Skocz do zawartości

Kabel LGY jako głośnikowy


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Potrzebuję okło okolo 30 metrów kabla głośnikowego lecz nie chce ładować w to około 300zł na firmowe bo wiem ze zaplace za napis i kolor. Ja potrzebuje czystej miedzi w przystępnej cenie, dlatego mam pytanie czy przewody LGY nadzdza się do zasilenia głośników oczywiście dla poprawienia ilolacji pujdzie oplot.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje dokładnie 15m 2,5 do wooferów i 15m 1,5 do tweeterów. Oryginalnie w samochodach też raczej instalacje głośnikową prowadzą LGY wiec chyba zastosowanie takiego kabla nie powinno się odbić na jakosci dzwieku? Bo jaka moze być roznica kabla LGY i CA jeśli jeden jest miedziany i drugi to jedynie roznia sie izolacja za ktora sie placi tak przynajmiej ja uwazam lecz prosze wyprowadzic mnie z bledu jesli cos zle mysle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...głosnikowy...Marcin ja CIe prosze :P

 

No co...Pytam, przecież ja już kable mam, ale warto wyjaśnić wszelkie za i przeciw, dla kogoś kto o tym myśli...

Jako zasilające ok były takie tematy ale jako głośnikowe... :rotfl:

 

otrzebuje dokładnie 15m 2,5 do wooferów i 15m 1,5 do tweeterów

 

Co to samochód? Nie za długie coś te kable?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosowałem LGY 2,5 mm i 10mm do zasilania, ale odczuwa się różnicę i to znacznie względem np Holly, jeśli chodzi o ilość i miękkość nitek w skrętce miedzi, w LGY jest ich mniej ale grubsze, w tym drugim cieńsze(bardziej elastyczne) i większa ilość.

Ale robiąc coś tam w instalce zabrakło mi typowych CA, więc podjechałem do hurtowni elektrycznej i kupiłem miedziane LGY nie wczuwając się za bardzo.

 

Ale co do głośnikowych jakoś nie przyszłoby mi to do głowy, tak jak napisał Tomo, nie kosztują aż tak wiele zwykłe dobre miedziaki głośnikowe aby oszczędzać na siłę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj z tymi 300zł, kup Hollywoody z serii PRO, 1.50mm2 na tweeter, na woofer 2.5mm2. Czysta miedź, dobrze się lutuje i bardzo elastyczna izolacja.

7.5m przewodu od pieca do głośnika to sporo, czym ty jeździsz? :P

 

Tomo, truck piszecie o tych:

 

1. Hollywood PRO SC16 - Kable g�o�nikowe - Car Audio Sklep ESSA - 1,5mm^2

2. Hollywood PRO SC14 - Kable g�o�nikowe - Car Audio Sklep ESSA - 2,0mm^2

 

czy o tych:

 

1. Hollywood PRO SX16 - Kable g�o�nikowe - Car Audio Sklep ESSA - 1,5mm^2

2. Hollywood PRO SX14 - Kable g�o�nikowe - Car Audio Sklep ESSA - 2,0mm^2

 

bo musze niedlugo zakupić jednego i drugiego po 10metrów i o ile zboczenia na punkcie drutów nie mam ale np. ze wczesniejszych Eagle Skyline bylem bardzo zadowolony 1,5 i 2,5 i nie to ze ze slyszałem 20% wiecej jak Turbodymomen ale dlatego jak ten kabel byl zrobiony, bardzo elastyczny, solidnie wykonany i z tak cienkich drucików byl zrobiony ze szok, nie mialem jeszcze do czynienia z tak (subiektywnie by sie wydawało) grubym kablem w ramach 1,5mm^2 i 2,5mm^2 . Przez to ze skladal sie z tak cienkich drucików, miało sie wrazenie ze sie ma do czynienia z duzo grubszym kablem, ale nie mam zamiaru placic teraz tyle z druty, ale szrotu tez nie chce kupic.

 

Myslalem jeszcze nad kablami AIV np. kabel niby markowy a cena wydaje mi sie rozsądna (poniez 10 PLN za metr)

110.000 produkt�w: Elektronika, Elektrotechnika, Komponenty, Dom i Ogr�d, Narz�dzia, Modelarstwo.

110.000 produkt�w: Elektronika, Elektrotechnika, Komponenty, Dom i Ogr�d, Narz�dzia, Modelarstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem jeszcze nad kablami AIV np. kabel niby markowy a cena wydaje mi sie rozsądna (poniez 10 PLN za metr)

 

A co powiesz na TLYp OFC 2x2,5 polskiej produkcji Bitner: http://elektryczna.c...,5-PRZEWOD/2108 :hyhy:

albo Technokabel: http://www.nowyelektronik.pl/searchsklep.php?mode=opis&nr=3829

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód niewielki bo golf III ale muszę puścić dwa kable 2x2,5 i dwa 2x1,5 co do długosci to potrzeba mi ok 7m policazyć to x2 mamy 14 i metr zapasu wychodzi 15. Nie wiem jak wy ale ja jak chodzi o kable wole mieć zawsze metr zapasu niz puzniej łatać lub kupywać nowy kabel bo zabrakło metr. Kwestia tylko czy LGY spełnia swoje zadanie czy nie? Nawet HW te najtańsze trzeba liczyć 100zl a LGY mam za smieszna kasę może ze 30zł tak że oplot wyjdzie drożej od kabla. tylko czy ktoś stosował już LGY jako głosnikowe co moze się wypowiedziec coś o tym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pro sc - bardzo miękki - ale troszkę delikatna guma.

Aiv troszkę twardszy - ale fajnie się układa.

 

jesli chodzi o delikatnosc to tym sie nie przejmuje bo od razu pojda w plecionke (zeby nie bylo niespodzianki z przetarciem i wywracaniem znowu samochodu do gory nogami)

disaster, Hollywood PRO SC16 mam na średniaki puszczone :)

Ale niektórzy sądzą, że jeśli chce się kupić te hollywoody w jakimś rozmiarze w ciemno, to trzeba brać rozmiar większy.

 

ok, to trzeba sie zastanowic bo cena wrecz smieszna.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...