Skocz do zawartości

Jaki głośnik niskotonowy (subwoofer) 16,5cm ( 6,5``)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poszukuję głośników niskotonowych o przekątnej 16,5cm. Głośniki będą zamontowane w tylnej półce do góry nogami (magnesem do góry).

Przeszukałem allegro i inne sklepu car audio, ale nigdzie nie widzę sobwooferów o takim rozmiarze. Może coś mi zaproponujecie?

Z uwagi że nie jest ich aż tak dużo, biorę pod uwagę nisko jak i wysokobudżetowe.

Będę wdzięczny za informacje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Subwoofery to głównie od 8cali.
 

glownie tak, ale sa tez i suby 6,5 cala, np taki: TB http://allegro.pl/tb-w6-1139sg-6-5-subwoofer-neodymowy-magnes-i2993997552.html, JL i DLS tez maja ten rozmiar w ofercie, jednak sporo wiecej trzeba zaplacic niz za tego TB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te głośniki mają być tylko zamontowane w półkę czy będziesz robił jakieś komory do nich? Bo jeśli to ma być tylko półka to musisz szukać głośnika typu free air, a to znacząco zawęża ilość dostępnych opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec głośniki 2 sztuki zakupione od kolegi czaszunia1, kickers CVT65.

I teraz moje pytanie, co do montażu, a mianowicie, głośniki zostały zamontowane w bagażniku na dystansach do Pólki metalowej (wzmocnienia) magnesami do góry, ale przed półką z materiału.

Półką z materiału została usztywniona i wygłuszona matą wygłuszającą. Oba głośniki mają tą samą przestrzeń, nie są od siebie odizolowane, gdyż nie ma nawet takiej możliwości. Odległość magnesu do półki z materiału około 8 cm. Przestrzeń, pojemność między półką metalową a z materiału około 12-14 litrów. We wzmocnieniu są 4 otwory około 3 x 3 cm.

I teraz moje pytanie, aby to dobrze grało zrobić dodatkowo jakiś otwór do środka auta w półce z materiału, jeśli tak to, o jakiej średnicy. Czy też zaślepić wszystkie otwory w półce metalowej?

Co o tym sądzicie? Jakie rozwiazanie będzie najlepsze, Powiem tylko że głośniki pozostają tak jak już są zamontowane i ich się nie czepiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak: te glosniki co zakupiles od czaszuni, producent rekomenduje do free air, jednak wbrew pozorom taki montaz tez nie nalezy do najlatwiejszych rozwiazan, chodzi o to zeby SZCZELNIE odizolowac fale generowane przez gorna

 

powierzchnie membrany od fali generowanej przez dolna jej czesc.

 

Chcac uzyskac jak najlepszy efekt lepiej jakbys dal glosniki normalnie czyli magnesami do bagaja, a polke zrobic naprawde na beton, czyli najpierw porzadnie wygluszyc matami i najlepiej na wierzch dac jeszcze plyte z MDF-u

 

(solidnie to

 

zamontowac) i dopiero w to glosniki.

 

Oczywiscie trzeba tez wygluszyc bagaznik, najlepiej caly  a przynajmniej sciane za oparciem. 

 

Na upartego mozesz tez dac te glosniki jak tak bardzo chcesz magnesami do gory, ale przy klasycznym montazu zagraja jednak troche lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl logicznie.. skoro półka powinna byc jak najbardziej szczelna, to nie ma sensu robic w niej dodatkowych otworów na bassreflex. Półka ma byc bez żadnych otworów. I dobrze by było gdybyś usztywnił ją płytą mdf lub nawet wiórową, tak jak sugerował ci kolega Krisman.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za info

 

A co do samego ustawienia wzmacniacza, Sygnał z radnia będzie szedł jednym przewodem (1 chinch - subwoofer) do końcówki, przy kończowce sygnał będzie rozgałężniny na 2 chnich (przejściówka Y). Zależy mi na sterownaniu z radja subwooferem.

 

I tutaj moje pytanie jak najlepiej ustawić końcówkę (wzmacniacz) aby jak najlepiej to zagrało.

W jakiej posycji ustawić przełącznik - X-over (of , HPF , LPF ) oraz na ile Hz ustawic pokretło (regulacja od 30Hz do 300 Hz) ?

 

NAstępna spraw to że głośniki są 2Ω a wzmacniacz 4Ω, ale w danych technicznych podają że jest rownież 2Ω.

Czy jest tak że wzmacniacz sam się przestraja do 2Ω, czy też trzeba samemu cos zmieniać?

 

Wzmacniacz jaki posiadam Clarion apx2121e, wiem nie jest to nic specjalnego ale taki najlepiej mi pasował wymiarami, aby gdzie go wcisnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...