Skocz do zawartości

CB Radio - naprawa


tbrek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

miałem triflexa do zabawy na testach, jedynie do czego mogłem porównać to do anten które miałem obecnie na stanie czyli Sirio 5000 Trurbo, i Lemm AT-72 (popularna magnumka) więc triflex wypadał przy nich tragicznie. Porównując do anten krótkich które kiedyś miałem to Sirio AS-100 wydaje mnie się że dawała dwa razy większy zasięg. Wydaje mnie się, bo warunki mogły być inne dla komunikacji radiowej. A i odległość w czasie mogła by przekłamać porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś poszukuje zasięgów 10 i wiecej km to Triflex jest nie dla niego.

 

Realny użyteczny zasięg z triflexa 3-5km na Johnym 2 uważam za wystarczający do codziennego użytkowania. Zeby tylko wszyscy takie mieli to było by miodzio. 70 procent CB w Polsce to szumofony z biedronki na zasadzie jak cię widzę to cię słyszę :rotfl:

 

Więc Triflex spełnia swoje zadanie więcej niż lepiej :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Triflex jest wg mnie bardzo udaną anteną.

X2

Swojego czasu zamontowałem tych antenek około trzydziestu i nikt się jakoś nie skarżył.

 

Wiadomo nie jest to antena do bicia rekordów odległości rozmów ale dla zwykłego użytkownika CB w ruchu drogowym jest więcej niż dobra  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dobre rozwiązanie to TWIN, szczególnie że idzie je przerobić na DV i zamontować dowolną antenę, nawet 2.5m :D dwóch znajomych ma i w trasie sobie chwalą, jeden, ma 60cm bat, drugi ma 1m i rewelacja, ale niestety meksykanie w dachu zrobili pod anteną od siriusa otwór centrujący, więc wolę jej nie zdejmować :cisza:

 

Ja po pierwszych przymiarkach zamówiłem Presiego Kentucky, budżet nagiąłem 3zł i będę miał, niby na forach to top liga w tym rozmiarze, a różnica w cenie najtańsza-najdroższa to 40zł - zobaczymy jak dojdzie i znajdę chwilę czasu na zamontowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...