Skocz do zawartości

Wharfedale Obsidian 600 + Yamaha RX-V771


SynDmx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcemy z kolegą złożyć zestaw kina domowego. Na razie będzie Amplituner (Yamaha RX-v771 już kupiony) i 2 głosniki, myślę nad Wharfedale Obsidian 600 ale nigdy nie miałem z nimi styczności. W późniejszym czasie wszystko będzie sukcesywnie dokładanie (sub i reszta głosników). Czy ktoś może się wypowiedzieć na ich temat lub polecić inne kolumny do tego Amplitunera? Cena około 1200-1400 zł. Pokój w którym to będzie grało ma około 25m. Zależy nam raczej na dużej głośności (wiadomo jak to ciśnieniowcy :P ) i czystości brzmienia. Proszę Was koledzy o pomoc :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Wharfedale Diamond 10.1 jako przód + 10.0 jako satelity + centralny 10.CS, pokój 16mkw. i daje radę, dźwięki bardzo dobrej jakości, basu też nie brakuje mimo małych rozmiarów.

Z serią obsidian nie miałem styczności,

Poczytaj jeszcze o kolumnach:

Wharfedale Diamond 10.4 lub 10.5

Dużo basu dają też JBL ES100 lub ES80

 

Na forum kiedyś czytałem dużo pozytywnych opinii o tych kolumnach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem jakiś czas temu. Na temat Obsidianów można poczytać na stereo.pl, generalnie nie jest to zły głośnik, ale basu ponoć z nich niewiele. Tweeter też do najlepszych nie należy i jest dość awaryjny ( kilka osób na jego temat narzekało ).

Ja wybrałem Jamo C405 w zestawie HCS3 i jestem zachwycony. Po kalibracji audyssey na AV Onkyo NR609 i włączeniu dynamiq eq jest bomba ;) Na forum hdtv pogadaj z użytkownikiem o nicku "blackninja" z pewnością doradzi i da o wiele niższą cenę niż na allegro ( tak było w moim przypadku ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, zapomniałem dodać, że chodzi mi o kolumny 4 ohmowe. Nie wiem kiedy będzie sub dokupiony więc zależy ,i na tym żeby kolumny miały dobry dół. Taga trochę przekracza budżet. Chyba że znacie jakiś sklep z kontaktem telefonicznym do obcykanego gościa który dobrze doradzi, nie mam zamiaru rozmawiać o tym z jakimś "specjalistą" z Media Markt bo wiem jak oni się znają np na CA :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefonu niestety nie mam, ale pisz śmiało do "blackninja" na forum hdtv. Odpisuje tego samego dnia, może spytaj o numer kom i dogadacie się przez tel.

Nie wciska niczego na siłę, doradzi fachowo, cena u niego nie jest jedynym wyznacznikiem. Ja cały zestaw C405 HCS3 kupiłem za 2200 pln z przesyłką już jakiś czas temu. Do dzisiaj cena regularna to 2499.00, więc 300 mnie, więc warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...