Skocz do zawartości

Montaż subwoofer'a w furgonie Hyundai h200


buster
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Niedługo zaczynam montować granie w moim Hyundai'u. Aktywka 2 drogi + sub 8" w obudowie zamkniętej. Klocki, którymi dysponuję to: tweetery Phase Evolution CFS, woofery Helix precision P 206, radio Clarion 702 E oraz piecyk Phoenix Gold XS4300 do skrzynki planuję włożyć RE Audio z czystej ciekawości . Nie chcę żeby auto straciło na swojej funkcjonalności więc zdecydowałem się schować suba pod fotelem pasażera, gdyż sporo tam miejsca, jednak nie miałem nigdy styczności z takim rozwiązaniem i nie wiem jak to zagra, Opcji montażu też jest wiele bo można zbudować skrzynię gdzie głośnik będzie grał pod kątem do przodu lub do tyłu, można też zastosować rozwiązanie gdzie głośnik będzie grał w górę "w siezdzenie" pasażera albo postawić suba na kolcach głośnikiem w dół i bas będzie dolatywał z odbicia od podłogi auta. Zależy mi żeby bas był punktualny a subik uzupełnił mi te częstotliwości, z którymi nie poradzą sobie Helixy a małe niedogrania zawsze będzie można wykręcić na procku.

Proszę o pomoc i cenne uwagi, może ktoś coś podobnego już zrobił albo ma jakieś teroretyczne spostrzeżenia.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że montaż o który się rozchodzi autorowi rozbija się o problem ukierunkowania samego głośnika (a nie montażu na bocznej ściance) co za tym idzie jedyne pole manewru to pochylenie ścianki górnej pod odpowiednim kątem (tak jak na załączonym zdjęciu - swoją drogą sorki za profesjonalny rysunek techniczny:)). Optymalne zapewne by było pochylenie własnie w stronę lewarka zmiany biegów (trochę piłowania i szlifowania jest) lub przynajmniej w stronę przedniej szyby (już prościej). Ale czy nie prościej wykonać foremny sześcian z głośnikiem ukierunkowanym w siedzenie ? (myślę ze wrażanie odsłuchowe niewiele się zmienią (mogę się mylić)).

Pzdr

post-3683-0-69250200-1357299431_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. proponował byś mi żeby głośnik grał w górę ( centralnie w siedzenie ) ? O taki rozwiązanie Ci chodzi ? Ewentualnie wtedy jak sklepię skrzynię będzie można poeksperymentować z kontami dodając np. z jednej strony kolce co pochyli całą skrzynię i słuchać co się będzie działo. Nie chcę ciąć siedzenia po po 1 głośnik i tak się nie zmieści centralnie w boczek a po 2 zdemoluje mi to samo siedzenie. Mam odpowiednie doświadczenie w budowie skrzyń i maszyny stolarskie więc jestem w stanie uzyskać każdy kształt i kąt jednak nie mam doświadczenia w montażu suba z przodu obok kierowcy i kompletnie nie wiem jak się bas zachowa. Mogę dodać jedynie że boki siedzenia są pełne a z tyłu i przodu jest spory prześwit ( z przodu 2 x większy)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...