Skocz do zawartości

głośnik basowy 20cm co wybrac


BULII
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam to mój pierwszy post i na wstępie proszę o opinie na temat głośników basowych.Zaczynam zabudowę bagażnika i z powodu braku miejsca postawiłem na przetwornik 20 cm i teraz stanąłem przed wyborem

ALPINE SWE-843E

-JBL GTO804

-HERTZ ES 200

-DYNAUDIO MW170

pod uwagę biorę jeszcze JL ,ale wydaje mi się że stosunek ceny do parametrów nie jest rozsądny

Reszta sprzętu jest już zakupiona i interesuje mnie właśnie opinia co warte są owe pukadła

Mi osobiście najbardziej po parametrach producenta podchodzi JBL ,gdyż obudowa zamknięta musi mieć 8litrów i idealnie będzie pasowała w zaplanowane miejsce.Dodatkowo skuteczność 91 db :?:.Nawet już sprzedający hertza podnieśli parametry na allegro żeby go dogonić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh no właśnie nie patrz na parametry które podają sprzedawcy na allegro.

podaj kwotę którą chcesz przeznaczyć na subwoofer i czego będziesz oczekiwał? czy ma to tylko robić łup łup czy ma grać? no i czym ma być to napędzane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś słyszałem na temat tego głośnika ,ale jak on się ma do tych wymienionych wyżej.Czy wszystkie opinie są wystawione pod względem jakości do ceny

 

[ Dodano: 2008-12-02, 23:44 ]

Wzmak to sundwave

Jednostka sterująca alpina 9812rb

Kable nakamichi

Kondensator dietz 1f

Przód 3-way sinuslive (na razie) docelowo focal utopia

Gdybym chciał łubudupu to zapewne nie zawracał bym nikomu głowy i kupił audiona :oczami:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że dynaudio MW 170 to 17cm midbass, intertechnik mds 8 to fajny głośnik ale on najlepiej gra w około 20 l br., więć średnio tutaj pasuje. Na parametry bym specjlanie nie patrzył bo one nie opisują jak jakiś przetwornik "gra". Z ósemek jakie słuchałem, które mi się podobały i potrzebują małej budy to audiosystem HX 8 SQ, ale on jest trochę droższy od twoich propozycji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmak to sundwave bo-1100 opisany 800 vat 23 kanałowy więc w granicach 250 vat będzie na kanale o ile nie więcej.Miałem już wcześniej ten sprzęt i ciągnął dwie 30 magnata pitbula i czuć było że ma jeszcze zapas.Niestety jeden kanał był walnięty i nie bardzo umiano go naprawić.

Muzyka nie jestem w stanie dokładnie napisać gdyż leci wszystko co dobre metalica gregorianie , apokaliptyka , dobre rege dobry hihop , troszkę techniawy np westbam.Po prostu muza jest dla mnie karmą i nie lubię "jeść" ciągle tego samego :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sie podlacze pod temat a moze lepiej RE Audio RE-10 S4 lub PowerBass M-10???

A temat przeczytał? Czy za każdym razem muszą być polecane te same suby, tak bez zastanowienia, przeciez do M-10 trzeba conajmniej 20 litrow to ma byc kompaktowa obudowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grimskullcrushe, czy słyszałeś ten głośnik?Będzie jeden gdyż obecnie na tapecie jest małe autko.Na marginesie prawie całe już wygłuszone

 

Mój plan jest stosunkowo prosty aczkolwiek musi miec pazur.

-zabudowa praktycznie nie widoczna w całym aucie

-sub będzie jak wspominałem krojony na miarę i w obudowie zalegnie wzmak i kondensator za pleksi

- estetyka wykonania na pierwszym miejscu

W grę wchodzi tylko zabudowa żadne suby tuby i inne elementy nie są brane pod uwagę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RE-8 gra u mojej żony w Corsie w zamkniętej skrzynce chyba 9L i jak dla mnie w takim małym samochodzie to basu jest aż nadto :padam: a przy tym jest on bardzo punktualny, jdealnie się sprawdza przy słuchaniu rocka lub po prostu radia.

Ale skoro ten twój wzmacniacz jest żeczywiście taki mocny to możesz pomyśleć o tym ES 200 :padam:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak też zrobię hertz zawsze do mnie przemawiał.Jeżeli nie będzie mnie zadowalał to wymiana na jl i więcej w temacie zrobić się nie da.Kończę już konserwacje i nie długo zajmę się sprzętem.Na pewno umieszczę kilka zdjęć :padam: do waszej oceny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...