Skocz do zawartości

Doradztwo przy małym zestawie CA


xq92x
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

W każdym razie dziękuję za cenne rady i propozycje.

 

Cenne porady, a w zestawach wymieniancyh przez Ciebie nie ma żadnej pozycji z wymienionych przeze mnie. Tylko nie mów, że w budżecie się nie mieszczą. Tempo6 możesz już kupić poniżej 450 PLN (NOWE) a Re też spokojnie ze skrzynką do 400 PLN znajdziesz, a wypisujesz głośniki Sony. No i po co mamy pomagać, skoro i tak wiesz lepiej co kupisz? Możesz mi odpowidzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ok, są trochę taniej, ale niecałe 500 to trochę za dużo, gdy mój fundusz przewiduje do 400 :)

 

Trochę poczytałem, poszukałem i przedstawię jakieś refleksje :)

Zestawy (do 400):

Morel Maximo 6.2 - dobry stosunek jakość-cena, można powiedzieć, że jakościowy pewniak

Hertz DSK 165.3  - pewnie odpadłyby na rzecz ESK, podobno oba modele męczą słuchacza tweetarami

Hertz ESK 165 - podobno mogą być gorsze od Powerbassa

u-Dimension EL COMP6 - gdzieś znalazłem, że są porównywalne z jakimiś DLS'ami
Infinity REF6530CS - mało opinii
PowerBass S-6C w zakresie cenowym podobno dobre
PowerBass L-60Cx
RAINBOW EL-C6.2

 

Jeśli ktoś chcę coś dodać, potwierdzić albo zaprzeczyć temu, co znalazłem to proszę bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynie (do 450):
Powerbass S-12 podobno lepszy od Hertza DS300
Infinity REF1260 - nie dorównuje starszym serią Infinity, tak?

JL Audio 10W1v2-4 - z tego co widzę to stary, dobry wytrzymały JL i prawdopodobnie lepszy od 10WXv2
RE Audio RE-12S4 a EXCURSION SX1-12S4 tylko inne logo czy jakość też inna (na korzyść RE?)

Rockford Fosgate Prime R2D2-10 (R2D2-12) - ???

 

Jest kilka Powerbassów  S-124DX, S-124 i po prostu S12 - który z nich jest najwięcej wart?

 

Co do radyjka to będę celował w używane Alpine z USB, może Pioneer.

Do 500 wyszukałem takie modele:

Alpine

CDE-9880R

CDE-9882Ri

CDA-9884R

Spotkałem się z opinią, ze seria CDA jest lepsza od CDE - prawda to?

 

 

Z tego zestawienia wybrał bym Infinity. 

 

Prócz rainbowa słuchałem wszystkich tych zestawów, miałem te infinity i zdecydowanie najmniej mecza góra :)

 

No to teraz zgłupiałem :)

Wszyscy Morel ponad wszystko a tu ktoś ze sporym stażem na forum poleca Infinity :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten temat i jakoś dziwnie się czuje. :/ Nie bede Ci tu nic proponować bo nie jestem takim znawcą jak koledzy którzy tu się wypowiadają, ale widzac co piszesz sam nie wiesz czego chcesz. A z doświadczenia powiem ci tyle: czytaj dużo mnie to bardzo pomogło. I najwazniejsze jezeli ktos ci tu coś proponuje to posłuchaj a nie krytykuj. Ja uważam że jak się ma 400zł a cos dobrego kosztuje 480zł to lepiej dozbierać teo 80 zeta i miec pewność ze bedzie to grało. A robić cos na siłę to głupota, kasa zmarnowana bedzie i bedziesz nie zadowolony. Pamiętaj jeszcze o wygłuszeniu drzwi i wszystkim z tym związanym. A niestety albo stety kosztuje to troche kasy. I może żal wydać 400-500 zł jak w moim przypadku było na wygłuszenie to po odpaleniu wszystkiego jestem zadowolony ze posłuchałem ludzi tu będących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem Cie... Najpierw pytasz gdzie mozna dostac tempo 6 po 450zl a pozniej mowisz ze to i tak za drogo... Pozatym jesli chodzi o barwe dzwieku to tempo w cenie do 500 (mowie o gotowych zestawach) gra naprawde fajnie. Kiedys slyszalem helixa (chyba esprita, niestety w szafie) ale jesli chodzi o barwe dzwieku to tez bylo przyjemnie.

Jednak co do zestawu odseparowanego posluchaj rad kolegi Mastah22 ktory mial okazje sluchac ww zestawow... bo jak dla mnie to tempo 6 moze nie nadazyc z kickiem zeby zgrac sie dobrze z 12' subem, wiec maximo raczej tez nie podola. A co do skrzyni to najlepiej zrob najpierw przod, posluchaj go troche i wtedy stwierdzisz jaki bas by ci odpowiadal, czego ci brakuje w najnizszych rejestrach. Wtedy polecam znalezc jakis sklep CA lub podjechac na spot i wrzucic prae skrzyni do kufra i samemu posluchac, bo cos co wg kogos jest dobre moze w ogole ci sie nie spodobac, albo moze nie zagrac w twoim aucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu mam dylemat, dlatego mnie nie rozumiecie - w tym mnóstwie zestawów, ograniczeniu cenowym i w ogóle jestem trochę niezdecydowany.

Ale właśnie Twój post sporo mi dał, a konkretnie:

"Jednak co do zestawu odseparowanego posluchaj rad kolegi Mastah22 ktory mial okazje sluchac ww zestawow...bo jak dla mnie to tempo 6 moze nie nadazyc z kickiem zeby zgrac sie dobrze z 12' subem, wiec maximo raczej tez nie podola."

A cel jest taki, że kick ma być dobry.



Z tego zestawienia wybrał bym Infinity. 

 

Prócz rainbowa słuchałem wszystkich tych zestawów, miałem te infinity i zdecydowanie najmniej mecza góra :)

 

Więc jak ogólnie jest z dźwiękiem w tym modelu?

Mastah22 twierdzi, że góra dobra, a dół?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość osób, które znam mają seryjne nagłośnienie czyli nie powalające...

Jeden znajomy ma zestaw Bose w Alfie GT to też inna kategoria.

Ewentualnie ktoś coś typu Magnat, ale to też nie to czegobym chciał posłuchać a tym bardziej kupić.

Więc jest ktoś z Torunia z fajnym sprzętem? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych zestawów słuchałem tylko ESK, Maximo oraz Tempo (ale podobno nie Twój budżet, więc nie uwzględniam go). Wybrałbym Maximo, grają dość neutralnie i uniwersalnie, w sam raz na początek. Jeśli zamocujesz woofery w porządnie wygłuszone drzwi i tweetery ukierunkujesz jakoś porządnie na słupkach lub trójkątach, to może wydawać Ci się, że góry jest za dużo/jest za ostra. Radą jest na to D-pad, który przyciszy troszkę tweetery. Na próbę w samochodzie kupiłem 4 tanie rezystory na -2 dB i tak mi pasowało, wiec innych już nie kupowałem. Muszę też zaznaczyć, że lubię dużo góry, więc dla osoby słuchającej muzyki typu "dupcy-dupcy" wyjściowo zastosowałbym D-Pad -3 dB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm może ja mam jakieś nieudane ucho, ale sam używam maximo już około 2 lata i nie wydaje mi się żeby miały "aż tak" ostrą górę. Miałem je początkowo pod keniem, teraz pod alpiną i nie odczuwam żeby góra była za ostra. Zgodzę się natomiast co do innego stwierdzenia - są to uniwersalne głośniki dobre na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doł z maximo tez przegrywa z infinity... Ja wiem ze ludzie skreslili te firme od kiedy półka media-markt przestała być wyznacznikiem jakosci, ale troszeczke niesprawiedliwie. Prawda to ze to nie najwyzsze loty ale maximo tez nie...

 

Dołóż do tempo , a z subem poczekaj skoro masz wciaz dylematy. Zyskasz mt11 któy jest na poczatek przyszłosciowym tweeterem a i dołu tam nie braknie pod warunkiem ze zadbasz o zasilanie i prawidłowa aplikacje...

 
 
Na temat RE-Excrusion masz na pierwszej stronie....K...A!!
 
No CDE to seria nizsza niz CDA...
 
 
Tak ,zgadzam sie z poprzednikami, staramy CI sie pomóc ale nie widze abyś zrobił jakikolwiek krok w przód i poczytał o czymkolwiek...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...