Skocz do zawartości

subwoofer w kole zapasowym


kaka22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

otoz przymierzam sie do powrotu do malego suba. Na przodzie tempo 6 zasilane Hifonicsem tritonem 2x100W. Bas z drzwi potrafi byc konkretny, kick jest niezly, (nawet bez HPFa morelki daja rade). Ale do rzeczy.

W pokoju kurzy mi sie wzmacniacz blaupunkta 150W w mostku/4om. Z racji, ze potrzebuje caly bagaznik chcialem zabudowac suba w podlodze. Moglbym podniesc cala podloge o maks 10cm i schowac tam wzmacniacze i suba, jednak nie wiem czy bede mial tyle czasu i checi zeby robic cala podloge, wiec pomierzylem dzisiaj co nieco i wyszlo mi, ze w kolo zapasowe (nie zamiast kola) wejdzie sub o pojemnosci wewn ok 10L.

Czytalem o tego typu zabudowach na tym forum (i nie tylko) ale niegdzie nie znalazlem odpowiedzi na pytanie:

Co jesli zaladuje caly bagaznik? Wiem ze bas rozchodzi sie raczej bezkierunkowo ale czy nadal bedzie dobrze slyszalny w kabinie?

Auto avensis chatchback, glosnik jakiego bym uzyl JL 8w3v3. Czy to ma sens?

Nie chodzi mi o odbijanie nerek tylko o dodanie troche "kopa" do brzmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koleżka w Clio miał takie rozwiązanie na głośniku jl audio tyle że 10 calowym a który model, nie pamiętam, powiem że bardzo przyjemnie to grało, bez obrywania narządów wewnętrznych po prostu do słuchania które sprawiało przyjemność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Co jesli zaladuje caly bagaznik? Wiem ze bas rozchodzi sie raczej bezkierunkowo ale czy nadal bedzie dobrze slyszalny w kabinie?

Auto avensis chatchback, glosnik jakiego bym uzyl JL 8w3v3. Czy to ma sens?

Nie chodzi mi o odbijanie nerek tylko o dodanie troche "kopa" do brzmienia.

No to od końca niech będzie.

Jeśli wykorzystasz miejsce w kole i będziesz miał te 10l, to ósemka jakaś zagra, małe RE lub AS na przykład albo JL - jak piszesz. Zyskasz uzupełnienie pasma i wiele więcej się nie spodziewaj poza bardziej soczystym czy też pełniejszym basem, innymi słowy - ma to sens. Problem z basem przy pełnym bagaju będzie tym większy im lepiej pokleisz suba z wooferami i im więcej bagaży będziesz przewoził. Pomijam ze względów oczywistych postawienie na ten przykład jakiegoś pudła na maskownicy suba :)

Przy pełnym bagażniku basu będziesz miał nadal pod dostatkiem ale może być mniej konturowy i lekko mdły względem grania z pustym bagajem. Poklejenia z przodem w żaden sposób nie przeskoczysz bo już niezaciągnięta roleta albo przewrócone oparcie potrafią sprawić, że sub trochę się "rozjedzie" z przodem, pełny bagażnik tym bardziej.

Generalnie: klej pudełko i zapinaj wzmaka, moim zdaniem zdecydowanie więcej plusów niż minusów będzie miało takie rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki za rady. Znalazlem jeszcze w szafie MDSa 08 i pamietam jak jeszcze go mialem w 21L BR to bardzo ladnie uzupelnial pasmo i potrafil tez przywalic jak trzeba bylo. Wacham sie pomiedzy JL 8w3v3 a AS hx08 sq (AS tanszy od JL, tez o nim duzo czytalem). Jesli podnioslbym podloge to zmiescilbym MDSa w BR ale mam jedna watpliwosc. Jaka musi byc minimalna odleglosc wylotu BR od nastepnej np sciany w bagazniku, zeby nie degradowalo to dzialania tunelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...