Skocz do zawartości

Pomoc w podłączeniu i doborze CA


laik69
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jako, że jestem laikiem w dziedzinie car audio postanowiłem skorzystać z Waszej pomocy.

Chcę zmienić fabryczne radio w swoim aucie na coś co porządnie zagra.

Autko to Smart :-)

Chcę, aby najlepiej wszystko było jednego producenta np. JBL

Wybrałem, że na podszybie wrzucę tweetery, w drzwi woofery JBL MS-62C, radia jeszcze nie wybrałem, ale będzie to radio 2din do kwoty 1500pln z odtwarzaniem filmów i nawigacją. Do tego wzmacniacz oraz subwoofer. I teraz moje laikowe pytania:

 

1. Która opcja podłączenia jest prawidłowa?

http://e-fotek.pl/images/67081683403278979523.jpg

 

2. Czy do takiej instalacji wymieniać oryginalne kable głośnikowe? Jeżeli tak to na jakie, ewentualnie proszę o link gdzie takowe zakupić.

3. Czy zastosować elementy JBL, czy może macie jakieś inne propozycje?

 

Czekam na Wasze rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Opcja 2 zdecydowanie te głośniki maja 150w z tego co pamietam w RMS kable 2,5mm2 to minimum i oczywiście pod wzmacniacz.(tu masz odpowiedz na 2 pytanie).Podstawa też tu będzie zastosowanie paneli MDF oraz wygłuszenie drzwi.

3.Podaj budżet na sprzęt bez radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, przy podłączeniu według opcji 2, czyli głośniki i subwoofer do wzmacniacza, a wzmacniacz do radia to jaki wzmacniacz szukać tzn. ilu kanałowy i słyszałem, że lepsze są analogowe niż cyfrowe. Możliwe, że pod ten wzmacniacz w przyszłości będę chciał podpiąć jeszcze tylne głośniki, czyli drugi taki zestaw jak jest z przodu. Proszę doradźcie co i jak bo nie mam w tej kwestii pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tak małym aucie myśle ze tylni zestaw jest całkowicie bez sensu.Szukaj 4 kanałówki gdzie 2 kanały na przód a3z4 zmostkuj na suba.

Jeszcze lepsza opcja na przód dać 2 kanałówke a na sub jakiś monoblock lub też 2 kanałówka na mostku.Jakiej mocy chcesz sub i Bass reflex czy closed?

I jakiej muzyki słuchasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kolega ma problem z wyborem ilości kanałów we wzmacniaczu, jeśli chce ładować głośniki w tylna półkę, jeśli jest laikiem niech przeczyta FAQ by Nazar. Zaraz znajdzie odpowiedzi nawet na pytania o których teraz nie ma pojęcia, że je zada :) Np kwestia zasilania, bezpiecznika, kabli itp nie wspomnę już o odpowiedzi na pytania które już teraz go nurtują.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę zmienić fabryczne radio w swoim aucie na coś co porządnie zagra.

 

 

Mądra decyzja. Ją od zmiany jednostki zacząłem kolecjonowanie sprzętu. Wiem jak grało fabryczne radyjko, na fabrycznych głośnikach, później przekładka na Alpinę CDE. Chwil parę i wylądowało rozsądne radyjko. Różnica już była na seryjnym graniu.

 

 

Czy do takiej instalacji wymieniać oryginalne kable głośnikowe? Jeżeli tak to na jakie, ewentualnie proszę o link gdzie takowe zakupić.

 

 

Jak masz kasę a widzę, że budżet dosyć to zainwestuj raz a dobrze w odpowiednie kable. Raz a spokój będziesz miał, bez rycia, rozrywania, grzebania. Ważne by zachować przekroje: TW 1,5mm2, Wofersony 2,5 mm2. Na suba dajesz 4mm z kolei. Lepsze kable głośnikowe (czytaj droższe) są odpowiednio izolowane/ekranowane. Pomyśl o zawinięciu ich w peszel. Kable sie nie niszczą to raz. Dwa nie jest to aż taki majątek. Trzy... łatwiej się je przeciągą. Zakupić, wiesz gdzie możesz. Popatrz w dziale Wasze instalacje. Ludziska opisują tam jakie okablowanie stosują. Najlepiej wybrać takie z najlepszym stosunkiem cena jakość. Zasilanie to podstawa. Pomyśl także o zapleczu prądowym.

 

Ja bym się tak kurczowo jednego producenta nie trzymał.

 

O wygłuszeniu furtek chyba nie trzeba wspominać. Zrobione solidnie... odwdzięczy się nawet seryjne nagłośnienie. Raz a dobrze.

 

I tak jak Kamil napisał... żadnych głośników na tylnej półeczce.

 

P.S. Do tego smart-a coś w ogóle wejdzie do bagażnika? :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...