Skocz do zawartości

Magnat AD300 - dobry wybór ?


mayday
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Powoli przymierzam sie do montażu CA w moim BMW E39. Jeśli chodzi o przód to wiem mniej więcej co i jak ale problem mam z zabudową bagażnika.

Posiadam suba Magnat AD300 szt 1 ale chce zrobic skrzynke na 2 szt, i sie zastanawiam czy poprostu dokupic drugiego takiego Magnata ( z tego co widziałem to koszt w tej chwili tylko około 300 zł) czy może tego jednego sprzedac i zakupic 2 inne-lepsze ?. Ale jesli tak to jakie i czy na pewno by były lepsze od Magnata, zastanawiam sie nad Hertz ES 300 albo Rainbow Hammer 12 a może jeszcze coś innego lecz nie może cena 2 sztuk przekroczyc 1000 zł ale to i tak cene by mi bardzo podrożyło bo nawet jesli bym sprzedał tego Magnata np za 200 zł ( uzywany) to i tak bym musiał dołozyc do tego interesu 800 zł a tak dokupuje Magnata za 3 stówki i finito.Wiec jesli mam dołozyc te 5 paczek to w przypadku jesli naprawde będzie poprawa

 

Do napedu mam Lanzara Viberant 416 ale jesli nie podoła to pójdzie na przód a do tyłu dokupie cos innego bo i tak musze zakupic drugi wzmak tylko se pomyślałem ze do suba nada sie Lanzar bo raczej nie jest najwyższych lotów a na przód chce kupic Helixa P400 żeby w zestawie przednim zyskac na jakości

Jeśli chodzi o suba to chce coś pomiędzy szybkością a ciśnieniem ze wskazaniem na to drugie

 

Podpowiedzcie mi tez jaki rodzaj skrzyni byłby najlepszy do powyzszych celów w sedanie

Słucham Techno, HH, Pop, Dance, ale też Rocka

 

Z góry dzięki za odp

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do skrzynki to najlepsza bylaby "przyduza" closed :D poniewaz sluchasz szybkich rytmow jak i niekiedy niskich zejsc wiec to jest takie rozwiazanie pomiedzy szybkoscia a zejsciem :D a ten wzmacniacz radzi sobie wogule z tym glosnikiem? bo mi sie wydaje ze troche mu malo mocy jeszcze biorac pod uwage to ze glosnik ma 3 ohm :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wtedy gdy podłącze te głosniki równolegle to wydaje mi sie że wzmacniacz mono bedzie pracował przy obciążeniu 1,5 ohma. Wszedzie moce są podawane do 4/2/1 ohma więc cholera wie jaką to by wtedy mocą dysponowało a tym samym jaki dobrac wzmacniacz do tego. Jak to obliczyc ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli mówisz że poprostu trzeba to sobie tak przeliczyc na "chłopski rozum", ok super. Pisząc o mocy wzmacniacza masz na myśli żeby jego moc była mniej więcej równa sumie mocy głosników ? ale jeśli by miał więcej to mówisz ze juz przesada i wyzucona kasa niepotrzebnie ? A może 2 kanałowy ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do 2 kanałowki to nie wydaje mi sie zebys znalazl taka 2 x 450w rms 4ohm:P

A lanzar opti 500x2 to co?

mam taki, moc zmierzona to

2x450wat 4ohm damping factor 400

2x700wat 2ohm damping factor 200

1x1400 wat mostek 4ohm

Analogowy wzmacniacz moze i zre sporo pradu ale wczesniej miałem cruncha gp2500D i lanzar 9mimo iz to tylko lanzar) ma duuuzo lepsze brzmienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko jak dopuscisz "zjarany tlum" do samochodu niedaj Bóg ci podkreca mocy a ty podkrecisz radyjko to mozesz uslyszec efekty :rotfl:

Hehe , trzeba poprostu potencjometry plasteliną zalepic :D

 

A lanzar opti 500x2 to co?

mam taki, moc zmierzona to

2x450wat 4ohm damping factor 400

2x700wat 2ohm damping factor 200

1x1400 wat mostek 4ohm

Analogowy wzmacniacz moze i zre sporo pradu ale wczesniej miałem cruncha gp2500D i lanzar 9mimo iz to tylko lanzar) ma duuuzo lepsze brzmienie

Bo Lanzary z serii Opti to są te dobre Lanzary , własnie o czyms takim bym myslał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś gdzieś czytałem ze moce tych lanzarów są zawyrzane strasznie ale jak mówisz ze mierzonej to mnie zadziwiłeś w tym momencie i muszę Ci przyznać racje

Jak wspomniał mayday, to seria opti.. najwyzsza, niestety najdrozsza, ale brzmieniem to zachwyca. Nie jest to hi end ale ma zdecydowanie cieplejsze brzmienie od cyfrowki, teraz pozyczyłem go kumplowi i Brutusem sztuk 2 wymiata tak ze dach cały faluje a skrzyneczki 2xclosed 30litrow.. Brzmienie jak wspomniałem bardzo dobre ale cena okolo 1500zł jest raczej wysoka ..

Glosniczek ma impedancje 3 omow wiec na 2 sztuki najlepiej miec jakiegos monobloka.. Ale wydasz na niego sporo, same glosniki to 500zł.. i potrzebujesz jakiegos bzyka co bedzie miał z 1200wat w 1 ohmie, wez pod uwage ze wielu producentow podaje moc przy 14,4V a dobrze zapodac cos siut wiecej z mocy by basik w ustawic bez podbic i cieszyc sie jakoscia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

same glosniki to 500zł..

Nie, bo jak napisałem w 1 poście mam juz jeden

i potrzebujesz jakiegos bzyka co bedzie miał z 1200wat w 1 ohmie, wez pod uwage ze wielu producentow podaje moc przy 14,4V a dobrze zapodac cos siut wiecej z mocy by basik w ustawic bez podbic i cieszyc sie jakoscia..

No Magnat to napewno podaje przy 14,4V , ale własnie pytanie czy aby napewno ma te 500W bo patrząc na wielkośc magnesu to tyle chyba bym mu nie dał a i cena jakas za niska jak na takie moce ale może sie myle ..... oby :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tu kolego to mnie podbudowałeś , bo wydawało mi sie że Hertz będzie lepszy i mocniejszy , a na dodatek mówisz ze basik bardziej miękki więc nic nie kombinuje ze zmianą na inne tylko dokupie drugiego takiego Magnata i chyba tragedii nie będzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...