Skocz do zawartości

Polo 6n amatorska wizja grania


inco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie

 

Jak już niektórzy wiedzą mam na imię Bartek. Wyciągając wnioski z poprzedniego tematu który był wielkim niewypałem, poprosiłem administratora o usunięcie starego, a teraz biorę się za stworzenie nowego od podstaw. Auto na którym się wyżywam to Polo 6n z 1994 roku. System z założenia miał być prosty ale przez 5 lat budowy auta z większymi i mniejszymi wpadkami finalnie wyszło coś co moim zdaniem może i jest amatorskie ale może być też dość ciekawe. 

 

Samochodzik jest przygotowany poprzez wygłuszenie drzwi, podłogi, bagażnika, błotników od środka. Niestety była to opcja "bieda" i wykorzystałem matę dekarską Soudal. Przednie słupki są wyprofilowane pod tweetery i oklejone skórą naturalną. W przednich drzwiach seryjnie są miejsca na głośniki 165mm co niezmiernie mnie cieszy ponieważ chciałem  zachować jak najbardziej fabryczny wygląd wnętrza samochodu. Kable zasilające są przekroju 30mm z pełnej miedzi. W bagażniku jest rozdzielacz na dwa piece. Masę niestety nie mam prosto z akumulatora bo i bez tego mam zanadto przewodów od instalacji elektrycznej i pneumatycznej zawieszenia. Całe zawieszenie wymusza niesamowitą kompensację całego audio w bagażniku. Większość sprzętu udało mi się nabyć na naszym forum, wszystkie zakupy odbyły się bezproblemowo, a sam sprzęt jest w nienagannym stanie. Na dzień dzisiejszy mam już praktycznie wszystko. Sprzęt leży sobie w domu i czeka na cieplejsze dni aby go zamontować. Wielkie podziękowania dla kolegów Kepke_23, Hi_Sound, P-A-B-S1 oraz administratorom i innym oobą za pomoc w kompletowaniu sprzętu.

 

Sprzęt składa się z następujących podzespołów. System będzie pięty aktywnie:

 

- Jednostka centralna: Alpine 9833

- Głośniki przód: Hertz HSK

- Wzmacniacz przód: Genesis Four Channel

- Subwoofer RE-Audio 12"

- Wzmacniacz tył: Rodek R2180A2

- RCA przód: Eagle mc60

- RCA tył: Brak

- Rozdzielacze: Hollywood sound

 

Działam na tym:

 

http://i.imgur.com/tRE72pb.jpg

 

Słupki przód:

 

http://i.imgur.com/M5SgQqb.jpg

 

No i klocki:

 

http://i.imgur.com/TEvj6fR.jpg

 

http://i.imgur.com/VtZRtJ4.jpg

 

http://i.imgur.com/stuO73u.jpg

 

 

 

Po złożeniu całego grania będę mógł bliżej powiedzieć coś o moim zadowoleniu lub też nie. Będzie to moja pierwsza aktywka. Mam nadzieję, że będzie ok. Przeraża mnie trochę ustawianie tego wszystkiego - myślę jednak, że jakoś się uda.

 

 

Pozdrawiam Bartek! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 105
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Widzę że masz soczewkę ZKW czyli tak jak ja :super: no wiadomo że instalacja do air ride'a trochę zajmuje miejsca i felga robi robotę...podziałasz to fajnie to upchniesz...pomyśl czy pieców nie dać w podłogę i jej nie podwyższyć a u góry dać butlę/butly od powietrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kole zapasowym jest butla i dwa kompresory, obok zawory i cała instalacja tzn system bezprzewodowy, przekaźniki etc. Podłoga już jest podniesiona :) Będę myślał, fajerwerków być nie musi. Może uda się upchnąć w starą zabudowę o ile genesis nie jest dłuższy od 3544.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kibicuje projektowi, fajne klocki, umiejętnie poskładać i będzie uprzyjemniać jazdę.

 

dzięki wielkie :) zobaczymy co z tego wyjdzie mam nadzieję, że będzie ok.

 

Prace nad autem cały czas trwają obecnie drugi miesiąc walcze z felgami. Wszystko już prawie gotowe. Założyć opony i można powoli pasować je z budą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomoMadej w zasadzie nie jest to głupie bo auto zimy nie widzi to i za dużej wilgoci z trepów nie ma. Tylko nie jestem pewny czy to się zmieści, Recaro mają kołyski a ja śmigam na obniżonym fotelu. Muszę to sprawdzić bo znacznie by to poprawiło bagażnik :) tylko czy jest to wygodne przy konfiguracji hmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo teraz po tym zdjeciu z vag eventu kojarze to polo...Dłuuugo juz z tym airem jezdzisz prawda? Wszystkie filmy lońka obskoczyłem i Twoje blachy kojarze juz od kilku lat a dopiero teraz zauwazyłem ześ ze śląska  :)

 

Nie jestem fanem VW ale takie zabaweczki nie traktowane jako dupowozy sa sliczne. 

 

 

Jak zagra tak jak wyglada to sza-tsun.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda zakrywać takiego ładnego gienka :wink:   najgorsze ze ktoś z tyłu siedząc może go kopnąć trzeba było jakiś ogranicznik zrobić .

U mnie nie ma tego problemu bo z tyłu mam rollbar więc nikt mi tam nie siądzie :D

 

Piekny Gienek , pieknie grajacy  :wink:  Ale chyba nie na tych tweeterach  :niepewny:   A jesli tak sie przylozysz do instalacji jak do samochodu to bedzie  mega  :ok:

 

Wiesz co mam nadzieję, że będzie ok - forum wertowałem  i nie jeden poradził sobie z ht25 :) tu będzie activ to i mi się może uda. Kto to wie :)

Oooo teraz po tym zdjeciu z vag eventu kojarze to polo...Dłuuugo juz z tym airem jezdzisz prawda? Wszystkie filmy lońka obskoczyłem i Twoje blachy kojarze juz od kilku lat a dopiero teraz zauwazyłem ześ ze śląska   :)

 

Nie jestem fanem VW ale takie zabaweczki nie traktowane jako dupowozy sa sliczne. 

 

 

Jak zagra tak jak wyglada to sza-tsun.

 

Z airem latałem 4 miesiące poprzedniego roku zrobiłem około 5 tys km. Tak jak mówisz, udawało się być na imprezie od 2010 roku. Co do VW kwestia gustu, też kiedyś ich nie lubiłem. Teraz osobiście się już nie sugeruje markami tylko tym jak ktoś coś zrobi :). Specjalnie dobrego grania to nie ma się co spodziewać bo auto nie jest profi do tego przygotowane.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emil Sweet sixteen - najlepsze 16 projektów z placu.

 

 

italiano1980 pewnie że nie :) ale mam nadzieję, że będzie przyswajalnie. Skoro zdzierżyłem je w pasywce to może być tylko lepiej - tzn tak myślę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy wspólnego znajomego jeżeli chodzi o świeżego i jego hondę :)

 

Zmieniając trochę temat - szukam dobrej sygnałówki na przód. Pod tweetery dam moją mc60. Narazie napotkałem się na AIV colorado ale cena jest zabójcza za metr 199.. aż się boję ile kosztuje 4/5 metrów. Znalazłem też Dietz berlin oraz kilks aukcji na allegro z kablami KLOTZ. Z tego co jednak wiem był kiedyś ktoś na forum który robił bardzo fajne sygnałówki w dobrej kasie. Mogę prosić o jakiś namiar??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...