Skocz do zawartości

Instalacja sprzętu w fiacie 125p


Pajero
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Jestem nowym użytkownikiem tego forum co wynika z faktu, że nigdy wcześniej nie stałem przed problemem zamontowania nagłośnienia w samochodzie. Wiem, że może się wydawać, że tego typu tematy już gdzieś się na forum przewijały i że jakbym poszukał to bym znalazł, ale nie o to tu chodzi. Chodzi o to, że stałem się szczęśliwym posiadaczem fiata 125p, którego wylicytowałem na aukcji WOŚP i teraz potrzebuję nadać mu trochę charakteru, a jednocześnie nie spaprać tej gabloty ;) Chciałbym się do Was zwrócić z pytaniem i z prośbą o to czy pomoglibyście mi z doborem sprzętu grającego do tego samochodu tak aby wyglądem pasował do epoki i grał jak należy. Tutaj trzeba wykazać się wyczuciem i zrobić to jak najlepiej pod ten konkretny egzemplarz a przy tym zmieścić się w rozsądnej kwocie. Dodaje zdjęcie żeby lepiej zobrazować temat...

 

 

 

 

 
Uploaded with ImageShack.us
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko zrobić epokę. Weź pod uwagę że w tych latach epoka audio to radio Safari i 4calowe/calowy głośnik w panelu przednim z boku na dole.

Tutaj audio w drzwiach - to już kolejna epoka.

Ewszem ze znajomym zrobiliśmy "małą" epokę, ale zmiany były troche widoczne. 

Zostały zrobione wnetrze bagażnika w stylu 2 subwooferów, ale zabudowany bagażnik z foto relacjami w kolorze sepia. Wnętrze było lekko przerobione, zostały stworzone indywidualne drzwi z panelem 16cm, tweetery z przodu ale lekko zabudowane w skórze -"skaj"

Radio było zabudowane z początku z przerobionego "Safari" z wbudowanym radiem w schowku, następnie jego miejsce było zajęte keniem 8534.

Dodatkowo auto zostało w całości wygłuszone. Podłoga własna, ale zachowana prawie jak w firmowym stylu.

Obecnie fiacisz poszedł na handel- Zlot dawnych aut, obecnie auto jeździ we włoszech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem, że może być ciężko. A masz gdzieś zdjęcia tego co udało wam się zrobić ? Ja najprawdopodobniej będę musiał kupić nowy sprzęt, który ma wyglądać na retro... Grunt żeby miało to klasę. Jest jakiś producent który ma coś takiego w ofercie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówiąc nie myślalem wtedy o fotkach.. A szkoda bo wiem że w 2010 samochód zrobił niezłe show.. 

Powiem ci tak-co byś nie zrobuł z radiem, jakiego byś nie wstawił retro przerabianego-w tym aucie ciężko jest zrobić. Chciał nie chciał-nie pasuje.

Jak kiedyś robiłem Warszawę 223, na białej skórze były głośniki. Jakoś pasowały, Maskownice zrobione w czarnym kolorze, 

Ale Warszawa ma inna zabudowę coś w tym stylu była robiona tylko z białym wnętrzem z czarnymi dodatkamihttp://img223.imageshack.us/img223/5069/4qu3.jpg

Jeżeli chodzi o tweetery - w kokpit wsadziliśmy maskownice  z Golfa, z czarnym matem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówiąc nie myślalem wtedy o fotkach.. A szkoda bo wiem że w 2010 samochód zrobił niezłe show.. 

Powiem ci tak-co byś nie zrobuł z radiem, jakiego byś nie wstawił retro przerabianego-w tym aucie ciężko jest zrobić. Chciał nie chciał-nie pasuje.

Jak kiedyś robiłem Warszawę 223, na białej skórze były głośniki. Jakoś pasowały, Maskownice zrobione w czarnym kolorze, 

Ale Warszawa ma inna zabudowę coś w tym stylu była robiona tylko z białym wnętrzem z czarnymi dodatkamihttp://img223.imageshack.us/img223/5069/4qu3.jpg

Jeżeli chodzi o tweetery - w kokpit wsadziliśmy maskownice  z Golfa, z czarnym matem

Mówisz o Warszawie z rejestracją "Babunia"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o Warszawie z rejestracją "Babunia"?

 

Nie.. "Babunia" to nie była..

Tu akurat dałem foto poglądowe. Nasza wersja była stworzona w kolorze biało czerwonym, z czarnymi dodatkami.

Sam Fiat zjechał do Włoch, a Warszawa jeździ chyba w Jeleniej Górze- na trasie też w strone Berlina. Też jako pokazówka

Wiem że ktoś stworzył wersję z różowym kolorem a wnętrze białe z czarnymi wstawkami. Klient robił coś podobnego, ale na naszą prośbę robiąc  przód poprosiliśmy o miejsca do ewentualnego montażu-u nas były tylko zmiany w audio.

Znajomemu miałem robić pomysł z Trampkiem, ale zrezygnował, bo auto miało być bardziej funkcjonalne niż poglądowe, a też był plan na zabudowe bagażnika w stylu Retro, ze zdjęciami Sepia. Boki miały mieć subwoofery i fototapety z lakierem po bokach, a środek w stylu dodatków NRD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... problem z tym co się zmieści w tym samochodzie. Ten Pioneer 77 wygląda nieźle, a co do Beckerów to jak narazie nie znalazłem nic odpowiedniego chociaż niektóre prezentują się na prawdę dobrze. A jak z kwestią montażu samych głośników ? i w jakiej konfiguracji ? myślałem żeby wpakować dwa z przodu, dwa w drzwi i dwa z tyłu w półkę, ale jak mówiłem już wcześniej nie mam na ten temat bladego pojęcia ;) A ty zomer1980 następnym razem musisz koniecznie pomyśleć o fotkach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 myślałem żeby wpakować dwa z przodu, dwa w drzwi i dwa z tyłu w półkę, 

W drzwi jedyny problem-aby zrobić indywidualny panel ale po całej szerokości 

Allegro http://allegro.pl/panel-glosnikowy-panele-glosnikowe-uniwersalne-i2959382160.html

Tylko zrobić z mdf-u.. Nadasz troszkę naturalnego wygladu, 

Innego cuda w starym stulu nie bardzo da rade zrobić w F125.

Bagażnik masz prosty do roboty, tylko czasochłonny. Nie baw się w tylne drzwi czy półkę. Lepiej zrobić delikatny przedni system i zrobić subwoofer. 

Z tyłu możesz zrobić fajną zabudowe na styl-demo car- z użyciem starych elementów z lat 80-90.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta firma przypadkiem nie miała sprzętu do amerykańskich aut? Ale też warto pomyśleć. W warszawie miałem kiedyś klienta co robił panele do radia w stylu retro. Nie koniecznie do wszystkich modeli, ale dawne modele co miały słabe wyświetlacze były przerabiane. Przyciski praktycznie zmieniały tylko styl wyglądu. Stere Blaupunkty były łatwo przerabiane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie fajną propozycją przy takim autku były by takie radyjka (pod kątem wyglądu)
http://allegro.pl/alpine-7516-mm-i2963576621.html
http://allegro.pl/radio-radiootwarzacz-kasetowy-alpine-i2904056614.html


Nie wiem jak wygląda sprawa z jakością dźwięku w tych radyjkach, ale sądzę, że zmieniarka załatwiła by pewne problemy.


Alternatywą są jeszcze CD ale tutaj cena okropnie rośnie
http://allegro.pl/alpine-5903-sprawna-i2958571668.html

http://allegro.pl/radio-cd-mercedes-alpine-mf2297-123-124-126-190-i2947705393.html
http://allegro.pl/alpine-7905m-poprzednik-7906-7909-klasyk-kieszen-i2962519846.html


Podobają mi się jeszcze radyjka firmy NAKAMICHI, które również swoim wyglądem nawiązują do stylu retro, ale zabija cena :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAKAMICHI to klasyki same w sobie...ja tak myślę że można by było wstawić w orginalne radio jakieś orginalne od Fiata 125 P żeby było np takie: http://allegro.pl/fiat-125p-itp-radio-unitra-diora-safari-5-idealne-i2968026366.html a w desce rozdzielczej ukryte by było normalne radio...wymyśliłoby się jakiś patent który po wćiśnieciu deski od dołu (patent jak w szawkach...przyciskasz i się otwiera) opuszczało by sie na jakiś małych siłowniczkach ;) byłby styl retro i normalne granie...taka jest moja sugestia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAKAMICHI to klasyki same w sobie...ja tak myślę że można by było wstawić w orginalne radio jakieś orginalne od Fiata 125 P żeby było np takie: http://allegro.pl/fiat-125p-itp-radio-unitra-diora-safari-5-idealne-i2968026366.html a w desce rozdzielczej ukryte by było normalne radio...wymyśliłoby się jakiś patent który po wćiśnieciu deski od dołu (patent jak w szawkach...przyciskasz i się otwiera) opuszczało by sie na jakiś małych siłowniczkach ;) byłby styl retro i normalne granie...taka jest moja sugestia ;)

 

To jest jakiś plan. Wrzucę jakieś fotki z realizacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesć.

 

Posiadam 125p, równie nowego jak Twój, chciałem wrócić do fso i obiecałem sobie ze kiedy bedzie mnie stac na samochód który może spełniac role hobby, to bede miał fiata.

 

Długo nie wytrzymałem aby obydwie pasje sie nei zmixowały i troszeczke obawiajac sie o to ze plan na audio w 125p nie wypali wziałem sie ze przemyślenia.

 

Chciałem w swoim  wrzucić za oryginalna klapke całe radyjko , aby po jej otwarciu było widoczne ale sie nei zmiesciło, lepiej to miejsce wykorzystac na umieszczenie zwrotnic.

Ja zdecydowałem sie na umieszczenie radia w schowku, zalezało mi na tym aby nie robić cudów z drzwiami typu panele czy wygłuszanie i ciecie blach, tweeter w słupki wygladał by źle,moja koncepcja kłóciła sie z takimi przeróbkami, a ze fiat na codzień nie słuzy do dojezdzania do pracy zalezało mi aby nie ingerowac zbytnio.

 

Jakoś bardzo mnie drażni współczesne radio ( nawet becker) połyskujace na desce, denerwował mnie tez widok komory (max 2l bo wiekszych tam sie zrobic raczej nie da) i jakies 16cm coaxy w nogach...  A zeby zrobić granie w wmiare rozsadny sposb i zeby to miało rece i nogi nalezało zastosowac przynajmniej zestaw odseparowany z przodu a tw w takim waskim słupku wygladał by okropnie-moim zdaniem.

 

Nalezy dodać ze takie samochody i ich akustyka nie pozwoli Ci na uzyskanie poteznej dawki "dołu" bez suba, czy to bedzie komora czy to dobrze zrobione drzwi. Tego raczej byłem swiadom...

 

 

Ja zdecydowałem sie na inny krok, wyrzuciłem kratki nawiewu a skoro zdejmowałem deskę poszedłem jeszcze krok naprzód  i postanowiłem zrobić trzy drogi, pod reką miałem Teca sq3 i pasował tam prawie idealnie... Moze sam sposób ich umieszczenia nie jest perfekcyjny, ale nie bardzo widziałem inne wyjscie.

 

Chciałem uszczknąc troszke na wysokości sceny i uniknac ściągania jej w dół przez midbas.

 

Kiedyś czytałem troche o próbach umieszczenia głosników w deskach róznych samochodów i mądrzejsi ode mnie twierdzili ze jakoś da sie to ogarnąc, wiec i ja postanowiłem sobie poprzeczke postawić troszeczke wyżej.

 

 

Co do wf to zrobiłem komory pod 13cm i sadze ze to najbardziej optymalny rozmiar tam akurat.

 

 

Co do suba to chciałem własnie uniknac jego zabudowy w bagaznik, i obyc sie bez niego, ale nie wiem czy to bedzie mozliwe bo w miare jedzenia apetyt wzrośnie, wiem o tym doskonale...

 

Samochód zapadł w sen ziomwy i prace też, przyjdzie na niego czas kiedy zrobi sie ciepło.

 

Kilka fotek pogądowych moich rozwiązań, może cos Ci sie przyda.:

 

imgp7993x.jpgimgp7994r.jpgimgp8006.jpgimgp8029.jpgimgp8036e.jpg

 

 

imgp7945.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...