Skocz do zawartości

GMS-1929 vs MOREL TEMPO TW1


fajfik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka. Jeśli możecie wypowiedzieć się trochę na temat powyższych tweeterków będę bardzo wdzięczny. Cena na allegro porównywalna jeśli nie taka sama. Plus jakie zwrotki mogli byście do nich polecić. Z góry serdeczne dzięki za odp.

 

Nie wiem czy do czegoś się to przyda ;)

(Z czy miały by grać - dół AS...+ jednostka alpine cde 9874 + Kicker BX500.4 + uzupełnienie zestawu Vibe BS3 10")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GMS sporo lepszy ale wymaga bardziej zaawansowanej zwrotnicy, do cięcia aktywnego nie polecam.

Użyj szukajki - trochę na temam obu przetworników padło

 

Heh na jakiej podstawie to stwierdziles, moze napiszesz cos wiecej? Jak porównywałeś, jak pocięte, w jakim setupie itp? :looka: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh na jakiej podstawie to stwierdziles, moze napiszesz cos wiecej? Jak porównywałeś, jak pocięte, w jakim setupie itp? :looka: 

Aktywka pod P88RS, tempo miałem na poczatku, nie zaskakiwały niczym nadzwyczajnym, lubiły ostrzyć - wzmak wtedy JL Slash 300/2.

GMS testowałem pod paroma wzmakami - Audison VR203, Eton PA504, Audio Art 50HC - powiedzmy, że za każdym razem grał mniej lub bardziej poprawnie - szczegółowo i na pewno zdecydowanie ambitniej. Cięcia z tego co pamiętam okolice 3,15/4Khz - 2/1 rzędem - generalnie TW można nisko ściać, ale wymaga ku temu pasywki z pewnymi korekcjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za przekazane opinie ;)...puki co w aktywe nie wchodze nie mam budżetu na mono pod suba ;) abym mogł popróbować sił w aktywie :] może w przyszłości :P... także będę szukał dobrych zwrotek w pasywie ;) zastanawia mnie jeszcze firma jeśli się nie mylę wavecor cena trochę niższa, a ponoć jakościowo nie odbiegają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2-way tniesz tak wysoko? jak wtedy masz woofer?

 

Woofer też - niestety tak wysoko. Zasadniczo jest przycięte na 4khz gdyż ten rodzaj muzyki nie wydaje dużo pasma dźwięku w takim zakresie.

Zasadniczo zakres od 4-6kHz tutaj jest mało słyszalny, zrobiłem tak specjalnie. Wcześniej miałem zakes koło 3khz, Woofer ok, a tweeter był jak dla mnie za wysoki. To znajomy zrobil mi cięcie woofera wyżej, a tweeter idzie od 5.8khz.. Mnie to odpowiada, ale pod inna muzyką to wiadoma rzecz że nia pasuje. Ale pod kenwoodem zupełnie inaczej rozkłada sie to pasmo, stąd taka decyzja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...