale głównie w benzynach. Z resztą nie tylko z elektryką. W ciągu dwóch lat wymienililiśmy w stilo 1.2 16v:



-komputer 1500 złotych

-komplet cewek- 400 złotych

-komplet świec- 100 złotych

-skrzynia biegów- 1200 złotych

-końcówki drążków i wahacz lewy- 600 złotych

-sprężyny przód- 400 złotych

-kompletny wydech- 500 złotych

-sonda lambda, termostat, czujnik ciśnienia w ssącym- 600 złotych

-żarówka sztuk miliard

i inne...

 

Mamy Albee z silnikiem 1.2 16V i od 9 lat nic nie  wymieniliśmy. Jedynie Tłumik skorodował ale ogarnąłem to we własnym zakresie... własną spawarką :P Taki 1.2 16V spali 6l benzyny ( max) Silniki Fiata MultiJety są chwalone nie tylko w Polsce ale spala mniej. Są tez lepiej dopracowane. Ja wybrałbym MultiJeta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...