Skocz do zawartości

Jaki dobry wzmak pod hx2? :) Sounstream Rubicon?


spit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chlopaki :)

 

Chcialbym zebyscie chlopaki doradzili mi jaki wzmak wybrac pod glosnik RF hx2 3112. Jak wiadomo glosnik charakteryzuje sie dosc poszukiwana charakterystyka brzmienia tak wiec trzeba mu zapewnic odpowiednia moc.

 

Z racji, ze ja osobiscie juz w sumie tak troche wyszedlem z tematu CA i ciezko mi jednoznacznie okreslic ktory wzmak bylby odpowiedni a kolega ma dylemat i sam tez nie wie co wybrac... raczej sprzet niezbyt drogi ale zeby jednak byl w miare dobrej jakosci. Raczej sprzet zeby byl nowy... no chyba ze ktos ma mocne uzywki do zaproponowania to moze odezwac sie na priv:)

Ja kiedys mialem stycznosc osobiscie z firma soundstream trx 2000d i powiem szczerze, ze raczej mialem pozytywne odczucia :)

Dlatego tez w sumie jestem wstanie zalatwic po naprawde rozsadnych pieniadzach wzmacniacz Soundstream Rub1.2500D. Co myslicie na temat takiego wzmaka?

 

Myslalem nad DLS A6 ale on tylko 1ohm a do tej konfiguracji nie jestem do konca przekonany jesli chodzi o ten glosnik... nigdy go pod 1 ohmem nie slyszalem... hx2 mialem osobiscie i zasilalem roznymi wzmakami ktore charakteryzowaly sie spora mocna przy 4 ohmach i w zasadzie sounstream wcale zle nie wypadal :)

 

 

pozdrawiam i czekam na podpowiedzi a przy okazji zycze wszystkiego najlepszego z okazji swiat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę tutaj dobra 2-kanałówkę w mostku np Eton PA5002 czy jego młodszy brat. Można Rubicona 1000-2 lub 1002. Ground Zero ma ciekawe opcje. Ale jęsli chcesz nówkę bierz Soundstreama.

 

PS. Jeśli pająk ma grać jak Hifonics 1600D to kij mu w oko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wolnej chwili napewno zerkne na twoje propozycje:)

Nie ukrywam ze kolega oraz ja raczej sklanialibysmy sie raczej mu nowemu... no chyba ze uzywka z pewnego zrodla ... no ale z tym czasem tez bywa roznie:)

Zapomnialem kwestii na temat tego ze glosnik jest 2x2ohm a wiec potrzebujemy w 4 ohmach naprawde niezlej mocy co zaweza troche krag poszukiwan:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soundstream Rub1.2500D

 

Do łomotu może i można go uzyć. To budżetowa klasa D tak jak Hifonics 1600D ( którego miałem i nie polecam, juz lepiej dobre 400rms z mostka jakiejs 2 kanałowki niz 1600"rms" z tej taniej D-klasy. Taniej bo nowe chodzą po 300 dolarów:

 

 

http://www.ebay.com/ctg/Soundstream-RUB1-2500d-Car-Amplifier-/85711514

 

 

Z fusów wywróżyłem że masz z 1000zl do wydania. Można już za tą kwote zakupić sensowny napęd do RFR. Miałem Rockforda Power T1500-1bd łącznie z RFR3115 ( dawno temu) i taki piecyk mogę smiało polecić. Mały ale potrafił zrobić konkretne zamieszanie. Bezpiecznik 150A zrobił sie fioletowy i ledwo uszedł z życiem. Używek sie nie bój.

 

Ja widziałbym tutaj jakąś fajna 2 kanałowke w klasie AB. Może coś z GZ GZNA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no Panowie, próbujecie doradzić jakiś jakościowy wzmacniacz do jednokilowatowej dwunachy?! Ja w tym przypadku widze jakieś pyszne, cyfrowe mono coby trzymało towarzystwo w ryzach. Tu chodzi o krwiste mięcho, zejście do samych piekieł i podskakującą klape a nie kwintesencje punktowego subbasu.

Nie wiem czy wiesz ile prądu pochłania taka dwukanałówka AB w okolicach 1kW :D

Określ sie co to budżetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hx2 mialem osobiscie i zasilalem roznymi wzmakami ktore charakteryzowaly sie spora mocna przy 4 ohmach i w zasadzie sounstream wcale zle nie wypadal :)

 

W sumie autor już swoje wie. Sam odpowiada sobie na pytanie.

 

Myslalem nad DLS A6 ale on tylko 1ohm a do tej konfiguracji nie jestem do konca przekonany jesli chodzi o ten glosnik

 

Dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Burka posłuchać można było HX2 RFD1210 w OZ pod DLS A6 2ohm :) Dawało to radę, ryło beret i prostowało kręgosłup :D Potem tego RF miał stochus, ale w BR pod rubiconem :) Płyty CD łamał, na YT jest :)

 

Wzmaków które dadzą rade jest sporo, od starych RFów po nowe piece DLS'a skończywszy na MSK które cięzko dostać :) Mastah miał GZ 2800x czy coś takiego i mówił też dobrze o nim, stare hifony dadzą radę. Dużo tego by wymieniać, gorzej z dostępnością.

 

O tym że instalacja musi być dobra wspominać nie trzeba oczywiście? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki chlopaki za wskazowki i poswiecenie wolnego czasu w swieta :)

jesli chodzi o konfiguracje w 1 ohmie to jakos nie do konca jestem przekonany do tej konfiguracji... przy tym gdyby kiedys koledze braklo uderzenia i chcialby dorzucic drugi glosnik to mozna powiedziec ze zamyka sobie droge... jak bedzie duzo mocy w 4ohmach to wiadomo ze w 1 ohmie bedize jej jeszcze wiecej a co daje pozniej mozliwosc rozbudowy :)

ale nie skupiajmy sie teraz narazie ani na wrozeniu z fusow ani na tak dalekich planach:) skupmy sie na tym zeby bylo w miare rozsadnie kosztowo a przy okazji ile sie da jakosciowo:)

 

nad zastosowaniem dwunakalowki tez myslalem... mialem kiedys stycznosc dosc pozytywna ze stegiem k2.02 i tutaj bylby chyba tez niezla propozycja ale jest jedno ale:) brak stabilnosci w 1 ohmie... czytalem gdzies ze ppodlaczali go spietego w 1 ohmie ale lubial tez czasem powiedziec papa... dokladnie juz nie pamietam bo to bylo kilka lat temu jak czytywalem wiecej :)

 

przypomne glosnik ma 2x2 ohm czyli konfiguracja albo 4 ohm albo 1 ohm :) moc 1000 wat ++++ :) takiego szukamy:)

 

Wszystkich tych, co polecają taką opcje laikowi, który na 95% nie ma wystarczającego zasilania.

 

 

spokojnie zasilanie bedzie:) wiem ile potrzeba pradu i jak zbudowac od podstaw odpowiednia pradownie do zasilenia tego glosnika:)

laikiem nie jestem zeby nie miec wyobrazni jakie kable zastosowac i nie wiedziec tego jakie sa spadki napiecia przy grzmocie tego glosnika i zejsciu do samych piekiel :)

 

 

Wszystkich tych, co polecają taką opcje laikowi, który na 95% nie ma wystarczającego zasilania.

Racja Hifonics Brutus 1600D ma więcej :rotfl:

 

Aktualnie na znanym portalu aukcyjnym znajduje się RF Power T20001BD. W 4 ohm osiąga 1200rms ale za to w 1ohm ponad 2500rms. Troszkę droższy od A6 w uzywce

 

mysle ze to akurat jest naprawde godna propozycja przemyslenia... skontaktujemy sie ze sprzedajacym i zobaczymy co nam powie:) mysle ze wzmak RF z glosnikiem RF moglyby znalezc wspolny jezyk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie maly 10cio calowy HX2 dostwal w 4ohm 1,6kW w CL i bylo swietnie... mialem obawy co do jego wytrzymalosci ale jakos piec nie robil na niz wrazenia.

Oczywiscie mowie tu o sluchaniu muzyki nawet jak sie wszystko trzeslo, pewnie dajac mu jakies dziwne kawalki skrojone specjalnie pod spl'a moglo by sie cos dziac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zwiazku ze zalozylem temat w dziale "kupie" dostalem kilka propozycji... mianowicie:

- Wzmacniacz digital designs M3

 

Power @4ohm 800rms x1

Power @2ohm 1600rms x1

Power @1ohm 2600rms x1

Power @1ohm 3000rms (@16.0v)

 

-KICX QS 1.900 (to chyba jakas nowa firma ktora na dobra sprawe wogole nie znam.... raz w sosnowcu jak bylem na tuning show byla kampania reklamowa tej marki, ale pamietam, ze wtedy jakos powialo strasznie plastikiem w moim odczuciu. Jesli sie firma rozwinela i jest godna zainteresowania to przemysle czy jednak raczej plastikiem byla jest i bedzie? :)

 

 

 

Nie wiem ale jak narazie z Waszych propozycji to chyba jednak ten RF oraz jeszcze wszedl do gry digital designs... jak myslicie? czy jednak szukac koniecznie AB i np jednak DLS A6... swego czasu kiedys polowalem wlasnie na A6... ale one zawsze sa w uzywce dosc trudno dostepne... noi jak widzicie ten 1 ohm w jej przypadku? raczej nigdy zlego slowa nie slyszalem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze Audisony VRX 1.500

 

A6 to piec raczej poukładany, jakościowy. 1200 osiąga w 1ohm więc juz nie rozbudujesz instalki o drugi taki głośnik na tym mono. Dla takiego potwora może być również za "subtelny" jeśli ma to być instalka z budżet przodem i kolosem w bagażniku. Tutaj potrzeba brutalniejszego pieca - RF klasy BD który podałem jako przykład chyba najbardziej odpowiada.

 

Są jeszcze t10001, które według pomiarów maja wiecej w 1ohm niż DLS

 

ale one zawsze sa w uzywce dosc trudno dostepne...

 

Wystarczy napisać w dziale kupię ogłoszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1200 osiąga w 1ohm

Lekkim ujem :)

 

To że DLS niema mocy nie znaczy że gra gorzej od mocniejszych konstrukcji, nie sugerujcie się tylko gołymi "watami" :) Najlepiej byłoby odsłuchać subik pod różnymi piecykami i stwierdzić czy się on podoba w danym połączeniu :)

 

Jezeli sugerujecie się tylko gołymi parametrami mocy to proszę są i pomiary RF'a http://amp-performance.de/863-Rockford-Fosgate-T20001bd.html :) daje rade :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli sugerujecie się tylko gołymi parametrami mocy to proszę są i pomiary RF'a Rockford Fosgate T20001bd :) daje rade :P

 

200 A w 2 ohmach... To tak jak by podłączyć konkretnie rozkręconą spawarkę pod aku auta... Ciekawe ile min , pogra na postoju..? :hyhy:

Czy to chodzi tylko o 5 sek "brrrruuum" jak w dBL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...