Skocz do zawartości

Sub z dziwną komorą.


Jarek S4
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

bo juz sie zaczalem martwic...

najtansze 12" do 30 litrowej skrzyni to STX

http://stx.pl/sw-stx-12-2-500-2x4-f-s-pp-duplikat-1.html

ale w zamknietej gra "nijak" i do tego potrzebuje duzo pradu zeby go ruszyc :/

wiec do zamknietej poszukalbym raczej czegos od poziomu RE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek, HX2 12" na odsłuchy mogę Ci udostępnić, tylko krzynkę musiałbyś sobie sklepać i jakiś sensowny napęd skombinować. Na początek proponowałbym jakąś 'zwykłą' budkę żeby w ogóle ustalić, czy brzmieniowo Ci sub podejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim aucie wyszło w boczku około 8 litrów (średniej wielkości kombi). Chciałem dopełnić przodu i wydawało się, że może się udać. Była nadzieja. Przewaliłem już kilka 8" konstrukcji i żadna "nie gra".

Jestem strasznie zaskoczony tym co czytam, bo był JL, a teraz siedzi udim.

Wydaje się, że niczego im nie brakuje w zakresie pozostałych aspektów.

Jeżeli potrafisz Pawle uczynić, aby JL w tej kubaturze przebił się przez średnio mocarny woofer z przodu, to podstawiam auto.

Zakładam, że testowałeś/instalowałeś go w kilku autach, a nie tylko w lokalizacji grającej prosto w klatę (foto).

 

No chyba, że Szymon wysłał mi JL Naudio, a JD udimenion  :rotfl: .

 

Ewentualnie proszę o inne SPRAWDZONE propozycje, które to uczynią. Bo szczerze w to wątpię.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Zakładam, że testowałeś/instalowałeś go w kilku autach, a nie tylko w lokalizacji grającej prosto w klatę (foto).

o tych 6 litrach pisalem ze to KOMPLETNE MINIMUM! w jakim graja te glosniki

oczywiscie ze testowalem w kilku aplikacjach (nawet b-r czeka na glosnik  :wink:  ) i lepiej sprawdza sie w 8-10 litrach. ale w tych 6 niczego mu nie brakowalo ;)

no chyba ze ktos oczekuje basu jak z 15" to wtedy wymieka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tych 6 litrach pisalem ze to KOMPLETNE MINIMUM! w jakim graja te glosniki

oczywiscie ze testowalem w kilku aplikacjach (nawet b-r czeka na glosnik  :wink:  ) i lepiej sprawdza sie w 8-10 litrach. ale w tych 6 niczego mu nie brakowalo ;)

no chyba ze ktos oczekuje basu jak z 15" to wtedy wymieka

 

Tu nie chodzi o dół jak z 15", ale o jakikolwiek, słyszalny przy grającym przodzie, a nie faderze ustawionym na R15. Naprawdę jest z tym ciężko. Nie staram się być złośliwy, bo chciałbym, abyś miał rację. 

Hmmmmmm................

A może tak perfekcyjnie zgrałem go z przodem, że się totalnie zgubił i się czepiam. :rotfl: Woofer też coś czasem kopnie :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat w tej mazdzie JLe dostaly po 500w wzmacniaczu do dyspozycji... i to bylo ustawione na "fun" a nie SQ wiec basu nie brakowalo

tylko ze jak ktos sie decyduje na tak mala skrzynke to MUSI godzic sie na jakis kompromis przeciez. nie mozna miec wszystkiego co sie chce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włożyłem dziś na próbę kilka bardzo różnych głośników w kilku różnych obudowach. Wszystkie włożyłem na raz do środka mając zapętlony kawałek po kolei podpinałem. Różnice są ogromne. 8 nie dociągają  do wooferów, jedynie focal polyglas 21 dawał radę w 12 litrach ale brakowało zejścia. DLS 10 - ok ale przy większej mocy klękał i zaczynał się tłuc. GZ jakiś z dużym resorem - grał bardzo niepunktualnie. JL 34 cm (chyba w3) w BR zagrał jakieś 4 x głośniej przy tej samej mocy i miał zejście i w miarę szybki był ale gabaryt skrzynki na oko 80l. W tej chwili zostawiłem na dłuższy test 25 DLS w BR. Punktualny jest nawet natomiast nie mogę go zlokalizować na przód sceny, cały czas słychać go z bagażnika i nie za bardzo wiem co z tym zrobić. Opóżnić wszystko inne o około 3m? Jakieś rady, pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem za radą Powalla i zrobiłem skrzynię pod siedzeniem w drugim rzędzie. Ponieważ fotele są obrotowe to wyszło 20l. Na razie siedzi tam Focla Polyglas 21 V2 pędzony kanałem mono z DLS A5. Wydajny jest ale coś więcej to powiem jak obsłucham. Wydaje mi się, że nie ma takiego kopa w sensie szybkości. Dołożyć waty? Odjąć waty? Spróbować 27 cm? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...