Skocz do zawartości

Polo 6n amatorska wizja grania


inco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 105
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 3 tygodnie później...

Dawno nic nie pisałem - powoli auto jest składane. Już jest w stanie samo wytoczyś się z garażu więc bajka. Kupiłem do Radka przewód RCA Audisona pod przednie głośniki. Rysiu przysłał mi kilka metrów różnych oplotów i przewodzi 2x2 miedź pod woofery :)

 

http://i.imgur.com/qpdSSyz.jpg

 

http://i.imgur.com/6SiKu18.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ci sprężyny nie popękały w tej polówce? Leży na ziemi jak płaszczka... :szok:

Wiem, wiem airRIDE... :hyhy: , może nie o CA, ale w temacie Twojego autka, mam dwa pytania, czy te kierunki z przodu obok lampy sa ori dymione, czy może poddawałeś je lakierowaniu?

Oraz mam pytanie, czy lakierowałeś całe auto? I jaki wyszedł koszt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rutkam to moja zimowa JAMA dla Polo :) było się młodym i głupim to spray w ręce = zło :)

 

truck kierunki przednie to Hella Black, ori lecz w pl praktycznie nie do dostania. Auto lakierowałem 2 czy 3 lata temu. Koszty obecnie z tego co się orientuje są w okolicach 3 tys + górny przedział nie istnieje :D

 

ps. nie wie ktoś czy magiczny przycisk w genesisie ( obok filtrów ) służy do ich wyłączania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ps. nie wie ktoś czy magiczny przycisk w genesisie ( obok filtrów ) służy do ich wyłączania ?

 

Przecież masz tam grafikę to pokazującą dzwońcu... :) Z tego co pamiętam w gienku przycisk wł/wył filtr LP.

 

 

Auto lakierowałem 2 czy 3 lata temu.

 

Wyszły jakiekolwiek mankamenty po lakierowaniu? Pięknie to wygląda, lśni się jak psu jajo.. :wink2: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

inco, dnia 16 Marz 2013 - 15:18, napisał:
ps. nie wie ktoś czy magiczny przycisk w genesisie ( obok filtrów ) służy do ich wyłączania ?
 
Przecież masz tam grafikę to pokazującą dzwońcu... Z tego co pamiętam w gienku przycisk wł/wył filtr LP.

 

Właśnie grafiki nie widziałem :D może rzeczywiście jest nie mówie, że nie - pytam bo nie chce w gienku filtrów używać.

 

 

inco, dnia 16 Marz 2013 - 15:18, napisał:
Auto lakierowałem 2 czy 3 lata temu.
 
Wyszły jakiekolwiek mankamenty po lakierowaniu? Pięknie to wygląda, lśni się jak psu jajo..  

 

zawsze coś wyjdzie- poza tym było trochę przeróbek które są w zasadzie pchaniem się w jakieś problemy w późniejszym czasie. Klapa japonia, zaspawane kierunki w błotnikach, brak anteny na dachu, błotniki zaklepane etc.

Ogólnie o auto dbam, interesuje się detalingiem stąd świci się i błyszczy jak wyżej wspomniane psie jaja  :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie grafiki nie widziałem :D może rzeczywiście jest nie mówie, że nie - pytam bo nie chce w gienku filtrów używać.

 

HP nie wyłączysz, tak więc zwróć uwagę jak jest ustawiony, aby nie wyszło,że na radiu sobie tniesz woofery na np 70 hz a grają od..250 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę przy spinaniu zwracał na to uwagę :) dzięki za rade. Mam nadzieję, że po weekendzie pogoda się ustabilizuje i na termometrze zobaczę około 10 stopni na plusie. Już mam zajawki na składanie tego grania, muszę całe auto ogarnąć i wreszcie się nacieszyć zabawką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odświeżam temat bo coś się podziało. Mam nadzieję, że nie problem iż piszę post pod postem. Finalnie sprzęt złożony czyli tak jak mówiłem - Alpine 9833 + Genesis Four Channel + HSK aktywnie + ReAudio SR12d2 i Rodek 2180A

 

Kable pod woofery 2,5 pod TW 1,5 nie wiem czy to wszystko dobrze porozkminiałem, ale po odpaleniu systemu i kilku godzinach wertowania instrukcji jakoś to sobie tam gra. 

 

Jeszcze nie do końca ogarnąłem czasówkę ale myślę, że i to jakoś pójdzie. System jest pocięty następująco. Sub 50 Hz 18db, WF dół 63Hz 12 db - góra 1,6kHz 12db, TW 6,3kHz 18db. Na razie to takie pierwsze kręcenia może coś się jeszcze poprawi. Genesis na gainie ukręcony prawie na minimum - z radia gain ograniczony do -5. jak ktoś ma jakieś rady etc to pięknie proszę pisać.

 

http://i.imgur.com/qVpaTyd.jpg

 

cała instalacja jest oczywiście ukryta pod "zabudową" - było by lepiej ale brak miejsca daje o sobie znać.

 

http://i.imgur.com/QECdMMc.jpg

 

radio wkomponowało się rewelacyjnie jak dla mnie w to starawe wnętrze

 

http://i.imgur.com/NcxqAFT.jpg

 

instalacja air bo wielu pytało jak to wygląda - stąd brak miejsca 

 

http://i.imgur.com/wSCyq4e.jpg

 

No i powoli auto już jest składane do wyjazdu w sezonie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze sie tak zapytam - ty na bombie wodorowej jezdzisz ? nie zla instalka jesli chodzi o to - moze po krotce przyblizysz  ja nam

 

a jesli chodzi o CA  to zapowida sie  takze calkiem fajnie. Troche wiecej fotek by sie przydalo i wiecej opisow co zrobiles, jak czym - no i zycze wytrwalosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

italiano1980 spróbuje jak tylko będę w garażu takiej konfiguracji :) może jeszcze jakichś przesterów nie będzie 

 

Wodzu no bąba tlenowa :D co chcesz wiedzieć - instalacja oparta na dwóch kompresorach viair + butla 10 litrów. Ciśnienie maxymalne w butli 10,5 bara. Elektrozawory płytkowe po jednym na oś 5/3. Węże pneumatyczne o średnicy zewnętrznej 10 mm wew. 8mm. Sterowanie przewodowe jak i bezprzewodowe. 

 

Fotki będą jak auto się poskłada i wypucuje, jest to moja pierwsza aktywka w życiu - myślałem, że będzie gorzej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co kwoty są różne ja składałem rok temu sam i raczej starałem się dobierać części tak by wyeliminować chiny;) około 5 tysi. Teraz zestawy zaczynają się od około 3 ale zawory etc już są chińskie. U mnie pracuje to na zaworach metalworka które niestety nie są tanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomoMadej - jak to powinno być plus minus pocięte, żeby uzyskać lepszy efekt? popróbował bym

 

Wyszedłbym od czegoś takiego, jak pisze italiano. Potem próbował tu obniżyć, tam coś podwyższyć. Czasami warto spróbować zamiany fazy na tweeterach.

Czasy ustaw na końcu, jak będziesz miał efekt zbliżony do równowagi tonalnej, co najwyżej na aktywce można się pokusić o przyciszenie o 1dB lewej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...