Skocz do zawartości

Problemy z basem w sedanie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem nowy na tym forum, postanowiłem się zarejestrować ponieważ potrzebuje pomocy ;p

 

A problem u mnie przedstawia sie w ten sposób (jest chyba dosyć powszechny)

Niestety w sedanie bass jest jakis słaby, w porównaniu z kombiakiem odczucia sa na prawdę bardzo różne.

Jako że nie znalazłem konkretnej odpowiedzi, a na róznich forach głupot pełno wypisują postanowiłem się zapytać sam osobiście:

 

Jak w końcu zrobić aby bass był chociaż w podobnym stopniu "telepiący" jak w kombiaku? Bass reflexy w półkach czy co?

Bass czuć konkretnie, dopiero jak otworze jedno z tylnych siedzeń ;F uciążliwe, nieestetyczne i bezsensowne ;/

Jest dosłownie po złożeniu siedzenia dwukrotnie bardziej odczuwalny. Aż w ucho łaskocze ;D

 

Sprzęt jaki posiadam to 2 skrzynki z głośnikami:

- JL AUDIO 12w0v3-4

- Pioneer TS-W305F

Każdy podpięty pod oddzielny kanał.

 

Wzmak to JBL GT5-A3001 - monoblock z dwoma wyjściami na woofer 2x175w rms

 

Z kolei auto to śmieszny zwykły Lanos w sedanie :)

 

Mam nadzieje ze ktoś bedzie na tyle uprzejmy i pomoże :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

hyh... konkretnej odpowiedzi szukam juz od pół roku i nie moge znaleźć

wujo google focha wawalił na mnie

 

Jak na takie moce to "wali" zadziwiajaco dobrze, ale właśnie przy złożonych siedzeniach dopiero

a watów z czasem bedzie wiecej tylko aby zebrać fundusze do odpowiedniej kwoty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz o rozwiązanie, a co ktoś powie, to "no nie wiem"... Sub jak byś postawił np. u mnie w kombi, zapodał mu 100 wat (sub ma 300), to gra już wystarczająco dobrze, basu jest dużo nawet w klozecie. W sedanie jak masz dość mocny sub, to trzeba go dowartościować ze wzmacniacza, żeby zagrał mocno i na 100% swoich możliwości. Wożenie 2 różnych skrzynek, tylko dlatego, że "po co ma stać i się kurzyć" jest zabawne - nie zasilisz jednego z nich porządnie, a ładujesz drugi i to zupełnie inny... Masz zdolności manualne jak dawid-ss, czy stochus, to atakuj temat z podwieszaną skrzynką, a jak ma być prościej, to jak szymek napisał - tunel br do kabiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I już dostaje jakieś w miarę konkretne rozwiązania :)

Czytając o tunelach w półce jeden pisał "to nic nie daje" drugi "tylko ci będzie świszczało na tych tunelach" itp. itd. 

A to że woże 2 skrzynki to jest poprostu kwestia tego że lubie wiecej basu, a przy używaniu drugie jest jego więcej, niezaprzeczalnie.

ALE... biorąc pod uwagę wymianę audio, włoże coś konkretnego do bagażnika, i co?

Idąc domysłami klape od bagażnika aż będzie wyrywało, a w kabinie będzie prawie, że o połowe mniej odczuwalny bas.

I dla tego teraz kombinuje jak to zrobić aby chociaż te 70-80% było słyszalne w kabinie bez takiego bezsensownego otwierania siedzeń.



@Domino987 

też się zdziwiłęm jak to możliwe i nie tylko ja z resztą.

załącz sobie jakies zdjęcie tego JBL i przyjżyj sie że ma 2 wyjścia na głośniki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjdzie że pomimo iż już kilka propozycji padło to podejrzewam że nic to nie da. 
Co do JBL'a to weź człowieku instrukcje do ręki i przeczytaj że jest to mono z jednym wyjściem na głośnik,a czemu ma dwa terminale to już instrukcja wytłumaczy.Lanos nie jest ciężki do nagłośnienia, tym bardziej że masz składane fotele.Ludzie tu nagłaśniają BMW które mają naprawdę ciężkie bagażniki do zrobienia, ale jak to już musisz poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mono ma 2 x + i 2 x - po to, żeby łatwiej było podłączyć suba 2 cewkowego np., czy 2 suby spiąć. Nie masz tam żadny 2 x 175. Miałem BMW e34 i sub 200 wat w zamkniętej dawał dobrze zasilony bdb rezultat. Nie wydaje mi się, że Lanos jest tak mega pancerny :D Jednak widzę, że wytłumaczenie czegoś póki co nie daje większych rezultatów... Proponuję jeszcze trochę poczytać ogólnych wiadomości, bo jak sam do czegoś nie dojdziesz, nie przekonasz się na własnej skórze, to może być ciężko z tłumaczeniem z naszej strony, bo ... sam wiesz chyba lepiej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Lanosie miałem do niedawna PB-B1254v.2 Black 250W RMS-u zasilonego HPB-602 (wiem, wiem amatorka :) ) Po ori głośnikach  zostały mi dziury w półce. Powiem tak: ktoś nie przyzwyczajony od razu z auta wysiadał,  basu było aż nadmiar dla mnie , a otworzenie tylnych siedzeń wcale nie poprawiało basu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie, avu mnie nie wiem czemu poprawia. Już zaczynam czić z tym wzmacniaczem.

Lanek nie jest pancerny ale własnie nie potrafie zrozumieć dla czego tak się dzieję. 

Dla porównania, jakiś czas jeździłem z pionkiem z serii champion pro podłączony pod inny wzmak, mocniejszy oczywiście (szczezrze nie pamiętam już jaki ale też pionek, ok 400w chyba). Ale problem nadal ten sam był. W kabinie słabo odczuwalny.

A sam JL AUDIO poprostu gra słabiej jak z tym moim drugim pionkiem, ale mniejsza o to.

 

Pomeczę jeszcze tematy z BMW i podwieszanymi skrzynkami. 

Nie to że do mnie nic nie dociera, tylko nie potrafie poprostu tego zrozumieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


tak mam 165

 

Po co ? Mało Ci dwóch różnych subów z tyłu, to jeszcze i głośniki w półce ? Próbuję coś zrozumieć, ale póki co, to nie rozumie :D Opiszesz szczegółowo swoją instalację, czy nadal będziesz się wzbraniał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak starczy czasu to dzisiaj zrobię opis i jakies foto

głośniki w półce juz były tyle że je wymieniłem na inne bo zostawić dziury w półce to niezbyt ładnie wygląda. 

tylko teraz mi wytłumaczcie w czym w takim razie głośniki przeszkadzają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...