Skocz do zawartości

Audio za 1000 złotych gra bardzo słabo


slawekte
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałem zrobić sobie porządny dźwięk w samochodzie, więc już rok temu kupiłem w miarę dobry sprzęt:

głośniki Powerbass ES-6C

radio Pioneer 3900

 

Jako że głośniki mają moc 85/170 watów, więc łatwo się domyślić że mocy z radia miały za mało i grały tak sobie, bez rewelacji.

Więc dziś dokupiłem do nich wzmacniacz Legacy LA360, który ma 2x70 RMS przy 4 omach więc powinien spokojnie wystarczyć.

Wzmacniacz wygląda tak-

http://www.caraudio.com.pl/main/index.php?...=1&Itemid=2

 

Po podłączeniu tego wzmaka jestem załamany jakością basu, bo mam wrażenie że jest jeszcze gorzej niż jak wzmacniacza w ogóle nie było :padam:

 

Wysokie tony grają bardzo dobrze, ale bas jest strasznie płytki i sztuczny, o wiele lepszy wydobywa się w innych samochodach z jakichś słabych seryjnych głośniczków i to bez żadnych wzmacniaczy :padam:

W serwisie car audio powiedzieli mi że to może być wina drzwi- ten samochód jest dosyć stary, z 1993, więc są cienkie blachy i jest nieszczelnie więc woofer nie może odpowiednio zagrać.

Tylko że ja te drzwi wykleiłem od wewnątrz i od zewnątrz taśmami dekarskimi, a okazuje się że wszystko na marne.

 

I tutaj pytanie- czy rzeczywiście może to być wina drzwi, czy raczej coś nie tak ze sprzętem ??

 

Jeśli chodzi o instalacje, to wszystko jest na 100% dobrze podłączone.

 

Może ten cały zestaw nie jest bardzo wysokiej jakości, ale wydawało mi się że za takie pieniądze mogę uzyskać chociaż trochę zadowalający dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

a jaki to samochód?? nie bardzo rozumiem jak to może być wina drzwi?? przecież jak są dobrze wygłuszone to nie ma bata żeby nie grały ładnie. a na zwrotnicy od głośników jak masz ustawione?? no i czy wzmak jest dobrze ustawiony?? sprawdź jeszcze raz czy napewno wszystkie kable są dobrze podłączone bo wystarczy jeden kabelek odwrotnie podłączony i będzie lipa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód to Daihatsu Charade.

 

Wiem że wzmacniacz to niska półka, ale jak pisałem nie oczekuję żadnych cudów po nim, tylko chociaz trochę basu, którego tutaj w ogóle nie ma.

W innych samochodach którymi jeździłem był kiepski seryjny sprzęt, ale jednak bas był dobrze wyczuwalny.

A tutaj nie określiłbym tego jako bas, tylko bardziej jak stukanie głośników :padam:

 

Na zwrotnicy mam -3dB dla tweeterów.

 

Kable myśle że są dobrze podłączone, bo mi to w serwisie montowali.

 

Wzmacniacz mam ustawiony tak:

Pokrętło Level jest na godzinie 10

Bass boost, low pass i high pass- te pokrętła są na godzinie 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety im lepsze głośniki tym potrzebują staranniejszej aplikacji, coś mi się też te ustawienia zwrotnic nie podobają najlepiej wyłącz je wszystkie, a bass-boost na zero. No i przykreć ten głośnik do jakiegoś dystnansu z mdf'u.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz mam ustawiony tak:

Pokrętło Level jest na godzinie 10

Bass boost, low pass i high pass- te pokrętła są na godzinie 2.

 

zapewne masz ustawiony przełącznik na HP, a w linku widnieje "elektroniczna zwrotnica górnoprzepustowa 80-2500Hz" jak masz na godzinie drugiej to cudów się nie spodziewam na niższych poziomach, ja dałbym w granicach 80-100Hz, czyli początek skali (godzina 8 ??), bass bost wyłączony mam nadzieje :padam:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zrób mały test, mianowicie wycisz jedną stronę i sprawdź wtedy jak będzie grała tylko jedna strona gdy bas będzie lepszy gdy gra tylko jedna strona a jak grają obydwie bas będzie słabszy to na bank głośniki grają w przeciwfazie. Wystarczy wtedy zamienić kabelki na jednym kanale (+ z -) i będzie OK :padam:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisie car audio powiedzieli mi że to może być wina drzwi- ten samochód jest dosyć stary, z 1993, więc są cienkie blachy i jest nieszczelnie więc woofer nie może odpowiednio zagrać.
tez mam auto z '93 i nie narzekam, z wytłumionych drzi musi być choć troszkę niższych rejestrów, spróbuj przestawić ten filtr high pass :padam:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisie car audio powiedzieli mi że to może być wina drzwi- ten samochód jest dosyć stary, z 1993, więc są cienkie blachy i jest nieszczelnie więc woofer nie może odpowiednio zagrać.

 

Głupota, jak DOBRZE wygłuszyłeś to drzwi nie mają nic do gadki.

 

 

Tylko że ja te drzwi wykleiłem od wewnątrz i od zewnątrz taśmami dekarskimi, a okazuje się że wszystko na marne.

 

Pozaklejałeś otwory technologiczne? masz może foto tego wygłuszania ?

 

Kable myśle że są dobrze podłączone, bo mi to w serwisie montowali.
Jeśli chodzi o instalacje, to wszystko jest na 100% dobrze podłączone.

 

Kolejna głupota 100% nigdy nie ma zwłaszcza jak montował to serwis. Radził bym dokłandie posprawdzać jak to zostało podłączone. Napisz mi jakie masz kable i jak one są podłączone tzn gdzie w wzmaku gdzie pod maską itd.

 

Wzmacniacz mam ustawiony tak, że wszystkie pokrętła są na godzinie 2.

I tu czuje główny problem.

 

Pierwsze co to zrób foto tych ustawień bo czuję że właśnie tutaj jest pies pogrzebany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie jak Gilotyn@ pisze na bank będzie to wina ustawień. a wzmak też ci w serwisie montowali i ustawiali??

bo to że serwis to nie znaczy że wszystko będzie zrobione na tip top bo nie każdy serwis wykonuje swoją pracę żetelnie i uczciwie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem wszystko i wygląda to tak:

 

Połączenia idące ze zwrotnicy:

tweeter===tweeter

input===wzmacniacz, odpowiednio kanały prawy i lewy

rearfill===woofer w drzwiach

 

Zasilanie wzmacniacza:

+ podłączony jest do akumulatora

- do jakiejś śruby na ścianie samochodu

No i oczywiście chinche od wzmacniacza do radia.

 

Jesli chodzi o pokrętła, to tak:

Level - max

Bass boost - 0

Low pass - 90

High pass- 90

 

Nie wiem czy to dobrze, ale na zwrotnicy jest też podłączenie z napisem woofer- a nie jest tam nic podłączone, bo jak napisałem wcześniej, woofer jest podpięty pod wtyki na zwrotnicy z napisem rearfill- czy takie połączenie jest prawidłowe ?? :padam:

 

Według tego schematu chyba mam rację, że woofery z drzwi są źle podłączone.

http://essa.com.pl/gfx/static/files//Power..._polczen_ES.pdf

 

Myślicie że to może mieć jakieś znaczenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te podłączenie do rearfill nie ma prawie nic do rzeczy. Jakbyś tam podpiął tweeter byłby problem. Jednak przepnij jak masz dostęp do zwrotnicy głośniki z drzwi pod woofer.

 

Weź zrób zdjęcie pokręteł na wzmacniaczu tak aby można było odczytać co tam jest napisane bo tak to nic sensownego nie podpowiem.

Mi się wydaje że masz źle filtry ustawione we wzmacniaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kicbas powinien być podpięty pod zacisk woofer a zacisk służy do podpięcia drugiego kompletu głośników. W takim układzie głośniki kicbasowe grają pełnym pasmem ale mimo wszystko bas powinien być.

Zrobiłeś to co pisałem wyżej :D

Jak masz ustawione przełączniki :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maxtz- już ściszałem jedną stronę i nic to nie daje, tak samo grało.

 

Nie mam jak zrobić zdjęcia, bo jest ciemno i nic nie widać, więc dam schemat tego wzmacniacza.

Czerwone strzałki wskazują miejsca gdzie są ustawione pokrętła.

 

http://img216.imageshack.us/img216/43/wzmak001ue5.jpg

http://img216.imageshack.us/img216/wzmak001ue5.jpg/1/w709.png

 

Jeszcze jutro sprawdzę ten + i - czy nie jest zamieniony, ale wydaje mi się że by to w serwisie car audio chyba by sprawdzili na pierwszym miejscu jeśli słabo gra bas.

 

Gilotyn@- otwory technologiczne pozaklejane, tak jak pisałem jest zaklejona taśmami dekarskimi cała powierzchnia wewnętrzna i zewnętrzna drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...