Skocz do zawartości

Problem z Quadral Traffic A-250X


deejeys
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A więc tak... 


Kupiłem taki piec :

http://amp-performance.de/457-Quadral-Traffic-A-250X.html

W zeszłym roku, kuupe czasu temu. Tu na forum. Nie miałem jakoś weny go wrzucić do  żadnego auta leżał cały czas w ciepłej piwnicy, teraz trochę czasu się zrobiło i zainstalowałem go w aucie. I pojawił się problem...

 

 

Zagrał chwilę (1min) i dałem trochę więcej vol i trach... "stracił" moc? głośniki zaczeły grać jak pod radiem 5rms i charczały niemiłosiernie... Ściszyłem - poprawa (bardzo cicho) i tak parę razy - chwilę pograły głośno - i pojawiają się niskie tony w piosence - trach :( Po mocy :(


Co to może być? Jakie mogą być koszty naprawy? Będzie to jeszcze grało?
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prąd jest ok... Sprawdzone, zresztą drugi wzmak gra równolegle i nawet nie kichnie... 

Co to może być i ile może kosztować? Z tego co zauważyłem problem zaczyna się na "niskich" tonach bo jak dam głośniej na vocalu to nie charczy a tylko zejdzie niżej i sru... :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co to może być i ile może kosztować?

 

 Nie żartuj Kolego z takimi pytaniami, bo z naprawami jest tak różnie, że oddajesz niby z błahostką, a tu pyk 250 PLN za naprawę, oddajesz nie grający wcale 100 PLN. Wróżenie z fusów - musisz oddać do naprawy, jeżeli nie znasz się na tym (a taki jest, bo jak by było inaczej, to już byś go naprawił, bez zakładania tematu :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bogus1984 - sory takie trochę może mam podejście dziwne ale nie chce go od razu zanosić do naprawy bo jak mam dać 100-150zł za nią to za 200zł mogę kupić używaną alpinkę... o podobnej mocy. Rozumiesz o co mi chodzi...



Pozatym kiedyś dostałem magnata classic 720 był zepsuty. Dostałem za free... To dobra - naprawię - opłaci się... Pierw dałem 200zł pograł tydzień i padł. Oddałem ponownie - 100zł. 3 dni i spalił się wzmak i głośnik pod nim... Głośnik za 400zł ponad... 


Dlatego teraz jestem w ostrożny w reanimowaniu trupów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, rozumie, ale laikowi takiemu jak ja, czy Ty niewiele pozostaje :) Albo zanieść do naprawy i ryzyk-fizyk - jak naprawią, to wierzę że będzie dobrze, albo od razu na skup metali kolorowych jak się popsuje :) Sam widzisz, że jest na alle Quadral do kupienia niby sprawny za grosze, więc naprawa w serwisie pewnie i tak przekroczy wartość wzmacniacza, ale... :D ja wzmacniacz uszkodzony nabyłem kiedyś za 40 PLN, a naprawa kosztowała 150, więc logiki zero dla niektórych, a dla mnie :) zależało mi na tym wzmacniaczu, bo to był super piecyk. Czasami serce, czasami rozum :) Oby się udało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzić trzeba elektrolity jak podpowiada krisman. Odbiegając od tematu kiedyś miałem zimne luty we wzmacniaczu to dla odmiany poszedł stały prąd na głośnik i poszedł z dymem, trzeba go na początek dobrze przejrzeć bo pewnie swoje lata już ma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdziłem po rozebraniu, że gdzieś może po prostu nie łączyć (wina lutów etc) to po trochę podgrzałem farelką... Chyba to nie był dobry pomysł. W tej chwili robi zwarcie jakieś dziwne ten wzmak.. ? Obok podpięty jest drugi, i żeby tamten się załączył trzeba tego odpiąć :/ Dziwne. 


Zrobiłem parę zdjęć wnętrza, ale nic niepokojącego nie zobaczyłem. Niestety.... 


Po rozebraniu i złożeniu nie gra już wcale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest jakis zaawansowany technologicznie piec, nie ma tez zadnych drogich elementow (nie wiem jakie tranzystory), widze, ze plyta jest jednowarstwowa, zeby zobaczyc sciezki i luty musialbys obejrzec plyte od spodu. 

A podgrzanie go farelka napewno nie moglo mu nic zaszkodzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...