Skocz do zawartości

Prośba o doradzenie w wyborze suba SW.STX.12.2.500.2x2.F.S.PP czy SW.STX.10.2.400.2x2.F.S.PP?


Thomaszek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem w wyborze suba w swoim sedanie, 

szczerze już zgłupiałem czytając wszystkie chyba posty na elce,diaudio i innych..

 

wybór padł własnie na jeden z tyh modeli 

teraz mam problem z wyborem ktoregos z nich myslałem nad 12'' w br w skrzynce wdł. zalecen producenta.

Z tym że wiem zeby to zaczęło jakkolwiek grac potrzebuje co najmniej 300W RMS,

wzmacniacz jaki mam to rodek R480i.

Na przodzie zamontowany mam zestaw odseparowany 165mm Helixa, z wygłuszonymi drzwiami oczywiscie.

 

Chciałbym zasiegnąć waszej porady czy nie bede miał problemów z przebiciem to wnetrza kabiny? 

To najistotniejsza rzecz ktora mnie interesuje, 

czytałem również że mozna ciac połke aby poprawic brzmienie,lecz u mnie nie wchodzi to w gre.

Najgorsza rzecza jest to ze nie mam gdzie tego posłuchać jak to gra, wiec licze na wasza pomoc.

 

 

Oczywiscie rozważe inne propozycje które rozwiązałyby mój problem.

 

pozdrawiam 

Thomas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

osobiscie wybralbym 10" poniewaz produkuje niewiele mniej basu niz 12" a skrzynka jest duzo mniejsza

brzmienie jest bardzo dobre. gra kulturalnie, bardzo nisko i mocno. 

faktycznie niestety potrzebuja sporo mocy zeby sie rozbujaly. prawdziwe 200w to takie minimum zeby przyjemnie to gralo

max dla 10" to ok 320-350w

przy tej wartosci zaczyna "stukac", ale nie jest to stuk cewki o nabiegunnik tylko wyskoczenie cewki ze szczeliny. moze ciebie to zaskoczyc bo kompletnie nic tego nie poprzedzi! takie male maja znieksztalcenia ;)

 


stx to rozklejajoce się paciewie
niestety musze sie tutaj zgodzic. nie wiem ile razy juz pisalem do nich w tej sprawie, ale z kontrola jakosci cos u nich jest nie tak :/

jakies 10% glosnikow jakie montowalem wrocilo na reklamacje :/

ale przynajmniej tutaj nie robia zadnych problemow

 


Lepiej poszukaj używanego starego rockford'a, będzie to moim zdaniem dużo lepsza i ambitniejsza opcja.
za takie pieniadze? nie chcialbm sluchac takiego smiecia :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli ci sie nie spodobal to znaczy ze szukasz czegos szybszego i mniej nachalnego

wtedy w takim budzecie mozna poszukac jedynie stare mb quarty lub cantony. tylko to kojaze co malo kosztuje a by gralo inaczej niz stx

 

musze ta nowa 8" w koncu przetestowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stx to rozklejajoce się paciewie

dlaczego tak twierdzisz?mogłbyś przytoczyć fakt?

 

 

Lepiej poszukaj używanego starego rockford'a, będzie to moim zdaniem dużo lepsza i ambitniejsza opcja.

o która Ci dokładnie chodzi RFA,czy RFR-y seria 31XX, 32XX

 

 

Mi bardzo ten produkt stx'a nie przypadł do gustu, i zdecydowanie bym szukał alternatyw dla niego nawet w tak skromnym budżecie.

Alternatyw? co masz na mysli, jestem otwrty na propozycje

 

 

 

BTW

 

dodam ze budżet jaki moge przeznaczyć na suba to kwestia ~300zł uzywki nie wchodza w gre. 

Pomijam fakt jak juz wczesniej napisałem o "przebiciu" sie do wnetrza kabiny, 

jak i zastanawiam sie czy moj poczciwy Rodek uciagnąłby coś innego w proponaowanej mi alternatywie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gotowy sub do 300zl?

sorki, ale nie masz innego wyjscia :/

 

jezeli pojazd to vectra z avatara to spokojnie sie przebije

u kolegi w 5d robi niezle zamieszanie. ale tam "polka" jest papierowa a nie blaszana

 

 


zastanawiam sie czy moj poczciwy Rodek uciagnąłby coś innego w proponaowanej mi alternatywie.
~300w - spokojnie wystarczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gotowy sub do 300zl?

sorki, ale nie masz innego wyjscia :/

 

jezeli pojazd to vectra z avatara to spokojnie sie przebije

pisałeś że 10" ma sie lepiej aniżeli 12" (czyt. schodzi niżej) np przy HH 

 

a jak sie to ma do sedana? 

testowałes gdzieś już, mozesz cos wiecej powiedzieć?

 

 

ewntualnie mysle sobie czy nie lepiej dozbierać jak to sie mówi i rozglądnąć sie za czymś co ma rece i nogi i nie "rezklejałoby sie"

i jakosciowo byłoby lepsze oraz miałoby wieksza kontrole

kwestia np 500zł 

 

może JL 10W0 albo Re Audio RE-12D4 lub Focal SUB P 30 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


pisałeś że 10" ma sie lepiej aniżeli 12" (czyt. schodzi niżej) np przy HH 

nie pisalem ze jest lepszy od 12" tylko ze bym go wybral.

12" wytworzy wiecej basu i MOŻE zejdzie nizej... ale roznica nie bedzie az taka duza jakbys sie spodziewal. dlatego wole 10"

 


a jak sie to ma do sedana?
vectra to slaby sedan (nie to co wkurzajace BMW) wiec spokojnie sie przebije

 

 

jezeli chcesz cos lepszego jakosciowo od tego STXa to niestety musisz wlasnie wydac ok 500zl na sam glosnik!

 


ewntualnie mysle sobie czy nie lepiej dozbierać jak to sie mówi i rozglądnąć sie za czymś co ma rece i nogi i nie "rezklejałoby sie"
kolejny dowod ze sami sobie szkodza ale maja moje uwagi w d... :/

 

a szkoda bo glosniki naprawde fajne

 

 

napisalbym pewne sytuacje dotyczace STX VS JL, ale znajac forumowiczow zaraz zjada mnie ze bajki wymyslam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a rozwijając tego STX-a

 

sprawa sie ma z cewka wylatująca ze szczeliny? 

głosniki które wracały były odpowiednio eksplatowane?

czy były zabijane przesterami? długo wytrzymywały u klientów? 

 

w sumie 10% to znaczny odsetek,ale jak mowisz ze z reklamacja nie ma problemu, gwarancja "door to door" mam rozumieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


i jakosciowo byłoby lepsze oraz miałoby wieksza kontrole

 

Rozwiń może ten fragment tak z ciekawości :) 10" STX miałem - akurat się nie rozkleił, dostawał tęgie baty z GM-X922 (krótki czas, bo szkoda tego pieca na suba), a później gonił go Impulse SD-500. Głośnik żył i miał się dobrze. Trzeba grać z głową, a jak ktoś kupi głośnik niedrogo, nie żałuje tych paru groszy, to pewnie łoi niemiłosiernie i później cewka się zablokowała, czy coś się urwało... Door to door przy głośniku za 140 PLN - no nie wiem :) Ogólnie - głośnik jest przyzwoity i rzeczywiście nie mam nawet pomysłu na kupno czegoś nowego za te same pieniądze, co grało by podobnie, ludzie chyba za wiele wymagają również za te pieniądze - tak jak Ty, kupujesz głośnik w cenie śmiesznej, pamiętaj o tym. Podejrzewam, że uszkodzenie typu cewka, to brak umiaru, może jakieś bas testy bezsensowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam posiadam tego stxa 10" w sedanie, a dokladnie w mercedesie w202. Z przebiciem sie do wnetrza nie ma najmniejszego problemu. Gwarancji d2d raczej nie dostaniesz , no nie przesadzajmy 130zl i zeby bylo d2d :D Ja na twoim miejscu zaufalbym pawlowi i bral 10" , a nie pozalujesz wydanej kasy. Co do 10" , a 12" to akurat 12" nie sluchalem, ale 10" da rade odczuc nawet na fotelu kierowcy w sedanie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


a rozwijając tego STX-a
 
sprawa sie ma z cewka wylatująca ze szczeliny? 

widac ze zielony jestes...

 

tu nie chodzi o to ze glosnik jest zle zaprojektowany czy wadliwy

chodzi o to ze w kazdym normalnym glosniku jak dasz mu za duzo mocy (i zawieszenie na to pozwoli) to cewka wysunie sie poza szczeline magnetyczna. w zdecydowanej wiekszosci glosnikow do tego nie doprowadzisz bo wyraznie slyszysz wczesniej znieksztalcenia glosnika. w przypadku STXa (tych nowych samochodowych) te znieksztalcenia sa tak male ze wiele osob ich nie slyszy!

a skoro nie slychac znieksztalcen to pakuja jeszcze wiecej mocy az tu nagle "stuk"

 


głosniki które wracały były odpowiednio eksplatowane?
czy były zabijane przesterami? długo wytrzymywały u klientów? 

niestety tu nie ma reguly

jedne wracaly po 2-3 dniach zabite wlasnie przesterami...

inne wracaly po miesiacach z powodu rozklejenia sie

 

ale na gwarancji jakos ani razu nie pytali "jak to sie stalo" tylko wymieniali na nowe (kosz i magnes zostaja te same, reszta jest nowa)

 


Door to door przy głośniku za 140 PLN - no nie wiem
jest, tylko ze w jedna strone wysylasz na wlasny koszt :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańszy dobrze grający subwoofer (jaki znam) jest RE10.Poza nawalanką da się na nim spokojnie słuchać muzyki.Przy odrobinie chęci skrzynkę do niego można zrobić własnymi siłami a koszt nie wyniesie dużo więcej jak 50zł(niewielka zamknięta).Warto nad nim pomyśleć:

http://allegro.pl/re-audio-re-10d4-600w-nowy-wysylka-gratis-warszawa-i2952109983.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do STXa, ja mam 8 i też wysyłałem go na naprawę gwarancyjną (stuki były od nowości, a więc wada fabryczna), po tygodniu wrócił naprawiony i gra już prawie pół roku bez żadnych problemów. Dostaje cięgi z Helixa HXA400 i jak na razie wytrzymuje głośne granie, nic się nie rozkleja, nie stuka itp. Fakt, że nie katuje go żadnymi podbiciami:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańszy dobrze grający subwoofer (jaki znam) jest RE10.Poza nawalanką da się na nim spokojnie słuchać muzyki.Przy odrobinie chęci skrzynkę do niego można zrobić własnymi siłami a koszt nie wyniesie dużo więcej jak 50zł(niewielka zamknięta).Warto nad nim pomyśleć:

http://allegro.pl/re-audio-re-10d4-600w-nowy-wysylka-gratis-warszawa-i2952109983.html

Dokładnie, zgadzam się w 100 procentach. Z nowych i tanich to chyba najlepszy wybór - chyba bo nie słuchałem całej budżetligi jaka jest. Jak do 500 zł coś szukasz zainteresuj się Audio Systemem HX-8sq. Wymaga małej budki, fajnie i szybko uzupełnia przód. Posiadałem przez niedługą chwilę dwa takie i nie powiem było bardzo ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, moje niedopatrzenie... Cena aktualnie na suba 300 zł, ew. jak dozbiera za jakiś czas, to może być 500 zł. Jeszcze raz sorry Woolly24 - moje przeoczenie. W budżecie do 300 zł, to oczywiście z nowych polecam również RE 10 - bardzo dobra budżetówka tego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...