Skocz do zawartości

CB Radio - naprawa


tbrek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie jak w temacie, szukam kogoś kumatego w cb-radiach, bo tych miejscowych magików mam już dosć.

 

W czym problem, mam Unidena pro 520XL i ma stały problem, mianowicie jak go długo nie używam, po włączeniu nic nie słychać, można zrobić głośność i gain na max, squelch na min i cisza w głośniku, po kilku minutach zaczyna coś tam szumieć, po następnych szumi już mocno, wtedy można zacząć ściszać, i zmniejszać gain.

Wygląda to tak jakby musiało się "wygrzać" a nie sądze aby tak braxy zarażały... :) Czy jest ktoś na forum co zna się na radiach i jest w stanie je postawić na nogi, i ew. jak się jeszcze da to lekko stjuningować ? jakieś lepsze opampy, kondzie mundorfa zasilanie w beztlenie, oraz głośnkowe hybrydowe :) a tak na poważnie, to po prostu zrobić coś dobrego z tym radiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także mam fajnego fachmana, na co dzień elektronik w zakładzie naprawy elektroniki a prywatnie... Mój sąsiad z klatki obok, zapalony , krótkofalowiec( porozwieszał po osiedlu anteny od swojego balkonu do lamp oświetleniowych po 30 m :wink: ) , robił mi ostatnio przegląd mojego starego Presidenta Herberta(made in Philipines :wink2: ). Z racji prywatnej pasji chyba, wart polecenia.

 

Sinad Częstochowa

 

To także świetny i sprawdzony adres, znany w światku CB. Także Tomku, jak widzisz w biedzie Cię nie zostawiamy... :D

 

ps. Tylko ni wim czy Ci nasi robią coś na Z-Capach i mundorfach. :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+ ok 6W na wyjściu

a Co Ci to daje, te 6W ?? zasięgu nadawania w ten sposób nie powiększysz, by tego dokonać musiał byś czterokrotnie ją zwiększyć, czyli dla typowych 4W by powiększyć sygnał na S-metrze musiał byś nadawać z mocą co najmniej 16W. jak chcesz znowu powiększyć zasięg nadawania na S-metrze to od 16W x4 musiał byś uzyskać min. 64W, często w środowisku pasma CB i modulacji AM wzmocnienie sygnału o 1S (es - takie określenie sygnału w kręgu radioamatorów)nie poprawia nadawania, przy modulacjach radioamatorskich np. SSB, FM czasami daje pożądany efekt.

 

 

tbrek, próbowałeś podmiany mikrofonu na inny, jeśli nie to spróbuj podmienić najlepiej na majka też z unidena, najczęstszą przyczyną milknięcia radia jest przerwany przewód we wtyczce mikrofonu, tor odbiorczy jest zamykany po przez masę w mikrofonie, cienkie kabelki w połączeniu ze sztywnym kablem jakim uniden dysponuje daje częstą przyczynę. Co do ponownego działania wraz z czasem "wygrzewania się" to też może być głupi kabelek, przewód z czasem się ogrzewa i opada powodując powrót przejścia. a w najgorszym razie jakiś kondziołek się wysuszył. Również polecam Sinad w Częstochowie, sprawdzona firma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jeśli ktoś mi 4-5 radyjek zrobił profi.

A wszystkie te radia były u majstrów CB na stacjach paliw...a elektronicy tacy ze hoho

Kilku kolegów też słało i bardzo zadowoleni,to jak mam o nich napisać?

Oczywiście że są inni ale jak dla mnie ci sprawdzeni na polu

Sinad wysyła ale czy dla tego że nie dają rady czy im się nie chce w to bawić(w danym modelu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaaa , a to ciekawe bo jak mierzyłem to modulacja 70% dawała już zniekształcenia :) tu nie chodzi o podkręcenie modulatora tylko zestopniowanie stopnia wejścia d wyjścia na sygnał :)

czym mierzyłeś ?? Sztuki z którymi miałem kontakt, a było ich kilkanaście to miały fabrycznie podkręconą modulację na 100% ich możliwości i nie trzeba było ich poprawiać. Jak trafiłeś na takie to zdecydowanie ktoś grzebał przed tobą.jedynie czego nie można wyeliminować w U520 to przesiewów +/- 30KHz od testowanej częstotliwości przez co nie został dopuszczony do sprzedaży w PL.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Nie chce zakładać kolejnego tematu , więc ten odgrzeje

 

Koledzy CB-radiowcy, mam pytanko: potrzebuję krótką antenę montowaną na stałe na relingu,

 

Reling z uchwytem alu, mocowanie na stopce DV z dociągniętą dobrą masą, tak więc to zrobione będzie perfekt, dodatkowo długą antenę DV mam.

hałas powodowany przez antenę helikalną mnie nie interesuje, tak więc może też być.

 

tylko 2 warunki - główka DV i długość maksymalny max to 1m.  im mniej tym lepiej.

 

tak więc co byście proponowali ?, z moich typów (kolejność przypadkowa) po małym reaserchu:

 

  1. Sirio T3-27 (helikalna)
  2. Sirio Mini Snake
  3. Sirio AT-900
  4. Sirio AT-106
  5. President Hawai
  6. President Kentucky
  7. President Wilson (heli)

 

Cena w okolicach 100zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak czytam na forach CB, aczkolwiek też dużo pozytywów jest napisane o helikach, i jedyny ich mankament to szum, ale to mnie nie dotyczy, gdyż skoro relingów już nie słychać po wytłumieniu to i antena na końcu dachu nie będzie słyszalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się :

Czy przerabiał ktoś w praktyce antenę 2w1, czyli do Cb i do FM (radia)  ??

Zdaje to egzamin ?? 

 

Np : Antena CB Sirio Triflex

http://www.wasserman.pl/pl/p/Antena-CB-Sirio-TRIFLEX-CBFMGSM-kable/1083

 

 

Do Przemcia sie zgłoś . On ma cosik takiego u siebie więc bedziesz miał opinię z pierwszej ręki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...