Skocz do zawartości

JBL CS 60.4 vs. Axton Impact C500


SeXy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem zapytać, który z tych wzmacniaczy uważacie za lepszy? Mniej więcej oba wzmaki są podobne w mocach, (chodzi mi o 4 kanały), a który będzie lepiej brzmiał? Słucham każdej muzyki, więc trudno mi tutaj powiedzieć co konkretnie, głównie zależy mi na jakości dźwięku. Oto dane jednego i drugiego wzmaka:

AXTON IMPACT C500

 

4 x 50WRMS @ 4 ohms

4 x 80WRMS @ 2 ohms

2 x 200WRMS @ 4 ohms bridged

Freq. Response: 10Hz ∼ 30kHz

Fuse: 30A

Dimensions: 11.8" x 8.7" x 1.9" (30cm x 22cm x 4.8cm)

 

JBL CS 60.4

 

Tryby pracy (kanały) 4/3/2

Moc RMS przy połączeniu zmostkowanym 2 x 162 W

Moc RMS, 2 Ohm 4 x 80 W

Moc RMS, 4 Ohm 4 x 60 W

Pasmo przenoszenia 10 Hz - 27 kHz

Maksymalny sygnał wejściowy 6 V

Skok regulacji głośności 0,32 dB przy 4 Ohm

Czułość maksymalna 240 mV

Bezpieczniki 2 x 25A

Wymiary 337 x 260 x 57 mm

 

Z góry dziękuję, za każdą opinię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę mówić na moim przykładzie. Miałem problem z zakłóceniami na 3 i 4 kanale w tym Axtonie, ale oddałem kumplowi, który jest dobrym elektronikiem. Wziął go do pracy i po godzinach naprawił.... w 10 minut. Jakaś pierdoła. Coś się odlutowało. Koszt - 3zł za zamiennik:) Tyle co do awaryjności. Jeśli zaś mówimy o graniu, to jest fajne. Czysto, jak na moje ucho, to dosyć łagodnie i naturalnie, z delikatnie wycofaną średnicą. Zależy kto co lubi, mi odpowiada, więc polecam. Wydaje mi się, że na pewno lepszy wybór od tego JBL. W podobnych cenach popatrz również za np. Sony XM4045 (bardzo dobry wzmak, stary ale baaardzo jary, tak mówią :D ), ew. Signat jakiś, albo Xetec. Kiedy szukałem wzmacniacza, ludzie z forum właśnie te modele mi polecali. Wszystkie znajdziesz spokojnie w cenie do 300 zł, a nawet dużo niżej. Ja za swojego C500x4 dałem... 150 zł. Co prawda miał tę drobną wadę, ale i tak bardzo tanio. Poza tym jakbyś chciał, to jeszcze przez 2 godziny jest na aukcji axton c509 za 170 zł bodajże. Trochę mocniejszy niż c500, ale nie wiem jak się ma u niego moc w mostku do przedstawionych danych (piszą, że 190W RMS, ale pewnie na to też trzeba poprawkę brać).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy mi mostek nie jeste póki co bardzo potrzebny, bardziej chcesz podłączyć przód i tył, także mi zależy bardziej na wykorzystaniu wszystkich 4 kanałów niz na mostku.

 

A tak na marginesie mam pytanie (nie wiem czy mogę w tym samym temacie) ale chciałem zpaytac jeszcze co myślicie na temat subwooferów aktywnych?

 

Poza tym jakbyś chciał, to jeszcze przez 2 godziny jest na aukcji axton c509 za 170 zł bodajże
Mógłbyś podac linka bo nie mogę nigdzie znaleźć :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co myślicie na temat subwooferów aktywnych?

 

Ja bym w aktywke nie zainwestował. Jeśli chodzi o subwoofer to w moim mniemaniu potrzebuje on indywidualnego strojenia, dostosowania litrażu pod słuchacza, w przypadku subwooferów aktywnych raczej nie masz możliwości ingerencji w obudowę. Zazwyczaj subwoofery aktywne są oparte na cienkich przetwornikach, raczej niskich modelach, mają niezbyt górnolotne napędy i są dużo za dużo przecenione, wochodzą ok. 2xdrożej niż skrzynia+wzmak podobnej klasy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balcer To jaki byś zestaw polecił pasywny woofer + wzmak 2 kanałowy, pamiętając że jedyną rzeczą która mnie ogranicza jest cena, no i może nie przesadzajmy z wielkością skrzynki, chcę żeby mi coś zostało w bagażniku, który i tak nie jest zbyt duży (Audi A3), nutka w sumie wszystko ale uwielbiam techno i to w sumie do tego potrzeba mi suba :D dzięki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bez kabli bo w bagazniku chce podpiąć wzmaka pod głośniki i myślałem żeby wsadzić kondensator (może teraz mi się nie przyda) ale jak potem podepne suba to nie chce nieć spadków napięcia. No najlepiej nowy, ale jak coś proponujesz używkę w dobrym stanie to te może być :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 30L (netto) closed gra wyśmienicie ale do jakieś bardziej uniwersalnej muzyki polecam młodszego brata RE10s4 ,bo po pierwsze potrzebuje o połowę mniejszą budę (też closed ale tylko 15L) ,a po drugie zejście tego 10" głośnika jest nie wiele mniejsze co starszego brata , no ,a szybkość dużo większa i lepiej się zgrywa z przodem .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...