Skocz do zawartości

eclipse 8445e sec disc KEY CD


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktoś wie, coś na ten temat? Po odłączeniu akumulatora wyskoczył mi w radiu komunikat sec disc, z instrukcji wyczytałem, że można nagrać specyficzną płytę z jakimś kodem, niby kod mam (był zapisany w instrukcji) o ile nie został zmieniony wcześniej, ale nigdzie nie jest napisane jak nagrać tą płytę.. mam to do notatnika wrzucić i nagrać czy jak? Nie chciałbym robić tego metodą prób i błędów, bo z tego co wyczytałem można włożyć tylko 5 błędnych płyt i radio się blokuje na stałe, a nie wiem ile prób zostało. Jakby ktoś coś wiedział to byłbym wdzięczny.

Mam nadzieję, że radio nie pójdzie na straty :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rozjaśnienie. Niestety wychodzi na to ze przez nieuwagę i nieświadomie gdy szukałem nr seryjnego, zabezpieczyłem jakiś czas temu to radio jakąś płytą, ale nie mam pojęcia jaką.. (nauczka żeby najpierw czytać instrukcje, ale nie spodziewałem się takiego dziwacznego zabezpieczenia..) wytypowałem kilka płyt które na tamten czas słuchałem ale niestety nie trafiłem i radio jest zablokowane. Teraz mam 2 pytania, czy ktoś zna jakiegoś magika co by mi odblokował/zresetował do ustawień fabrycznych to radio? I drugie pytanie jak wygląda serwis eclipse w Polsce? (o ile w ogóle wygląda) W instrukcji jest żeby do nich odesłać, z tego co ja znalazłem to jest tylko jeden na Europe gdzieś w Niemczech (chyba że źle szukałem), tylko po pierwsze nie znam niemieckiego, a po drugie w serwisie może to kosztować tyle co to radio..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety było tylko 10 prób, co prawda mogę wkładać płyty tak jak przy próbach, ale po każdej wyskakuje komunikat call- czyli skontaktować się z serwisem, więc raczej już nie sprawdza czy dobra płyta, chociaż mimo wszystko sprawdziłem tym sposobem chyba wszystkie płyty jakie miałem w samochodzie. Spróbuję jeszcze do sonia draga napisać, chociaż pewnie oni jako dystrybutor nie zajmują się takimi rzeczami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Accidental Locking

  • If you have lost your key CD and locked the system, the CD player must be sent to the manufacturer to be reset. As the ESN is in place to prevent theft, you must provide proof of purchase to the manufacturer.
     
     
    With your vehicle and CD player turned on, press and hold the "FM-AM" and "Preset 4" buttons until the serial number flashes on the screen. Write down the serial number.
     
     
    Call Eclipse customer service at 310-327-2151. Explain that your system has locked and that you need it reset. The operator will provide details about how and where to send your system to be reset.
     
    Może wypróbuj ten numer, wg oficjalnej strony faktycznie serwis jest w niemczech.
     
    Głupie, ale może pomoże reset radia:
    LINK

Gdzieś wyczytałem że koszt zdjęcia zabezpieczenia to 25$ także niekoniecznie cena radia :)

 

Na przyszłość jakby ktoś nie chciał mieć tego włączonego, a nie chce mu się szukać instrukcji:

To deactivate the ESN feature:

1. Turn the vehicles ignition on and press the power button or the FM-AM button (make sure the tuner is on). 2. Press and hold the radio station preset button 1 and the FM-AM for more than one second. 3.Once the display flashes [disc] insert the key cd you selected to activate the ESN. The display should now read [CnCl]. The ESN is now deactivated.

 

Jeśli przeszkadza, że po angielsku, to mogę pomóc w tłumaczeniu :P

 

Znalazłem też wpis który daje nadzieję, że nie trzeba niczego wysyłać:

 

"Email previous owner again and they said they bought it at a store. Call Eclipse again and tell them that and then they say that for $25 they can unlock it for me. I say, "yeah, but I have to send it in, right?" They said no, they could do it over the phone. Would have been nice if they said that to me the first time I called so that I wouldn't have had to drive around for a month without music. But, thank goodness, it's finally working!!! And now I'm the registered owner of the unit. http://www.scionlife.com/forums/images/smilies/icon_tongue.gif"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki że coś znalazłeś, że w ogóle Ci się chciało :) tak też przypuszczałem że nie trzeba wysyłać, teraz tylko potwierdziłeś to. Przeczytałem gdzieś, że ktoś tam poszedł z tym do dealera, ten zadzwonił do serwisu, wsiadł do samochodu i po paru min radio było zresetowane. Szkoda tylko że nikt nie napisze jak to zrobić, no ale w sumie zapłacili za to. Ciekawe tylko czy to chodzi o jakąś kombinacje przycisków czy jakiś tajny przycisk reset, bo zastanawia mnie mała klapka na obudowie na 2 małe śrubki, może tam coś jest, próbowałem odkręcić nożem ale nie idzie, muszę załatwić jakiś zestaw śrubokrętów do precyzyjnej roboty i sprawdzić to, bo w żadnym innym radiu tego nie widziałem więc może coś tam jest. Zadzwoniłbym ale się nie dogadam chyba po angielsku a tym bardziej po niemiecku, szczególnie w technicznych sprawach, lepiej jednak mi się czyta :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie podaje się numer seryjny radia ponoć przy dzwonieniu, ale być może jest to w celu weryfikacji właściciela tylko. A sprawdzałeś sposób resetowania do którego podałem link?

 

P.S. Szkoda, żeby fajny klocek stał się cegłą :) także dobrze jakby coś dało się z tym zdziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarłem do procedury resetowania, ale niestety żeby to zrobić trzeba jednak wpisać nowy kod otrzymany od eclipse. Przy dzwonieniu weryfikują czy i na kogo radio jest zarejestrowane, a stary kod podejrzewam że jest potrzebny do wygenerowania nowego. Z tego co wyczytałem to dealerzy mają możliwość bez weryfikacji otrzymać ten kod. Pisałem do sonia draga w związku z tym ale chyba olali sprawę, bo zero odzewu, więc chyba jednak ten klocek stanie się cegłą :( chyba, że ktoś zna innego dealera w polsce co sprzedaje/sprzedawał to radio? o ile taki był..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co Ja wyczytałem, to nie potrzeba starego kodu tylko podajesz numer seryjny:

 

"With your vehicle and CD player turned on, press and hold the "FM-AM" and "Preset 4" buttons until the serial number flashes on the screen. Write down the serial number."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...