Skocz do zawartości

Połączenia systemu


przemasi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogę znaleźć instrukcji do Alpine MRV-F300 V12, ale też nie jestem do końca przekonany, którą drogą pójść...

Już przybliżam temat.

 

Mam zestaw odseparowany Rainbow DL-C6.2. Chcę to napędzić właśnie tym Alpinem.

Do tego subwoofer 12" i wzmacniacz do niego - z tym problemu nie ma żadnego, sprawa jest jasna.

Radio ma 4 wyjścia (jakiś tam marketowy Clarion), ale ma 4 wyjścia z tego dwa pozwalają sterować subwooferem i to wykorzystuję.

 

Próbując skonfigurować przełączniki w V12 zacząłem się zastanawiać, czy mostkować kanały i puścić to do zwrotnicy, czy raczej skierować się w stronę bi-ampingu (to chyba możliwe przy tym wzmacniaczu?).

Problem polega na tym, że i tak nie wiem, jak ustawić ten wzmacniacz pod żadną z tych opcji (takiej starej instrukcji nigdzie na stronach nie ma). Dołączyłem obrazek ze złączami, żeby łatwiej było rozmawiać.

 

Na początku chciałem podłączyć sygnałowymi 2 kanały i zrobić mostek. Myślałem o podłączeniu jednego kabla sygnałowego, bez rozdzielaczy. I wszystko pięknie, ale nie rozumiem bez instrukcji idei wejść/wyjść i przełączania kanałów w blokach Channel 1/2 i Channel 3/4. W CH1/2 jest przełącznik 1/ST/1+2. W CH3/4 jest przełącznik 3/ST/3+4.  Wydawało mi się to na początku możliwe, kiedy się za to zabierałem, a teraz już niczego nie jestem pewien.

Dlatego mam prośbę o informację, do jakich wejść podłączyć sygnałówkę i jak to ustawić w przypadku pasywnej zwrotnicy z zestawu (czyli tylko mostek) i jak w przypadku bi-ampingu i jak wtedy podłączyć woofery i tweetery do wzmocnionych wyjść ch1/2/3/4?

 

Niby ktoś tam to gdzieś opisywał na podstawie podobnego wzmacniacza, ale to zagmatwane, bo rysunek który tam się pojawił więcej namieszał, niż wyjaśnił.

post-11085-0-62756500-1358628920_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiem. Chodzi głównie o kwestię ustawienia tego wzmacniacza pod obie konfiguracje. Z resztą rzeczy sobie poradzę.

Pewnie na początku zostawię pasywną, ale jak znam swoje podejście do audio, to ciągle będę coś zmieniał...sprzętu domowego trochę już mi się przewinęło przez ręce i powstało również kilka konfiguracji... ;)

W car audio niestety robię coś takiego pierwszy raz i utknąłem na tym etapie...diabeł, jak zawsze, tkwi w szczegółach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chcesz zmostkować kanały i puścić je pasywnie na originalnych zwrotnicach to ustawiasz na wzmaku 1+2 i 3+4. Jeśli robisz bi-amping to musisz rozdzielić tory zwrotnic tak jak zostało juz wspomniane i wybierasz opcje ST i ST dla wszystkich kanałów, musisz użyć 4 przewodów sygnałowych, więc braknie Ci w odtwarzaczu złącz bo masz ich tylko 4, a bedzie potrzebne 6 zeby ogarnąć to i suba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcąc zasilać to w biampingu kupujesz Y line i podpinasz  Lewy RCA z radia pod np. CH1 i CH3  (tu podłączasz np.TW*) a  Prawy pod CH2 i CH4 (woferki *). Wzmak na ST w obu przypadkach .

 

 

*poprzez wydzielone odpowiednie części zwrotki

 

 

PS: PTC w zwrotkach bym skręcił ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta masz rację mój błąd, mono to oczywiście mostki, ST i ST w przypadku połączenia w bi-ampingu, a 1+2 i 3+4 to (o ile dobrze pamiętam), puszczenie sygnału z pierwszych dwóch kanałów na kanał 3 i 4 bez konieczności używania następnego przewodu sygnałowego, gdyby ktoś chciał wykorzystać 4 kanały mając tylko 1 parę wyjść rca z radia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...