Skocz do zawartości

Seat Ibiza Car audio do 3000zł


marcinw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukam solidnego sprzęciku do mojego autka(seat Ibiza '04)

Chciałbym wymieic przede wszystkim seryjne głośniki(6szt) na jakieś bardzo dobre.

Do tego porządny wzmak i skrzynia. Nie licze radyjka gdyż mam zamiar kupić 9812 gdyż slyszalem o nim dużo dobrego.

Aha no i jeszcze kable by sie przydały.

Co byscie mi polecili do kwoty 3000zl, przypomne jeszcze raz ze chodzi o wymiane 6 stanardowych glosnikow na nowe oraz wzmak skrzynie i kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcinw, Kable, wygłuszenie drzwi i dystanse - na to około 300-500 trzeba odliczyć. Napisz jeszcze jakiej muzyki słuchasz, techno, drum, HH ...

 

 

Myslałem ze to forum dla milosników car audio , a nie dla polonistek.
Nie polonistek, ale takie błędy popełniać to masakra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muj

 

:):)

marcinw, powiedz co dokładnie chesz uzyskać jakiej muzy słuchasz itp :]

I czy te 3k to na wszytsko okablowanie głośniki itp?

 

Slucham electro, chce uzyskac system z dobrym bassem i w miare dobrymi wysokimi tonami.

Co do wygluszenia to zrobi je firma Pro audio z Tychow wiec 3k to kwota przeznaczona tylko i wylacznie na sprzet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak robisz wygłuszenie w firmie, to pójdź do nich pogadaj, powiedz czego oczekujesz, na co mogą zrobić Ci jakąś promocję :) . Jak będziesz miał jakieś wątpliwości to napisz na forum co Ci proponują i za ile to napiszemy czy to ma jakieś ręce i nogi. Sub koniecznie wybierz sam na odsłuchaj parę osobiście już jak będziesz miał zamontowany i zestrojony przód.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co bylem w tej firmie dzis no koles mimo moich usilnych pytan zadnych konkretow mi nie dal. Poza tym ceny sprzetu maja tez troche wygorowane, dlatego wole sobie kupic w necie nowy sprzecik a napewno bedzie taniej. Co do tego sklepu to chce wykonac tam tylko wytlumienie oraz montaz wraz z przeciaganiem kabli.

Dlatego chcialbym zebyscie pomogli mi wybraz sprzet jaki mam kupic.

Jak pisalem juz w swojej Ibizie mam 6 glosnikow wiadomo dwa w drzwiach 2 tweetery i 2 na belkach bocznych. I tu od razu chcialbym sie dowiedziec co zamiast nich moglbym wrzucic zeby dobrze gralo. I jako ze na car audio znam sie jeszcze za malo chyba to od razu pytam czy zajdzie wtedy potrzeba instalowania wzmacniacza przedniego?

Nastepna sprawa to wzmak +_skrzynia, wzmak najlepiej wlasnie czterokanalowy i jakas dobra bassowa skrzynia, myslalem o JBL Power P1222 bo slyszalem ze niezle daje, co do wzmaka nie mam koncepcji, no i jeszcze jakies kable dobrej firmy.

Oraz takie moje dodatkowe pytanie co daje kondensator?

 

Wiem ze niektore pytania moga byc banalne dla znawcow car audio ale ja dopiero zaczynam z tym przygode wiec bylbym wdzieczny za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nikt gotowej recepty na dobre granie Ci nie da, musisz trochę poczytać różne fora, spróbuj wyciągać z tego jakieś wnioski. Najlepiej jakbyś u kogoś czegoś posłuchał, pomęcz może jeszcze tych kolesi w tej firmie, jak są tacy nie przyjaźni to może jednak warto zmienić firmę instalacyjną może warto pojechać do Gliwic do audiomaniaka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze , to byłem ze 3x w Proaudio i za każdym razem obsługa "stawała na rzęsach" abym był zadowolony z obsługi . Nie było problemu z podglądaniem monterów przy pracy itd. ale ... wiadomo są klienci i klienci ... nie wiemy jak założyciel tematu podchodził do obsługi itd. Może z mety powiedział ,że interesuje go tylko montaż ,bo klocki sobie na allegro kupi ... taniej wyjdą itd. . Zakłady CA przy zakupach u nich klocków i montażu stosują fajne rabaty ,a jeśli cały sprzęt ma iść z ich magazynu , to rabaty są spore ... i nie piszę tu o tylko tym zakładzie ale i o innych np. ostatnio znajomy kupił nówke RMV41 za 700zł ,bo brał tez kilka innych klocków . Trzeba odpowiednio podejść do sprawy ... zresztą kto powiedział , że CA to tanie hobby .

 

PS: zakład p. Józefa polecam gorąco ale montażu klocków z allegro się nie podejmie na bank :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze własnie o to mi chodzi, ja jeszcze się nie spotkałem aby montażysta nie dawał rabatu na sprzęt, kiedy sam wykonuje jego zamotowanie, zresztą jak się dobrze zagada zawsze można dojść do jakiegoś porozumienia. Doświadczenie i umiejętności Józefa są warte płacenia za sprzęt nieco więcej niż gdzie indziej, źle dobrany lepszy sprzęt kupiony taniej na chybił trafił z balledro, zagra gorzej od dobrze zgranego tańszego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt w Gliwicach jest w takiej samej cenie jak gdzie indziej (sprawdzone osobiście).... ale nie piszę tu o cenach allegro . Rabaty są pewnie takie same jak w innych firmach ,a w gratisie ........ możesz się potem chwalić ,że klocki montował sam "Smerf" *

 

 

*wtajemniczeni wiedzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcinw, jeżeli i tak zdecydowałeś że montaże zajmie się jakaś firma to czy sprzęt kupisz w necie czy u tej firmy to finansowo wyjdzie Cię na to samo :)

Wiem z własnego doświadczenia że za montaż sprzętu który przywozi kient płaci się dwa razy więcej a jak bieżesz sprzęt z montażem to z regóły montaż jest gratis albo z dobrym rabatem. Po zatym masz garancję na sprzęt i montaż w jednym miejscu.

Tak więc podjedź do nich niech Ci coś zaproponują konkretnie a my to zweryfikujemy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcinw, jeżeli i tak zdecydowałeś że montaże zajmie się jakaś firma to czy sprzęt kupisz w necie czy u tej firmy to finansowo wyjdzie Cię na to samo :]

Wiem z własnego doświadczenia że za montaż sprzętu który przywozi kient płaci się dwa razy więcej a jak bieżesz sprzęt z montażem to z regóły montaż jest gratis albo z dobrym rabatem. Po zatym masz garancję na sprzęt i montaż w jednym miejscu.

Tak więc podjedź do nich niech Ci coś zaproponują konkretnie a my to zweryfikujemy :)

 

ok chyba zrobie tak jak napisales

dzieki za rade :)

tak sobie jeszcze dzis radyjka przegladalem i zastanawiam sie co brać 9812R ktory jest w miare tani i latwo dostepny czy 9855 nowka kosztuje 1600 i nie wiem czy zagra lepiej niz to 9812 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już lepiej poszukaj 9835, moim zdaniem ani 9812, ani 9855 nie sa zbyt dobrymi radiami, a ten drugi ma jeszcze przejebane sterowanie.

 

No może i tak ale trudno znalezc nowe 9835 a co do 9812 to nie wiem czy to az taki zly model.

Może jakis uzytkownik wyrazi swoje zdanie o tym radyjku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale można je kupić za połowę ceny 9855 , które wcale nie jest "lepsze" .

 

 

PS: 9835 (9833 tylko inny wyświetlacz) widziałem niedawno za 1100zł (z tydzień temu musiałbyś poszukać ....może poczekać trochę )

 

No wlasnie znalazlem go na allegro tylko nie wiem czy w tej cenie(1100zl) nie znajde czegos lepszego?

Jakie jeszcze inne modele(moga byc innych firm) mozecie polecic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...